Korona Handball wygrała bardzo ważny mecz w Chorzowie! To pierwsze punkty kielczanek zdobyte na wyjeździe

Kamil Markiewicz
W meczu PGNiG Superligi piłkarek ręcznych, Ruch Chorzów przegrała z Koroną Handball Kielce.

Ruch Chorzów - Korona Handball Kielce 30:35 (15:15)

Korona Handball: Orowicz, Chojnacka - Dos Santos 3, Zimnicka, D. Więckowska 10 (1), Gliwińska 1, Czekala, Skowrońska 3, Syncerz 6 (1), Radzikowska 1, Homonicka 3, Kędzior 6.

Ruch: Kajumowa, Kuszka - Drażyk 6 (1), Jasinowska 4, Kiel, Lesik 4, Lipok 1, Masłowska 3, Nimsz, Piotrkowska 6, Rodak 1, Stokowiec 3.

Karne. Korona Handball:
2/3. Ruch: 1/2. Kary. Korona Handball: 8 min (Zimnicka 4, Dos Santos 4. Zimnicka, Homonicka po 2).

Ruch: 12 minut (Piotrkowska, Masłowska po 4, Stokowiec, Lipok po 2).

Sędziowali: Andrzej Kierczak (Pielgrzymowice), Tomasz Wrona (Kraków). Widzów: 300.

Przebieg: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 4:4, 4:5, 5:5, 5:7, 6:7, 6:8, 8:8, 8:9, 9:9, 9:10, 10:10, 10:11, 12:11, 12:15, 15:15 - 15:16, 17:16, 17:17, 18:17, 18:19, 19:19, 19:23, 20:23, 20:25, 23:25, 23:26, 24:26, 24:28, 26:28, 26:29, 28:29, 28:31, 29:31, 29:33, 30:33, 30:35.

Nad chorzowiankami kielczanki odniosły jesienią pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, tydzień temu nasze dziewczęta uskrzydliła wygrana nad Piotrcovią Piotrków Trybunalski, więc jechały one do Chorzowa z optymizmem. Nie był on pozbawiony podstaw. Korona Handball w niedzielnym pojedynku prowadziła niemal przez cały czas, grając bardzo dojrzałą, jak na beniaminka, piłkę ręczną.

W pierwszej połowie chorzowianki skupiły się na pilnowaniu Dominiki Więckowskiej i prawie im się udało. „Więcowi” kilka razy udało się jednak zmylić opiekę i trafić do bramki Ruchu.

Nasza rozgrywająca miała wsparcie w skutecznych Honoracie Syncerz i Magdalenie Kędzior. Po golu tej ostatniej, w 28 minucie zespół z Kielc prowadził najwyżej w pierwszej połowie, 15:12. jednak proste straty w końcówce tej części gry pozwoliły gospodyniom wyrównać.

Ruch wychodził jeszcze na prowadzenie tylko na początku drugiej połowy. W 40 minucie po golu Więckowskiej z karnego, nasz zespół wygrywał już 23:19, a cztery minuty później ta sama zawodniczka, już nie pilnowana indywidualnie, podwyższyła na 25:20.
Ruch jeszcze się poderwał i odrabiał straty. Korona Handball długo wygrywała dwiema, trzema bramkami, a w 54 minucie, po golu Katarzyny Masłowskiej, zespół z Kielc prowadził tylko 29:28.

Jednak gdy od stanu 31:29 gole dorzuciły Więckowska i Wiktoria Gliwińska, wiadomo było, że punkty pojadą do Kielc. Bardzo ważne punkty. Wygrana spowodowała, że kielczanki wyprzedziły Ruch, awansując na 10. miejsce w tabeli.

W najbliższą środę o godzinie 19 Korona Handball gra w Kielcach zaległy mecz z GTPR Gdynia, a w sobotę, 10 marca (godzina 18) nasze szczypiornistki zakończą rundę zasadniczą spotkaniem z KPR Jelenia Góra u siebie.