Koncert charytatywny na Świętym Krzyżu odbędzie się 6 stycznia. Pomagamy choremu Natankowi

dor
Na Świętym Krzyżu po raz kolejny odbędzie się koncert charytatywny, tym razem dla Natanka. Fot. Polska Press/Archiwum fundacji
6 stycznia o godzinie 16 na Świętym Krzyżu odbędzie się wyjątkowy koncert charytatywny. Tym razem organizatorzy będą chcieli pomóc małemu Natanowi, który dzięki tak potrzebnemu wsparciu będzie mógł normalnie chodzić. Gwiazdą koncertu będzie pieśniarz i aktor Przemysław Branny.

Zapraszamy w święto Trzech Króli o godzinie 16 na Święty Krzyż i przed radioodbiorniki. Koncert będzie również transmitowany w Internecie na stronie radio.kielce.pl W związku z ograniczeniami epidemicznymi, które powodują, że nie wszyscy będą mogli wejść na Koncert, prosimy o wsparcie leczenia Natana wpłacając pieniądze na konto w fundacji Kolorowe Motyle - informuje Radio Kielce.

Niespełna dwuletni Natanek ma genetyczną wadę lewej nóżki. Mimo to ma szansę na sprawne funkcjonowanie. Potrzebne są jednak pieniądze na specjalistyczne operacje. Fundusze na leczenie chłopca będą zbierane podczas wspomnianego koncertu charytatywnego, który w święto Trzech Króli odbędzie się w sanktuarium na Świętym Krzyżu.

Chłopiec wraz ze starszą siostrą Nadią i rodzicami mieszka w Pawłowie. Od urodzenia znajduje się pod opieką specjalistów. Rodzice chłopca już zaczynają zbiórkę na kolejną operację. Koszt jednej z nich jest szacowany na około 100 tysięcy złotych - poinformowało Radio Kielce.

Gwiazdą koncertu będzie krakowski aktor i pieśniarz, Przemysław Branny. Znany jest jako jeden z solistów oratorium „Tu Es Petrus” autorstwa Piotra Rubika i Zbigniewa Książka. Występował też w trzeciej części Tryptyku Świętokrzyskiego, pod tytułem „Psałterz wrześniowy”. Na Świętym Krzyżu wystąpią także regionalne zespoły ludowe: Echo Łysicy z Bielin oraz Modrzewianki z Nowej Słupi.

Tegoroczny koncert charytatywny odbędzie się w reżimie sanitarnym. W samym kościele będzie mogła zasiąść ograniczona liczba uczestników, ale będą też przygotowane miejsca w krużgankach oraz w Kaplicy Oleśnickich.

Na leczenie Natana odbywa się także zbiórka poprzez Fundację Kolorowe Motyle.
Subkonto chłopca w Fundacji Kolorowe Motyle ulica Sandomierska 26a 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski - numer konta: 24 1240 5035 1111 0010 9635 7454 SWIFT/BIC: PKOPPLPW, IBAN : PL + numer rachunku (wpłaty zagraniczne). Zbiórka publiczna numer 2020/8644/OR

8c4eeb91-52e6-b8f2-94a4-aa2dd13eb7fd,7195ee69-1735-2e81-98df-e51165dd4698

Spis Powszechny 2021: są pierwsze kary za odmowę spisania się

Wideo

Dodaj ogłoszenie