Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kolporter dołącza do gorącej dyskusji świętokrzyskich kupców o podatku detalicznym

marzena
Michał Cieślak, poseł Prawa i Sprawiedlowości razem z grupą świętokrzyskich przedsiębiorców pracuje nad poprawkami do nowej ustawy o podatku od handlu detalicznego.
Michał Cieślak, poseł Prawa i Sprawiedlowości razem z grupą świętokrzyskich przedsiębiorców pracuje nad poprawkami do nowej ustawy o podatku od handlu detalicznego. archiwum
Po Polskich Składach Budowlanych, PSS Społem z Kielc, Lewiatanie i wielu innych polskich sieciach handlowych o los swoich partnerów biznesowych obawia się też kielecki Kolporter. Jeśli ustawa o podatku od handlu detalicznego nie zmieni się, może dojść do trzęsienia ziemi w wielu spółkach.

 Świętokrzyscy przedsiębiorcy z posłem Michałem Cieślakiem już przygotowują swoje propozycje i zapraszają do działania innych kupców. 

Grupa Polskie Składy Budowlane z Wełecza koło Buska-Zdroju jako pierwsza firma handlowa w Świętokrzyskiem ogłosiła mocny protest przeciwko wprowadzeniu ustawy, która mogłaby w skutkach doprowadzić do ruiny przedsiębiorców działających pod szyldem PSB, a w konsekwencji całą polską firmę. Ubiegłotygodniowy protest handlowców z Powszechnej Spółdzielni Spożywców Społem w Kielcach, Holdingu Lewiatan i wielu innych mniejszych sieci handlowych i spółdzielni pokazał przed Sejmem ogromne obawy o przyszłość całego środowiska kupieckiego.

Swoje obawy prezentuje też największa w regionie spółka Kolporter, lider w dystrybucji prasy w Polsce. - Nowa ustawa o podatku od sprzedaży detalicznej może stanowić poważny problem nie tylko dla sieci franczyzowych,  ale także tysięcy małych i mikroprzedsiębiorców działających w systemach partnerskich i ajencyjnych - uważają przedstawiciele Kolportera. Zarząd spółki skierował już do ministra finansów, Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego oraz wszystkich posłów i senatorów ze Świętokrzyskiego pismo, w którym prezentuje swoje stanowisko wobec ustawy. - Z ulgą przyjęliśmy informację, że projekt ustawy będzie modyfikowany - mówi Dariusz Materek, rzecznik Kolportera. - Chcemy też zwrócić uwagę na problem przedsiębiorców  w sieciach partnerskich i ajencyjnych. Te systemy są popularne w sieciach mikropunktów handlowych, takich jak kioski czy saloniki prasowe. Dlatego zdecydowaliśmy się zabrać głos w dyskusji  i zaprezentować nasze stanowisko - dodaje.

Kolporter zwraca uwagę na istnienie w polskim handlu, oprócz klasycznej franczyzy, systemów partnerskich i ajencyjnych, jak  większość kiosków i saloników. Działają najczęściej w ramach zorganizowanych sieci. - Taka organizacja pozwala zminimalizować trudne warunki funkcjonowania w tym segmencie, znacznie ułatwia start i minimalizuje ryzyko prowadzonego biznesu - dodaje  Materek.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Michał Cieślak, z którym świętokrzyscy handlowcy pracują nad poprawkami do ustawy zaprasza Kolportera do współpracy. - Mogę spotkać się z panem Klickim w przyszłym tygodniu Warszawie, gdzie z innymi przedsiębiorcami będziemy  pracować na projektem. Kolporter może wiele wnieść do dyskusji - dodaje poseł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiał oryginalny: Kolporter dołącza do gorącej dyskusji świętokrzyskich kupców o podatku detalicznym - Echo Dnia

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie