Konkurs dla Dzieci na Rymowankę o bezpiecznej pracy w rolnictwie. KRUS zaprasza do udziału, czekają nagrody

Marzena Ślusarz
Marzena Ślusarz
Udostępnij:
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Kielcach zachęca dzieci i młodzież do udziału w III Ogólnopolskim Konkursie dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”. Na laureatów czekają nagrody.

Patronat Honorowy nad konkursem sprawuje Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek.

- Celem konkursu jest promowanie prawidłowych nawyków i zachowań dzieci podczas pracy i zabawy na terenie gospodarstwa rolnego a także popularyzowanie wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie należy powierzać dzieciom poniżej 16 lat[cyt] - informuje kielecki oddział regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Do konkursu mogą zgłaszać się dzieci urodzone w latach 2008-2011, których przynajmniej jeden z rodziców lub prawnych opiekunów podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w KRUS.

[cyt]- Zadaniem konkursowy jest ułożenie rymowanki, popularyzującej sposoby ograniczenia ryzyka upadków w gospodarstwach rolnych. Rymowanka powinna składać się z minimum czterech wersów i zawierać przynajmniej cztery słowa z listy, która obejmuje
"upadek", "buty", "przyczyna", "prewencja", "ślisko", "zdrowie", "bezpieczeństwo", "wchodzić"

- przekazuje kielecki KRUS.

Jak się zgłosić do konkursu KRUSu?

Zgłoszenia do udziału w konkursie można nadsyłać do 15 marca. Kompletne zgłoszenie, czyli rymowankę oraz wypełniony formularz zgłoszeniowy - kliknij i pobierz, należy przesłać pocztą tradycyjną OR KRUS w Kielcach, ul. Wojska Polskiego 65 B, 25-389 Kielce lub elektroniczną na [email protected]

Na kopercie zgłoszenia wysyłanego pocztą tradycyjną lub w tytule e-maila należy wpisać „Konkurs na rymowankę”. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu - (41) 348 19 00, (41) 348 19 39, (41) 348 19 47 bądź wysyłając maila na adres [email protected] .gov.pl.

Dwa etapy i nagrody

Konkurs ma charakter ogólnopolski i przebiega w etapach wojewódzkim i ogólnopolskim.

Etap wojewódzki kończy się 22 kwietnia przekazaniem do Biura Prewencji Centrali KRUS protokołu z posiedzenia Wojewódzkiej Komisji Konkursowej wraz z trzema pracami konkursowymi, które zostały najwyżej ocenione.

Dzieci, których prace zdobędą najwięcej punktów zostaną uhonorowane równorzędnymi nagrodami rzeczowymi. Trzech laureatów na etapie wojewódzkim otrzyma nagrody o wartości około 500 złotych brutto każda, a 20 laureatów etapu centralnego - nagrody
o wartości około 1 000 złotych brutto każda.

Zobacz regulamin konkursu III Ogólnopolskim Konkursie dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Sytuacja cenowa w branży mięsnej w Polsce

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia Świętokrzyskie
Dodaj ogłoszenie