Spotkanie rozpoczęła inscenizacja o tematyce powstańczej przygotowana przez Grupę Teatralno-Rekonstrukcyjną "Pegaz". Młodzież wystąpiła w strojach nawiązujących do czasów powstania.
Protokół komisji konkursowej odczytała jej przewodnicząca, Maria Wiśniewska, dyrektor Buskiego Samorządowego Centrum Kultury. Nagrody i wyróżnienia uczestnikom konkursu wręczał zastępca burmistrza miasta i gminy Busko-Zdrój, Michał Maroński.
Prócz dyrektor Marii Wiśniewskiej, w skład jury wchodziły malarki Tamara Maj i Małgorzata Nega oraz Maria Nogaś, członkini Grupy Rekonstrukcji Historycznej Pułk Żuawów Śmierci z Buska-Zdroju.
Oto wyniki konkursu. Kategoria klas 1-3. Pierwsze miejsce zdobył Bartosz Świątek z drugiej klasy Publicznej Szkoły Podstawowej imienia Jana Długosza w Dobrowodzie. Jego opiekunem jest Marta Skowrońska. Drugie miejsce należało do Poli Stachowicz z trzeciej klasy Publicznej Szkoły Podstawowej numer 1 w Busku-Zdroju, którą opiekuje się Renata Karwat. Trzecie miejsce zajęła Wiktoria Guździoł z drugiej klasy Publicznej Szkoły Podstawowej imienia Jana Długosza w Dobrowodzie. Jej opiekunem jest Marta Skowrońska
Jury przyznało wyróżnienie w tej kategorii dla Agnieszki Nowak z trzeciej klasy Publicznej Szkoły Podstawowej imienia Kornela Makuszyńskiego w Siesławicach. Uczniem opiekuje się Barbara Skrzypek.
W kategorii klas 4-7 pierwsze miejsce przyznano Wiktorii Pechcińskiej z piątej klasy Publicznej Szkoły Podstawowej imienia Jana Długosza w Dobrowodzie. Opiekunami uczennicy są Anna Rak oraz Joanna Chudzińska. Drugie miejsce przypadło Katarzynie Kozubowskiej z piątej klasy Zespołu Szkół Specjalnych „Górka” w Busku-Zdroju. Jej wychowawcą jest Dorota Józefiak.
Trzecie miejsce zdobył Xawery Wojciechowski z piątej klasy Szkoły Podstawowej w Siesławicach. Jego wychowawcą jest Ewa Złotnik.
Wyróżnienie w tej kategorii powędrowało do Poli Jędrusiak z siódmej klasy Szkoły Podstawowej numer 2 imienia Janusza Korczaka w Busku-Zdroju. Jej wychowawcą jest Kasia Rusak-Szumilas.
Konkurs zorganizowany został przez Buskie Samorządowe Centrum Kultury w ramach projektu "Zwycięstwo ducha – Powstanie Styczniowe 1863-1864”, z Programu Dotacyjnego Biura Programu Niepodległa „Powstanie Styczniowe 1863-1864” - edycja 2023.
iPolitycznie - Czy słowa Stefańczuka o Wołyniu to przełom?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?