Kolejne dwa medale Piotrka Brożyny

(SAW)
Piotr Brożyna
Piotr Brożyna cccsport.eu
W Godzieszach Wielkich koło Kalisza rozgrywane były kolarskie szosowe mistrzostwa Polski w jeździe parami i w drużynie na czas. W sobotę Piotr Brożyna z podkieleckich Bielin zdobył dwa medale, w niedzielę również dwa.

Piotrek Brożyna na podium mistrzostw Polski - czytaj więcej

21-letni kolarz grupy CCC Sprandi Polkowice w sobotniej jeździe parami na dystansie 30 km zdobył złoty medal w kategorii młodzieżowców do lat 23 i brązowy w elicie. Jechał w parze z klubowym kolegą Alanem Banaszkiem.

W niedzielę w wyścigu drużynowym na dystansie 58 km, zespół Piotrka CCC Sprandi Polkowice wygrał w rywalizacji do lat 23 a w kategorii elita sklasyfikowany był na drugim miejscu.

Piotrek to syn olimpijczyka Tomasza Brożyny. Tomek Brożyna jest trenerem grupy młodzieżowej w CCC Sprandi Polkowice.

W mistrzostwach nie startowali kolarze grupy Domin Sport z Włoszczowy.