Kolejni kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu

  Kolejni kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu

  Paweł WIĘCEK

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Kolejni kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu
  Wydłuża się lista potencjalnych kandydatów świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu. Z powiatowych struktur partii wciąż spływają kolejne propozycje. "Echo Dnia" znów jako pierwsze dotarło do części z nich. Większość nazwisk jest doskonale znana w lokalnych środowiskach.
  Kolejni kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu
  Pod koniec maja pisaliśmy, że "jedynką" na świetokrzyskiej liście wyborczej PiS będzie obecna szefowa regionalnych struktur partii, posłanka Beata Kempa. Czołowe miejsca zajmą obecni parlamentarzyści: Jarosław Rusiecki z Ostrowca Świętokrzyskiego, Marek Kwitek z Sandomierza, Maria Zuba z Suchedniowa, Andrzej Bętkowski ze Skarżyska, Krzysztof Lipiec ze Starachowic i Halina Olendzka z Kielc. W wyborach nie wystartuje tylko poseł Waldemar Wrona z Sandomierza.

  Oprócz nich na liście prawdopodobnie pojawią się: Grzegorz Forkasiewicz - wójt gminy Rytwiany; Krzysztof Słoń - były przewodniczący Rady Miasta Kielce, obecnie radny sejmiku województwa i dyrektor świętokrzyskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych; Grzegorz Jankowski - były komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, ostatnio bez sukcesu kandydował na burmistrza Buska-Zdroju; Beata Barwinek - była kierownik w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kielcach, ubiegała się bez powodzenia o fotel wójta gmina Sitkówka-Nowiny; Józef Cepil - dawny poseł i lider Samoobrony w województwie, dziś członek Prawa i Sprawiedli-wości, pracuje w kieleckiej delegaturze Najwyższej Izby Kontroli; Małgorzata Sołtysia - przewodnicząca Klubu Inteligencji Katolickiej w Kielcach, założycielka Ruchu Społecznego imienia Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Kielcach oraz Renata Wicha - kielecka radna.

  Ostatnio na przedwyborczej giełdzie pojawiło się kilka nowych nazwisk. Są to między innymi: Mieczysław Gębski, radny sejmiku województwa świętokrzyskiego od dwóch kadencji, Paweł Faryna, radny powiatu jędrzejowskiego, Andrzej Lenart, wicestarosta konecki, Dariusz Czechowski, członek zarządu powiatu włoszczowskiego, Danuta Leśniewicz, członek zarządu powiatu koneckiego, Łukasz Wiejas, szef gminnego zarządu PiS w Rakowie, najmłodszy kandydat na wójta tej gminy w zeszłoroczynych wyborach samorządowych (miał wtedy 25 lat), na co dzień pracuje w kieleckiej firmie, Andrzej Grządziel, radny powiatu opatowskiego, Bogdan Latosiński, przewodniczący zakładowej "Solidarności" w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji Samochodowej w Kielcach, Jarosław Karyś, kielecki radny, Małgorzata Olejnik, była świętokrzyska posłanka Samoobrony i Sławomir Wielgus, przewodniczący NSZZ "Solidarność" Rolników Indywidualnych w Świętokrzyskiem.

  - To kandydaci na kandydatów. Następni na pewno jeszcze się pojawią - dowiadujemy się ze źródeł zbliżonych do szefowej partii w regionie, posłanki Beaty Kempy.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (5) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Święta 2018

  Święta 2018