Kolejne udane starty pływaków Orki MOSiR Kielce w Wieliczce, Połańcu i Staszowie [ZDJĘCIA]

Dorota Kułaga
Kolejny udany start zapisali na swoim koncie pływacy Orki MOSiR Kielce, tym razem na zawodach w Wieliczce.

W Wieliczce odbyły się XI Zawody Pływackie o Puchar Solnego Miasta. Zawodnicy Orki MOSiR Kielce wywalczyli 35 medali - 13 złotych, 10 srebrnych i 12 brązowych.

Brąz w sztafecie 4x50m zmiennym kobiet wywalczyły: Olivia Karpowicz, Natalia Guzińska, Natalia Olszewska, Zuzanna Boszczyk

Tytuł najlepszej zawodniczki/zawodnika zdobyli: Zuzanna Boszczyk I miejsce (w kategorii 10 lat), Aleksander Zagniński II miejsce (w kategorii 10 lat), Natalia Olszewska III miejsce (w kategorii 11 lat).

Na 40 klubów Orka MOSiR Kielce zajęła 7 miejsce w klasyfikacji medalowej i 8 w klasyfikacji klubowej.

Tego samego dnia w Połańcu odbyła się MAŁA ŚWIĘTOKRZYSKA LIGA PŁYWACKA (4 runda)

- Klub reprezentowali chłopcy w składzie: Alan Dziubek, Paweł Hunek, Jakub Dulak, Kacper Starz. Zdobyliśmy: jedno pierwsze miejsce, jedno drugie i trzy trzecie miejsca - mówiła z zadowoleniem Anna Palonka.

W Staszowie odbyła się DUŻA ŚWIĘTOKRZYSKA LIGA PŁYWACKA (4 runda). Klub reprezentowali zawodnicy: Olivia Karpowicz, Scarlett Lafa, Natalia Guzińska, Patrycja Foks, Cyprian Sikora, Seweryn Głogowski, Filip Olszewski, Stanisław Ciźla. Zawodnicy Orki MOSiR zajęli trzy pierwsze miejsca, cztery drugie i jedno trzecie.

SZTAFETA 4X50 M styl zmienny kobiet: II MIEJSCE – Olivia Karpowicz, Natalia Guzińska, Scarlett Lafa, Patrycja Foks.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0