Kolejny transport z pomocą humanitarną przygotowała Caritas Diecezji Kieleckiej. Było to 5 ton żywności w ramach akcji Paczka dla Ukrainy

Dorota Kułaga
Dorota Kułaga

Wideo

Udostępnij:
Kolejny transport z darami na Ukrainę został przekazany przez Caritas Diecezji Kieleckiej. -Było to około pięciu ton żywności w ramach akcji "Paczka dla Ukrainy" - powiedział ksiądz Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Kieleckiej.

Przygotowaliśmy około 280 takich paczek, pojadą one do magazynu koło Jarosławia, stamtąd do Caritas na Ukrainie, a za jej pośrednictwem do rodzin. Paczki były zbierane w parafiach i szkołach. Każda z nich wazy około 18 kilogramów, jest tam głównie żywność, ale również środki chemiczne. Mamy nadzieję, że na kilka, czy kilkanaście dni będzie to odczuwalne wsparcie dla rodziny. Wiemy, że rodzinom na Ukrainie żyje się trudno, szczególnie na wschodzie. To kolejna pomoc w ramach akcji "Paczka dla Ukrainy", miesiąc temu posłaliśmy około 9 ton, to były paczki zebrane w południowej części diecezji. Te dzisiejsze zbierane były głównie w Kielcach. Akcja ciągle trwa, zachęcamy do pomocy

- mówił nam ksiądz Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Kieleckiej.

Zebrane paczki z Tryńczy koło Jarosławia korytarzami humanitarnymi, zostaną bezpośrednio przewiezione na Ukrainę, by wesprzeć potrzebujących.

Akcja „Paczka dla Ukrainy” rozpoczęła się na początku marca i spotkała się z dużym odzewem ze strony wielu księży proboszczów i parafian. Do akcji chętnie dołączali również indywidualnie mieszkańcy innych parafii, w których zbiórka nie była prowadzona oraz młodzież Szkolnych Kół Caritas. Pod koniec kwietnia w ramach tej akcji przekazane zostało już ponad 500 paczek, które zebrane zostały w południowej części diecezji kieleckiej. Planowane są kolejne transporty w ramach akcji „Paczka dla Ukrainy”, dlatego Caritas Diecezji Kieleckiej zachęca do włączenia się w to dzieło pomocy Ukrainie. Specjalne kartony można odbierać w wyznaczonych placówkach Caritas Kieleckiej i tam przynosić już wypełnione, zgodnie z załączoną instrukcją. Można też bezpłatnie wysłać paczki poprzez InPost.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Echo Dnia Świętokrzyskie
Dodaj ogłoszenie