Korona Handball wygrała ze Startem Elbląg. Świetny mecz Honoraty Syncerz. Rzuciła 14 bramek

dor, PK
Honorata Syncerz była najlepszą i najskuteczniejszą zawodniczką meczu - rzuciła 14 bramek. Fot. Sławomir Stachura
W meczu PGNiG Superligi piłkarek ręcznych, Korona Handball Kielce pokonała Start Elbląg 28:24 (14:10).

Korona Handball Kielce - Start Elbląg 28:24 (14:10)

Korona Handball: Orowicz - Zimncika 1, D. Więckowska 1, Gliwińska 2, M. Więckowska, Czekala, Skowrońska 3, Syncerz 14 (3), Charzyńska 4, Piwowarczyk, Homonicka 1, Kędzior 2.

Start: Powaga - Balsam 3, Choromańska, Jędrzejczyk 2, Kozimur 3, Pająk, Trbović 4, Gadzina 4, Świerżewska 4, Uścinowicz 1, Jaszczuk 3.

Karne. Korona Handball: 3/3. Start: 1/3.

Kary. Korona Handball: 10 minut (Homonicka - czerwona kartka 47 min, Zimnicka, D, Więckowska, Czekala, Skowrońska po 2). Start: 6 minut (Kozimur, Gadzina, Świerżewska).

Sędziowali: Michał Fabryczny (Mysłowice), Jakub Rowicki (Katowice).

Widzów: 600.

Przebieg1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5, 5:5, 5:6, 7:6, 7:7, 7:7, 9:7, 9:9, 14:9, 14:10 - 14:11, 16:11, 16:12, 18:12, 18:13, 19:13, 19:15, 20:15, 20:17, 21:17, 21:18, 22:18, 22:20, 25:20, 25:21, 26:21, 26:24, 28:24

Początek spotkania ósmej kolejki Superligi był wyrównany, żadna z drużyn nie potrafiła wypracować kilkubramkowej przewagi. W 22 minucie po bramce Honoraty Syncerz kielczanki prowadziły 9:7, ale później w ciągu kilkudziesięciu sekund rywalki rzuciły dwie bramki. W 24 minucie ponownie na listę strzelców wpisała się Honorata Syncerz - tym razem z rzutu karnego.

„Obrona, obrona” - skandowali kibice. I w tym elemencie kielczanki zaczęły sobie lepiej radzić, kilkoma udanymi interwencjami popisała się Aleksandra Orowicz. Do przerwy Korona Handball prowadziła czterema bramkami (14:10).

Po przerwie trwała wymiana cios za cios. W 44 minucie podopieczne trenera Pawła Tetelewskiego prowadziły różnicą trzech goli - 22:19, a w 57 minucie i 35 sekundzie już tylko 26:24. Na szczęście Honorata Syncerz wykorzystała rzut karny w 58 minucie, rywalki przestrzeliły i wygrana stała się faktem. Kielczanki zwyciężyły 28:24. Nagrodę dla najlepszej zawodniczki w ekipie gospodarzy otrzymała Honorata Syncerz, która rzuciła aż 14 bramek.

Korona Handball wygrała więc mecz z podtekstami, bo przypomnijmy, że drugim trenerem Startu Elbląg jest Tomasz Popowicz, były szkoleniowiec kieleckiego zespołu.

Teraz w rozgrywkach nastąpi przerwa na potrzeby kadry - potrwa do 3 listopada.