Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kolejne wielkie sukcesy tanecznego zespołu Eks-tremum z Jędrzejowa

Przemysław Chechelski
Jędrzejowski zespół Eks-tremum wywalczył sobie udział w prestiżowych zawodach w Stanach Zjednoczonych i Austrii. archiwum prywatne
Formacja taneczna Eks-tremum działająca przy Centrum Kultury w Jędrzejowie dołożyła do swojego konta kolejne sukcesy. Dziewczęta wywalczyły między innymi awans do turnieju w USA i Austrii, a także zdeklasowały rywali na turnieju w Pińczowie.

W minioną sobotę grupa wzięła udział w Krajowych Eliminacjach Cheerleader w Karczewie koło Warszawy. Tancerki z Jędrzejowa zdobyły tam dwa tytuły mistrza Polski - w kategorii „Hip-hop” w grupie wiekowej od 14 do 29 lat oraz w kategorii „Jazz zespoły” również tej samej grupie wiekowej. Ponadto zespół w kategorii „Freestyle Pom” zdobyły tytuł wicemistrza Polski 2016.

Dzieki tak rewelacyjnym wynikom na tych zawodach jędrzejowski zespół zakwalifikował się do udziału w Światowym Finale Mistrzostw w Orlando w USA oraz do finału europejskiego, który odbędzie się w stolicy w Austrii - Wiedniu. Jak twierdzą członkowie grupy, wyjazd do USA z powodów finansowych nie będzie możliwy, ale na wyjazd do Austrii zespół już zaczął gromadzić fundusze.
W minioną niedzielę natomiast trzy grupy Eks-tremum wzięły udział w Pińczowskim Turnieju Tańca. Jędrzejowskie tancerki rozgromiły konkurencję.

Grupa Eks-tremum I otrzymała nagrodę Grand Prix za hip-hop, pierwsze miejsce za „Cheerleaders” oraz pierwsze miejsce za „Jazz”. Druga grupa zespołu zajęła drugie miejsce w kategorii od 8 do 11 lat, natomiast trzecia grupa – pierwsze miejsce w kategorii do siedmiu lat.

Indywidualnie solistki Julia Chudzik i Julia Grabowska zajęły ex aequo trzecie miejsce w kategorii powyżej 15 lat.