Korona Handball Kielce ostatnia w Memoriale Kowalczyka

Patrycja Chojnacka, najlepsza zawodniczka Korony Handball w turnieju
Patrycja Chojnacka, najlepsza zawodniczka Korony Handball w turnieju Kamil Markiewicz
Piłkarki ręczne Korony Handball Kielce zajęły trzecie, ostatnie miejsce w 20. Memoriale Redaktora Andrzeja Kowalczyka. W niedzielę kielczanki przegrały z Galiczanką Lwów.

Korona Handball Kielce – Galiczanka Lwów 32:36 (13:16)

Korona Handball: Orowicz, Chojnacka, Wałcerz – Dos Santos 6, Zimnicka, D. Więckowska 3, Gliwińska 1, Jas 2, Janczyk 1, Czekala 7, Skowrońska 3, Piecaba, Radzikowska 5, Homonicka 3, Polak 1, Naszydłowska.

Korona Handball w turnieju bez kilku kontuzjowanych zawodniczek, między innymi Honoraty Syncerz, Magdaleny Kędzior i Olesii Parandii. W pierwszym dniu turnieju kielczanki przegrały z Piotrcovią 21:31. Piotrkowianki pokonały Galiczankę po rzutach karnych, zapewniając sobie pierwsze miejsce. Niedzielny mecz Korony Handball z mistrzyniami Ukrainy decydował o drugiej pozycji.

W meczu z Galiczanką nasze zawodniczki popełniły bardzo dużo strat w ataku, co dawało rywalkom okazje do kontrataków. W 11 minucie Korona Handball przegrywała 4:7, a w 20 już 8:13. O dziwo, dużo lepiej grały rezerwowe, które pojawiły się na boisku, w części juniorki. W 29 minucie zmniejszyły one straty do jednego gola (13:14).

Podobnie było po przerwie. Pierwsza siódemka znów zaprezentowała się słabo i w 45 minucie zespół z Kielc przegrywał 18:29. I ponownie młodsze zawodniczki, które weszły na parkiet, odrobiły sporo ze strat.

Za najlepszą zawodniczkę Korony Handball w turnieju uznano bramkarkę, Patrycję Chojnacką.

Kolejność turnieju: 1. Piotrcovia Piotrków Trybunalski 5 pkt., 2. Galiczanka Lwów 4, 3. Korona Handball Kielce 0.