Komunalni górą! Buska „halówka” doczekała się 26 edycji

ALI
Drużyna Komunalni/Wodociągi - zajęła pierwsze miejsce w 26. edycji buskiego turnieju halowego. ADAM LIGIECKI
Już od ćwierć wieku, w końcu kwietnia - na zakończenie sezonu halowego - rozgrywana jest w Busku-Zdroju ogólnopolska „halówka” oldbojów. Tym razem główne trofeum zostało w domu: pierwsze miejsce w sobotnim turnieju zajęła ekipa Komunalni/Wodociągi, reprezentująca buskie Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

W 26. Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Halowej Oldbojów o Puchar Poseł Marzeny Okły-Drewnowicz i Posła Artura Gierady rywalizowały cztery zespoły: Tłoki Gorzyce, Klimontowianka Klimontów, Komunalni/Wodociągi i AKS Busko-Zdrój. Choć zacięta walka - jak zawsze - toczyła się o każdą piłkę, każdy metr parkietu i nikt nie odstawiał nogi, obyło się bez kontuzji. Po każdym meczu zawodnicy podawali sobie ręce - a wynik? Tak naprawdę, nie był sprawą najważniejszą. Liczyła się radość grania, możliwość spotkania w gronie „przyjaciół z boiska”.

Skoro jednak turniej, to musi być zwycięzca. W wielkim finale buscy Komunalni/Wodociągi pokonali Klimontowiankę 3:1, zdobywając główne trofeum. Trzecie miejsce zajął AKS, po wygranej z Tłokami 5:3.

Nagrody wręczyli goszczący w Busku patroni honorowi turnieju - posłowie świętokrzyscy Marzena Okła-Drewnowicz i Artur Gierada, w asyście burmistrza Waldemara Sikory oraz pomysłodawcy i organizatora turnieju Andrzeja Zocha. Zwycięskiej „komunalce” gratulował sukcesu prezes przedsiębiorstwa Krzysztof Kryczka.

Na sobotniej imprezie w hali przy ulicy Kusocińskiego gościliśmy także znanego działacza piłkarskiego i przedsiębiorcę z Kielc Tadeusza Dudkę. Były też nagrody specjalne dla „weteranów”: Andrzeja Zocha (AKS) i Tadeusza Dalacha (Komunalni/Wodociągi), którzy choć po 60-tce, harcują na parkiecie jak nastolatki.

Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Halowej Oldbojów ma w Busku długie i bogate tradycje. Startowały w nim drużyny z całego kraju i zagranicy. Przez długie lata „halówce” patronował nieżyjący już poseł Konstanty_Miodowicz; wcześniej - Waldemar Bartosz, szef świętokrzyskiej „Solidarności”. Ba, w_gronie piłkarzy znalazł się nawet... Donald Tusk; zanim został premierem.
26. edycja „halówki” za nami, a buscy oldboje już szlifują formę na kolejne duże wydarzenie sportowe. 28 maja, w ramach obchodów jubileuszu 70-lecia Amatorskiego Klubu Sportowego (AKS), zagrają mecz pokazowy z Reprezentacją Artystów Polskich.