Kolejny trudny mecz KSSPR Końskie

PK
Kamil Markiewicz
Pierwszoligowi piłkarze ręczni wracają do rywalizacji po trzytygodniowej przerwie, spowodowanej występami reprezentacji Polski.

Dzięki przerwie zawodnicy KSSPR Końskie mogli zapomnieć o ostatnim meczu, który był dla nich nieudany. Drużyna trenerów Roberta i Tomasza Napierałów przegrała wówczas u siebie z AZS AWF Biała Podlaska 26:32.

Ale kolejny przeciwnik wcale nie zapowiada się jako łatwiejszy. W sobotę o godzinie 18 KSSPR zagra na wyjeździe z Olimpią Medex Piekary Śląskie.

Oba zespoły są w grupie pięciu zespołów, które w sześciu dotychczasowych meczach zgromadziły po 12 punktów. Piekarzanie są na czwartym, a konecczanie na siódmym miejscu. Olimpia to od lat drużyna czołówki pierwszej ligi, szczególnie groźna we własnej hali. Ma w składzie kilku bardzo doświadczonych zawodników, którzy są najlepszymi strzelcami drużyny (liderem klasyfikacji strzelców grupy B pierwszej ligi z 47 trafieniami jest Przemysław Matyjasik z KSSPR). Najlepsi strzelcy śląskiego zespołu są Arkadiusz Kowalski (34 bramki), Łukasz Płonka (33), i były skrzydłowy reprezentacji Polski i Orlenu Wisły Płock, Arkadiusz Miszka (30). Mocnym punktem zespołu z Piekar jest bramkarz Artur Kot.

W ostatniej kolejce Olimpia wygrała na wyjeździe z Politechnika-Anilaną lódź 26:23, a aż 12 bramek dla gości zdobył Arkadiusz Kowalski.