Koncert z wybitnymi solistami w piątek w Filharmonii...

  Koncert z wybitnymi solistami w piątek w Filharmonii Świętokrzyskiej

  Danuta Parol

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Koncert z wybitnymi solistami w piątek w Filharmonii Świętokrzyskiej
  W piątek,12 października, Filharmonia zaprasza na koncert z udziałem wybitnych zagranicznych solistów. Wystąpi skrzypek George Tudorache /Rumunia/, altowiolista Daniel Weissmann /Francja/. Orkiestrę Filharmonii Świętokrzyskiej poprowadzi dyrygent Constantin Adrian Grigore /Rumunia/. W bogatym programie znajdą się utwory Mozarta, Saint-Saensa, de Falli.
  Koncert z wybitnymi solistami w piątek w Filharmonii Świętokrzyskiej
  Koncert rozpocznie egzotyczna muzyka. Usłyszymy Uwerturę do opery Uprowadzenie z seraju Wolfganga Amadeusza Mozarta. W niezwykle szybkiej Uwerturze na plan pierwszy wybijają się: flet piccolo, triangel, talerze i wielki bęben – instrumenty imitujące brzmienie kapel janczarskich. Jako drugie dzieło zabrzmi Trauermusic Paula Hindemitha, niemieckiego kompozytora, dyrygenta, altowiolisty. Jest to suita na altówkę i orkiestrę smyczkową, która po raz pierwszy została wykonana 21 stycznia1936, dzień po śmierci króla Anglii Jerzego V. Kiedy okazało się , że przygotowywany koncert został odwołany z powodu żałoby narodowej ,Hindemith napisał ów żałobny utwór w ciągu sześciu godzin w biurze brytyjskiej telewizji. Wieczorem utwór był już nadawany podczas koncertu na żywo w BBC.

  Podczas wieczoru zabrzmi brawurowa, wirtuozowska kompozycja Introducion et rondo capriccioso Camila Saint-Saensa, stworzona dla Pabla Sarasatego. Ukłonem kompozytora w stronę wirtuoza są hiszpańskie, ogniste rytmy. Introdukcję i rondo capriccioso usłyszymy w wykonaniu George’a Tudorache, młodego rumuńskiego skrzypka , solisty L’Orchestre de Chambre de la Nouvelle Europe. W ulubionej przez publiczność Sinfonii Es-dur Wolfganga Amadeusza Mozarta na instrumenty smyczkowe i orkiestrę wystąpi duet Tudorache/ Weissmann.

  Wieczór zakończy efektowna II suita z baletu o bufonowatym urzędniku zakochanym w młynarce. Oznaką piastowanego przez niego stanowiska jest tytułowy trójgraniasty kapelusz. Orkiestrę Filharmonii Świętokrzyskiej poprowadzi znany już u nasz Constantin Adrian Grigore, główny dyrygent Royal Camerate Orchestra.

  Początek koncertu – godzina 19.00 Bilety w cenie: 28 normalny, 24 ulgowy do nabycia w kasie Filharmonii w godzinach od 9.00 do 17.00, a w dniu koncertu od 9.00 do momentu rozpoczęcia koncertu.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania
  Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy

  TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu


  Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie

  Muszka owocówka. 10 sposobów jak się jej pozbyć z kuchni

  Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]  Zobacz także: MuzoTok. Dollz: Nergal nabił nam wynik

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Miss i Mister Studniówki 2019. Zgłoś się

  Miss i Mister Studniówki 2019. Zgłoś się

  Wideo

  Galerie

  Jedzenie i zabawa

  Styl życia

  Na językach

  Zdrowie i uroda