Konkurs Gospodarstwo Agroturystyczne 2014 rozstrzygnięty....

  Konkurs Gospodarstwo Agroturystyczne 2014 rozstrzygnięty. Poznaj zwycięzców [WIDEO, zdjęcia]

  Marzena ŚLUSARZ

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Barbara Gębalska właścicielka agroturystyki Nad Wisłą, zwycięskiej w konkursie na najlepsze Gospodarstwo Agroturystyczne 2014 w województwie wraz z mężem

  Barbara Gębalska właścicielka agroturystyki Nad Wisłą, zwycięskiej w konkursie na najlepsze Gospodarstwo Agroturystyczne 2014 w województwie wraz z mężem Krzysztofem. ©Dawid Łukasik

  We wtorek podczas wielkiej gali w Targach Kielce poznaliśmy zwycięzców w konkursie Gospodarstwo Agroturystyczne 2014. Było mnóstwo emocji, wrażeń i zaskoczeń. Rankingi wynikające z głosowania Czytelników znacznie się zmieniły po dodaniu punktów z głosowania Kapituły!
  Barbara Gębalska właścicielka agroturystyki Nad Wisłą, zwycięskiej w konkursie na najlepsze Gospodarstwo Agroturystyczne 2014 w województwie wraz z mężem

  Barbara Gębalska właścicielka agroturystyki Nad Wisłą, zwycięskiej w konkursie na najlepsze Gospodarstwo Agroturystyczne 2014 w województwie wraz z mężem Krzysztofem. ©Dawid Łukasik

  GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE  GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE


  Początek głosowania Czytelników na najlepsze gospodarstwa agroturystyczne ziemi świętokrzyskiej we wtorek 23 września, koniec w niedzielę, 19 października o godzinie 24. Wyróżnimy 10 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w klasyfikacji wojewódzkiej, a także najlepsze gospodarstwa w powiatach województwa świętokrzyskiego. Najlepsze gospodarstwa agroturystyczne zostaną wybrane w oparciu o głosy Kapituły oraz głosy Czytelników. Głosy Kapituły i Czytelników mają jednakową ważność. Czytelnicy mogą głosować za pomocą sms, klików na portalu echodnia.eu oraz portalu społecznościowego Facebook.

  Aby oddać głos na wybranego kandydata należało: 1. Wysłać sms na numer 71321 o treści przydzielonej gospodarstwu . Koszt jednego sms to 1,23 złotych z VAT; 2.Kliknąć na naszym portalu www.echodnia.eu; 3. Oddać głos przez Facebook, korzystając z prezentacji na echodnia.eu. Uwaga! Jeden głos SMS to 10 punktów, jeden głos przez facebook to 2 punkty; jeden klik na portalu równa się 1 punkt. Suma punktów daje ostateczną liczbę głosów Czytelników. Punkty wynikające z miejsca w głosowaniu Czytelników i Jury były liczone po połowie - według zasady pierwszy w głosowaniu Czytelników dostanie 44 punktów, drugi 43, ostatni 1; w głosowaniu jury podobnie - pierwszy 44, drugi 43, ostatni 1. Suma punktów dało ostateczną kolejność.


  Ogłoszenie wyników nastąpiło na gali finałowej we wtorek, 4 listopada w Targach Kielce.

  Wybór najlepszych agrogospodarstw był bardzo trudny, każde znakomicie urządzone z przeróżnymi formami wypoczynku, z doskonałą lokalizacją, eko-żywnością. W kwestii zwycięzcy wybór Czytelników był zgodny ze wskazaniem Kapituły. Tytuł najlepszego Gospodarstwa Agroturystycznego 2014 został przyznany agroturystyce Nad Wisłą, którą Barbara Gębalska prowadzi w miejscowości Lipnik w gminie Osiek w powiecie staszowskim.

  Laureat otrzymał szeroką kampanię promocyjną w Internecie na portalach, prasie i telewizji! Drugie miejsce zajęło Wiśniowe Wzgórze, prowadzone przez Agnieszkę Ziębę w miejscowości Dębno w gminie Nowa Słupia w powiecie kieleckim, a trzecie Leśna Przystań prowadzona przez Leszka Kutrzyka w Ciemiętnikach w gminie Kluczewsko w powiecie włoszczowskim.

  Złota Dziesiątka konkursu Gospodarstwo Agroturystyczne 2014
  1. Nad Wisłą to gospodarstwo agroturystyczne prowadzone przez Barbarę Gębalską w miejscowości Lipnik w gminie Osiek w powiecie staszowskim, położne blisko Sandomierza. Wiele atrakcji czeka na całe rodziny, z dziećmi. Gospodyni podbija podniebienia smakowitymi daniami z ekologicznych produktów. Organizuje przejażdżki bryczką, kuligi, hodowane są konie.

