sportowy24
  Korona Handball Kielce traci ważną zawodniczkę

  Korona Handball Kielce traci ważną zawodniczkę

  Paweł Kotwica

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Korona Handball Kielce traci ważną zawodniczkę

  ©Kamil Markiewicz

  Kristina Repelewska nie będzie już zawodniczką Korony Handball Kielce. Piłkarka ręczna, która grała w Kielcach przez ostatnie pół roku i awansowała wraz z nim do PGNiG Superligi, zdecydowała się wrócić do Selgrosu Lublin.
  Korona Handball Kielce traci ważną zawodniczkę

  ©Kamil Markiewicz

  Pod koniec czerwca Korona Handball była bliska przedłużenia umowy z 36-letnią Repelewską, siedmiokrotną mistrzynią Polski. - Jesteśmy blisko porozumienia i jestem w tej sprawie optymistą. Pozostały nam do uzgodnienia może nie tyle sprawy finansowe, co organizacyjno-rodzinne. Rodzina Kristy mieszka w Lublinie, ona pracuje na tamtejszej Wyższej Szkole Społeczno-Przyrodniczej i musi sobie to wszystko poukładać, aby móc grać u nas – mówił nam wówczas wiceprezes Korony Handball, Krzysztof Demko.  Niestety, sytuacja się całkowicie zmieniła.
  - Krista podpisała kontrakt w Lublinie. Zadecydowały względy rodzinne i praca na uczelni – powiedział nam w środę Krzysztof Demko.

  Repelewska trafiła do kieleckiego klubu na początku bieżącego roku właśnie z Selgrosu. Miejsca w lubelskiej drużynie nie widział dla niej ówczesny szkoleniowiec 19-krotnych mistrzyń Polski, Chorwat Neven Hrupec. Ale stracił on pracę po tym, jak w zakończonym kilka tygodni temu zespół z Lublina zajął zaledwie czwarte miejsce w PGNiG Superlidze. Miesiąc temu Selgros ogłosił, że nowym trenerem zespołu będzie były reprezentant Polski i były współpracownik Talanta Dujszebajewa w kadrze seniorów, Robert Lis. Wczoraj lubelski klub rozwiązał kontakt z inną doświadczoną rozgrywającą, byłą reprezentantką Polski, Iwoną Niedźwiedź.

  - Możliwe, że na miejsce Repelewskiej sprowadzimy jakąś zawodniczkę, chociaż w kadrze pierwszego zespołu, po włączeniu do niej juniorki Magdy Więckowskiej, mamy 9 rozgrywających, więc jeśli nie uda się nikogo znaleźć, to nie ma dramatu. Ale o konkretach będziemy mogli mówić za jakiś czas – tłumaczy Demko.

  Korona Handball, beniaminek PGNiG Superligi, rozpocznie treningi w najbliższy poniedziałek, 17 lipca.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Święta 2018

  Święta 2018