Koncert filharmoników z Ostrawy w Filharmonii w Kielcach

  Koncert filharmoników z Ostrawy w Filharmonii w Kielcach

  Danuta Parol

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Zdjęcie poglądowe

  Zdjęcie poglądowe ©pixabay.com

  W środę, 14 listopada w Filharmonii koncert z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski i Czechosłowacji. Wystąpi światowej klasy Orkiestra Filharmonii imienia Leosa Janacka z Ostrawy, wirtuoz skrzypek oraz znany nie tylko europejskiej części publiczności dyrygent z Estonii. W programie same hity czeskiej muzyki.
  Zdjęcie poglądowe

  Zdjęcie poglądowe ©pixabay.com

  Po raz pierwszy w Kielcach wystąpi światowej klasy czeska orkiestra symfoniczna z siedzibą w Ostrawie. Licząca około setki utalentowanych muzyków orkiestra słynie z niezwykle miękkiej barwy instrumentów smyczkowych oraz zwartej sekcji instrumentów dętych blaszanych. A okazja jest niezwykła - to setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę i Czechosłowację. Podczas tournee po Polsce/ Gorzów, Szczecin, Wrocław, Kielce…/ zespół pragnie zaprezentować to, co w muzyce naszych sąsiadów najlepsze, a przez słowiańskość – bliskie naszym sercom.

  Uroczysty wieczór rozpocznie „przebojowa”, pełna energii Uwertura do uwielbianej opery Sprzedana narzeczona Bedricka Smetany.
  To jedno z najpopularniejszych i najchętniej granych dzieł, zachwycające muzyką inspirowaną folklorem i rytmami czeskich tańców. Następnie usłyszymy wirtuozowski Koncert skrzypcowy a –moll Antoniego Dworzaka dedykowany znakomitemu skrzypkowi- Józefowi Joachimowi. Wieczór zakończy fascynująca klimatem dźwiękowym Suita z opery Przygody Lisiczki Chytruski Leosa Janacka zainspirowana morawskim folklorem. Solistą koncertu będzie młody, utalentowany skrzypek – Jan Mracek, zwycięzca prestiżowych konkursów, cieszący się wielkim powodzeniem na europejskich estradach, znany również po drugiej stronie globu. Orkiestrę poprowadzi Risto Joost, znakomity estoński dyrygent, obecnie między innymi dyrygent artystyczny Chóru Radiowego MDR w Lipsku. Tego koncertu nie można opuścić!

  Początek koncertu – godzina 18,30. Bilety w cenie: 20-normalny,15 –ulgowy do nabycia w kasie Filharmonii od godziny 9.00 do 17.00, a w dniu koncertu o godziny 9.00 do momentu rozpoczęcia koncertu.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania
  Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy

  TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu


  Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie

  TOP 10 skutecznych sposobów, żeby zwiększyć zdolność kredytową. Znasz te metody?

  Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ 12 LISTOPADA WOLNE

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo