Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koniec pierwszego etapu rekrutacji w szkołach średnich w powiecie buskim. Zobacz gdzie jeszcze są wolne miejsca (LISTA)

Adam Ligiecki
Archiwum
Blisko 1200 osób zostało przyjętych w podstawowym etapie rekrutacji do publicznych szkół średnich powiatu buskiego. Najwięcej - w I Liceum Ogólnokształcącym imienia Tadeusza Kościuki oraz "Budowlance". Są jeszcze wolne miejsca niemal w każdej szkole, ale wybór klas jest mocno ograniczony. Większość klas ma komplety.

W sumie naukę skończyło w całym powiecie około 1300 osób, w gimnazjach 645 , w szkołach podstawowych - 651 osób.

Po pierwszym etapie rekrutacji oryginalne dokumenty do szkół prowadzonych przez Starostwo Powiatowe w Busku-Zdroju dostarczyło 1170 uczniów , 602 po szkole podstawowej oraz 568 po gimnazjalnych.

Renata Krzemień, naczelnik wydziału edukacji Starostwa Powiatowego: - W piątek 26 lipca rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca , u nas tak zwana ręczna - uczniowie, którzy nie dostali się do żadnej szkoły mogą sprawdzić gdzie są wolne miejsca i złożyć dokumenty. Oszczędzamy im w ten sposób niepotrzebnego stresu bowiem nieformalnie mają od razu wiedzę czy zostali przyjęci czy nie i moga spokojnie czekać na oficjalne potwierdzenie pod koniec sierpnia. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze nie mają wybranej żadnej szkoły.

Pani naczelnik dodaje, że jest tez grupa uczniów, która wybrała szkoły w Kielcach, Krakowie czy nawet Warszawie.

Oto raport ze szkół - ile osób przyjęto i gdzie są jeszcze wolne miejsca

W I Liceum Ogólnokształcącym w Busku-Zdroju na liście przyjętych znajduje się obecnie 337 osób. Po szkole podstawowej 170, po gimnazjum 167. W klasach po szkole podstawowej są jeszcze pojedyncze miejsca, dokładnie 2. W klasach po gimnazjum pozostało jeszcze 27 miejsc. Uwaga! Ani w cyklu czteroletnim po szkole podstawowej ani w trzyletnim po gimnazjum nie ma już miejsce w klasach matematyczno- fizycznych.

W buskim Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nabór - dodajmy, pierwszy... w nowej siedzibie był bardzo udany.

Dla uczniów po szkole podstawowej udało się reaktywować po przerwie liceum ogólnokształcące - nabór był bardzo udany, pozostały tylko 4 wolne miejsca; będzie także pięć oddziałów klasy pierwszej technikum - przyjęto 143 osoby . W części ponadgimnazjalnej - są cztery oddziały technikum i jeden szkoły branżowej - przyjęto 114 osób do technikum oraz 21 do szkoły branżowej. W technikum są jeszcze pojedyncze wolne miejsca w większości kierunków poza hotelarzem - klasa po
szkole podstawowej oraz architekturą krajobrazu po gimnazjum. W szkole branżowej są jeszcze wolne miejsca.

Do Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju przyjęto w podstawowym etapie rekrutacji 281 osób: 138 absolwentów podstawówek i 143 gimnazjów. "Mechanik" będzie kształcił ich w klasach pierwszych techników oraz szkoły branżowej.
Do technikum po szkole podstawowej przyjęto 116 osób i są jeszcze pojedyncze miejsca; w technikum po gimnazjum przyjęto 121 osób, pojedyncze miejsca są w każdym kierunku oprócz technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. W szkole branżowej są jeszcze miejsca.

Buski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 przyjął w tej chwili 246 pierwszoklasistów: po 123 - absolwentów gimnazjów oraz podstawówek. W "Ekonomiku" będą funkcjonować: liceum ogólnokształcące, technikum, szkoła branżowa. Działa tu III Liceum Ogólnokształcące ,klasa biologiczno-sportowa po podstawówce i nie tam już wolnych miejsc; 58 osób przyjęto do technikum po szkole podstawowej - wolne miejsca są jeszcze w klasie technik hotelarstwa. W Liceum Ogólnokształcącym po gimnazjum tez nie ma już wolnych miejsc. W technikum po gimnazjum przyjęto 57 osób i są jeszcze pojedyncze miejsca. Bardzo udany był nabór do szkoły branżowej - po szkole podstawowej pozostało zaledwie jedno wolne miejsce, po gimnazjum nie ma już miejsc.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

To najpopularniejsze pułapki języka polskiego



Czy matura z języka polskiego jest trudna?

10 gadżetów dla modnego przedszkolaka


Ile pamiętasz z podstawówki? Quiz


Gdzie studiować, żeby zarabiać?


ZOBACZ TAKŻE: Flesz – nowy kodeks drogowy

Źródło: vivi24

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie