Koniec sezonu dla juniorów Siatkarza Staszów

/dor/
Juniorzy Siatkarza Staszów w komplecie. -Nasi zawodnicy ca cały sezon zasłużyli na słowa pochwały - mówi Damian Błaszczyk. Archiwum klubu
Juniorzy Siatkarza Staszów w ubiegły weekend wzięli udział w ćwierćfinałach mistrzostw Polski, które odbyły się w Kielcach.

-Na turniej nasi zawodnicy pojechali bez kompleksów, ponieważ nie byli faworytami. W pierwszym meczu zmierzyli się z zawodnikami UKS Międzyrzecka Trójka Międzyrzec Podlaski. Pierwsze dwa sety to duża przewaga ze strony rywali, ale wróciliśmy do gry wygrywając trzeciego i czwartego seta. Do piątego seta przystąpiliśmy niezwykle zmotywowani i walczyliśmy ze wszystkich sił. Niestety, rywale odskoczyli na kilka punktów i wygrali te partię - mówił Damian Błaszczyk.

W kolejnym spotkaniu Siatkarz zmierzył się z Wifamą Łódź. Przegrali z faworyzowanym zespołem 0:3. W pojedynku o piąte miejsce zespół ze Staszowa zmierzył się z drużyną Orkana Nisko. Pierwszą partie wygrał do 23, drugi set też był dla Siatkarza, ale dwie kolejne partie wygrali rywale. W piątym secie Orkan zwyciężył 18:16.

-Podsumowując cały sezon oraz turniej ćwierćfinałowy mogę powiedzieć, że naszym zawodnikom należą się wielkie brawa za wolę walki i zaangażowanie do samego końca. Niestety, większość tych siatkarzy kończy swoją przygodę z rozgrywkami młodzieżowymi i pomoże seniorom w rozgrywkach III ligi. W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować Urzędowi Miasta i Gminy w Staszowie za pomoc finansową dla chłopaków oraz firmie Subor za wyprodukowanie koszulek meczowych na ten turniej - dodał Damian Błaszczyk.

Na tych zawodach Siaktarz zagrał w składzie: Karol Olejarski, Maciej Guła, Bartosz Wójcik, Olaf Stepanow, Daniel Krzemiński, Mateusz Janus, Wiktor Majka, Krzysztof Tomasik.