Koncert Leskiego z okazji Dnia Kobiet, 8 marca o...

  Koncert Leskiego z okazji Dnia Kobiet, 8 marca o godzinie 19 w Domu Katolickim w Sandomierzu

  Klaudia Tajs

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Urząd Miejski w Sandomierzu oraz Sandomierskie Centrum Kultury zapraszają na koncert Leskiego „Miłość. Strona B”. Koncert odbędzie się z okazji Dnia Kobiet 8 marca o godzinie 19 w Domu Katolickim, ulica Mariacka 12.
  Koncert Leskiego z okazji Dnia Kobiet, 8 marca o godzinie 19 w Domu Katolickim w Sandomierzu

  ©plakat

  Bilety w cenie: 20 złotych przedsprzedaż oraz 30 złotych w dniu koncertu. Przedsprzedaż prowadzona jest codziennie w Centrum Informacji Turystycznej - Rynek 20 w Sandomierzu, tel. 15 644 61 05 oraz za pomocą serwisu www.kupbilecik.pl
  Posiadaczom karty mieszkańca, kardy dużej rodziny oraz karty seniora przysługuje 20% zniżka od podstawowej ceny biletu.

  Leski czyli Paweł Leszoski, zadebiutował albumem SPLOT w czerwcu 2015 roku. Napisał wszystkie teksty i skomponował do nich muzykę. Jest również współproducentem krążka. W swoich piosenkach miesza różnorodne style i intryguje słowem. Twórczość Leskiego, upraszczając można określić mianem ambitnego alternatywnego popu.


  Leski muzyką zajmuje się od lat, ale dopiero w czerwcu 2015 r.
  wydał w pełni autorską płytę. Szerszej publiczności dał się poznać w kwietniu 2014 r. samodzielnie wydaną epką ZACZYN, bardzo dobrze przyjętą przez dziennikarzy muzycznych oraz słuchaczy. W tym samym roku podpisał kontrakt z wytwórnią Warner Music Poland i ruszył w trasę „Love & More” z Edytą Bartosiewicz, gdzie występował w charakterze suportu. Na swoim koncie ma również wspólne występy z amerykańską artystką sceny niezależnej Lemolo stanowiące część jej europejskiej trasy. 17 stycznia Leski zagrał koncert promujący album SPLOT w studio im. Agnieszki Osieckiej transmitowany na antenie Radiowej Trójki. Jego piosenki znalazły się na wielu listach przebojów, w tym również na Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia.

  22 października 2015 r. Leski odebrał nagrodę MATEUSZ TRÓJKI w kategorii muzyka rozrywkowa – Debiut roku, a w marcu 2016 r. otrzymał nominację do FRYDERYKÓW w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. W czerwcu tego samego roku wystąpił również w koncercie Debiutów na OPOLSKIM FESTIWALU.

  Leski mam na swoim koncie także kompozycje do filmu dokumentalnego o Marku Kamińskim „Pielgrzym”, instalacji artystycznej LAS GŁOSÓW w ramach Festiwalu Skrzyżowanie Kultur oraz spektaklu „Miłość” w reżyserii Anny Król. W sierpniu 2017 roku Leski został Opiekunem Artystycznym Projektu LAS GŁOSÓW 2.
  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Idzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz

  ZOBACZ: FLESZ. ZIMNA WOJNA DO OSCARA

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo