Konkursy w gimnazjach. Wyniki w powiecie skarżyskim

red
Po raz pierwszy w historii najlepsi w poszczególnych konkursach okazali się uczniowie z niewielkich miejscowości, a nie miasta wojewódzkiego. Aż 9 spośród 11 konkursów przedmiotowych dla gimnazjalistów wygrali uczniowie spoza Kielc.

Konkursy przedmiotowe to najważniejsze wydarzenie edukacyjne, poza egzaminami końcowymi w gimnazjach. Nasz powiat zdobył trzynaście tytułów laureata. Po trzech laureatów było z fizyki, języka rosyjskiego i biologii. Wielki sukces odniosła Aleksandra Zagórska, z Prywatnego gimnazjum w Skarżysku, która została laureatką z chemii i biologii. Z kolei Michał Włodarczyk z Gimnazjum w Bliżynie został laureatem z fizyki i informatyki a także finalistą z geografii.

Oto laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych w gimnazjach ze szkół powiatu skarżyskiego.

Chemia - Laureatką została Aleksandra Zagórska z Prywatnego Gimnazjum w Skarżysku. Nauczyciel Magdalena Magiera. Aleksandra miała drugi wynik. Drugą Laureatką została Katarzyna Buryło także z Prywatnego Gimnazjum w Skarżysku. Miała 24 wynik. Nauczycielką jest także Magdalena Magiera. Z chemii było 25 laureatów. Finalistami zostali: Paweł Gładyś z Prywatnego Gimnazjum w Skarżysku - nauczyciel Magdalena Magiera, Daria Sieczka z Niepublicznego Gimnazjum nr6 w Skarżysku, nauczyciel Czesława Kozera.

Język polski - Finalistami zostali: Aleksandra Kamionka z Niepublicznego Gimnazjum nr6 w Skarżysku, nauczyciel Anna Nurzyńska, Anna Ostrowska z Prywatnego Gimnazjum w Prywatnym Zespole Szkół w Skarżysku-Kamiennej, nauczyciel Katarzyna Włodarczyk-Buczek

Fizyka - Laureatem został Bartłomiej Rasztabiga z Gimnazjum w Suchedniowie, nauczyciel Agnieszka Kwiatkowska. Bartłomiej miał 13 wynik na 25 laureatów. Drugim Laureatem został Mateusz Sukiennik z Gimnazjum nr2 w Skarżysku-Kamiennej, nauczyciel Elżbieta Gębura. Mateusz miał 14 wynik na 25 laureatów. Trzecim Laureatem został Michał Włodarczyk z Gimnazjum w Bliżynie, nauczyciel Agnieszka Kowalczyk. Miał 15 wynik na 25 laureatów. Finalistą został Michał Łukomski z Gimnazjum nr2 w Skarżysku-Kamiennej, nauczyciel Elżbieta Gębura

Język angielski – nie mamy laureatów ani finalistów.

Historia – Finalistą został Filip Karlikowski z Gimnazjum w Suchedniowie.
Informatyka- Laureatem został Karol Szapsza z Gimnazjum nr2 w Skarżysku-Kamiennej, nauczyciel Joanna Karlikowska-Mańko. Karol zajął drugie miejsce na 18 laureatów. Drugim laureatem został Michał Włodarczyk z gimnazjum w Bliżynie, nauczyciel Beata Jabłońska. Michał zajął 13 miejsce na 18 laureatów. Finalistą został Bartłomiej Kraska z Prywatnego Gimnazjum w Skarżysku-Kamiennej. Nauczyciel - Kazimierz Sabatowski

Matematyka – Finalistą został Michał Łukomski z Gimnazjum nr2 w Skarżysku-Kamiennej oraz Paweł Gelar także z Gimnazjum nr2 w Skarżysku-Kamiennej.

Geografia – Finalistą zostali Witold Szymczyk z Prywatnego Gimnazjum w Skarżysku-Kamiennej (nauczyciel Zofia Glinka), Aleksandra Stępień z Zespołu Szkół Publicznych nr1 Gimnazjum nr1 w Skarżysku (nauczyciel Agata Szlęk-Sitkiewicz) Olga Turek z Gimnazjum nr2 w Skarżysku-Kamiennej (nauczyciel Katarzyna Przeworska), Damian Ślusarczyk z Zespołu Szkół Publicznych nr1 Gimnazjum nr1 w Skarżysku (nauczyciel Agata Szlęk-Sitkiewicz), Wojciech Gajda z Zespołu Szkół Publicznych nr1 Gimnazjum nr1 w Skarżysku (nauczyciel Agata Szlęk-Sitkiewicz), Marcin Chłopek z Zespołu Szkół Publicznych nr1 Gimnazjum nr1 w Skarżysku (nauczyciel Agata Szlęk-Sitkiewicz), Michał Włodarczyk z Gimnazjum w Bliżynie (nauczyciel Tomasz Durlik), Patrik Soból z Prywatnego Gimnazjum w Skarżysku_kamiennej (nauczyciel Zofia Glinka).

Język rosyjski- Laureatem został Adrian Michnowski z Gimnazjum nr2 w Skarżysku, nauczyciel Teresa Bień. Adrian zajął trzecie miejsce na 20 laureatów. Drugim laureatem jest Mikołaj Zabiegło z Gimnazjum nr 2 w Skarżysku-Kamiennej, nauczyciel Teresa Bień. Mikołaj zajął 5 miejsce na 20 laureatów. Trzecim lareatem jest Katarzyna Domagała z Gimnazjum nr2 w Skarżysku-Kamiennej, nauczyciel Teresa Bień. Katarzyna zajęła 17 miejsce na 20 finalistów.

Język niemiecki - nie mamy laureatów ani finalistów.

Biologia – Laureatką została Magdalena Kuszewska z Gimnazjum w Bliżynie, nauczyciel Elżbieta Kowalik - Szpiech. Magda zajęła pierwsze miejsce wśród 24 laureatów! Drugą laureatką jest Roksana Szwanke z Gimnazjum nr1 w Zespole Szkół Publicznych nr1 w Skarżysku-Kamiennej, nauczyciel Elżbieta Pietrasik. Roksana miała 8 miejsce na 24 laureatów. Trzecią finalistką jest Aleksandra Zagórska z Prywatnego Gimnazjum w Skarżysku-Kamiennej (18 pozycja), nauczyciel Renata Górska. Finalistami zostali Gabriel Wiktorzak z Prywatnego Gimnazjum w Skarżysku-Kamiennej, nauczyciel Renata Górska, Damian Potrzeszcz z Gimnazjum w Zespole Szkół Publicznych w Skarżysku-Kościelnym, nauczyciel Edyta Bartosiewicz.

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

P
Paweł

Laureatem z języka polskiego został Bartłomiej Rasztabiga z Gimnazjum w Suchedniowie.

Dodaj ogłoszenie