  2. Wiśniowe Wzgórze Agnieszka Zięba prowadzi w miejscowości Dębno w Nowej Słupi w powiecie kieleckim, jest położone u stóp Łysicy, dużą jego część stanowi sad wiśni. Pani Agnieszka słynie z zamiłowań kulinarnych.

  3. Leśna przystań Leszka Kutrzyka w Ciemiętnikach w gminie Kluczewsko w powiecie włoszczowskim oferuje pokoje w domu i dwa domki, jest pole namiotowe. Frajdę mogą sprawić spływy kajakowe, przejażdżki konne bryczką, zimą - kuligi;

  4. Agroturystykę u Michała prowadzi Michał Grzegorczyk w Widuchowie w gminie Busko. Od lat przekształca swoje gospodarstwo tak, by spełniało oczekiwania turystów i zapewniało ciekawą ofertę rekreacyjną. Bogato wyposażony jest dom i park rekreacyjny.

  5. Świat Kucyków Tomasz Szczygieł prowadzi w gminie Bałtów, Wólce Bałtowskiej Kolonii w powiecie ostrowieckim. Pani domu serwuje posiłki z ekologicznych produktów. Na dzieci czeka plac zabaw i przyjazne zwierzęta. Można spacerować po lasach, wędkować nad pobliską rzeką.

  6. Agroturystyka Gratka Danuty i Stanisława Gratków w Celinach w gminie Raków oferuje pięć pokoi. Gospodarstwo ma charakter edukacyjny i rekreacyjny, posiada certyfikat gospodarstwa ekologicznego, właściciele uprawiają orkisz, prowadzą winnicę.

  7. Agroturystykę Pod bocianim gniazdem prowadzą Teresa i Adam Barwiccy w Wiącce w gminie Bodzentyn w powiecie kieleckim. Dla gości są pokoje w domu i dwa drewniane domki, plac zabaw, grill, ognisko. Gospodyni przygotowuje ekologiczne dania.

  8. Rancho Ogniste Podkowy prowadzi Maria Świtoń w Starym Grzybowie w gminie Stąporków w powiecie koneckim. Na gości czekają dwa domki, największą atrakcją i specjalnością gospodarstwa są konie, jazda konna, a także masaże lecznicze, pani Maria jest fizjoterapeutką.

  9. Raj przy Gościńcu prowadzą Teresa i Tomasz Szlufik w Krajnie Pierwszym w gminie Górno w powiecie kieleckim. Gospodarstwo położone jest w malowniczej okolicy, daleko od ruchliwej drogi.

  10. Podlipie Haliny Łebek w Ostrowie w gminie Chęciny w powiecie kieleckim dla gości przygotowane ma dwa pokoje w domu i pięcioosobowy domek. Wypoczywać można w pięknym krajobrazie, nad Czarną Nidą, na kajakach, gokartach, rowerach.
  Laureaci konkursu Gospodarstwo Agroturystyczne 2014 w powiatach:

  Powiat buski: 1. Agroturystyka U Michała w Wichowie w gminie Busko;

  Powiat jędrzejowski: 1. Margo w Raszkowie w gminie Słupia Jędrzejowska;

  Powiat kielecki: 1. Wiśniowie Wzgórze w Dębnie w gminie Nowa Słupia, 2. Agroturystyka Gratka w Celinach w gminie Raków, 3. Raj przy Gościńcu w Krajnie Pierwszym w gminie Górno;

  Powiat konecki: 1. Rancho Ogniste Podkowy w Starym Grzybowie w gminie Stąporków;

  Powiat ostrowiecki: 1. Świat Kucyków w Wólce Bałtowskiej Kolonii w gminie Bałtów;

  Powiat pińczowski: 1. Pod Bociankiem w Skowronnie Górnym;

  Powiat sandomierski: 1. U Kazika we wsi Zajeziorze w gminie Samborzec;

  Powiat skarżyski: Zagroda Królów w Brześciu w gminie Bliżyn;

  Powiat starachowicki: 1. Pytlówka w Tarczku w gminie Pawłów, 2. Małyszyński Zakątek w Małyszynie Dolnym w gminie Mirzec, 3. Andrzej i Anna Trepkowie w Tarczku w gminie Pawłów;

  Powiat staszowski: 1. Nad Wisłą w Lipniku w gminie Osiek;

  Powiat włoszczowski: 1. Leśna Przystań w Ciemiętnikach w gminie Kluczewsko.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Miss i Mister Studniówki 2019. Zgłoś się

  Miss i Mister Studniówki 2019. Zgłoś się