Korona II Kielce wygrała derby z KSZO 1929 Ostrowiec. Było dużo ostrej walki, fauli i kartek [WIDEO, DUŻO ZDJĘĆ]

dor
W meczu derbowym w trzeciej lidze piłkarze Korony II Kielce wygrali z KSZO 1929 Ostrowiec 1:0 (1:0) po bramce Artura Piróga w 32 minucie. Kielczanie umocnili się na pozycji lidera. Mecz obejrzało kilkuset kibiców - była grupa szalikowców żółto-czerwonych i kilkudziesięciu kibiców KSZO 1929. Korona II: Osobiński — Spychała, Bujak, Dziubek, Prętnik - Górski Ż, P. Lisowski, Piróg (86. Rogoziński), D. Lisowski - Sowiński Ż, Djuranović (46. Arweladze).KSZO 1929: Lipiec — Miłek, Mężyk, Cheba, Imiołek Ż - Burzyński (46. Dybiec, 80. Mąka), Nogaj (46. Kaczmarek), Persona Ż, Worach Ż - Kapsa (46. Chałas), Chrzanowski Ż.Pierwsi bramkę mogli zdobyć piłkarze Korony II, ale Artur Piróg przegrał bezpośredni pojedynek z Pawłem Lipcem. W 32 minucie Piróg już się nie pomylił i będąc w sytuacji sam na sam ulokował piłkę w bramce. W 43 minucie bardzo ładnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Uros Djuranović, ale Lipiec był na posterunku. Po przerwie KSZO 1929 dążył do wyrównania. Trener Sławomir Majak wprowadził doświadczonych zawodników - Marcina Kaczmarka, Tomasza Chałasa i Mateusza Mąkę, ale gościom nie udało się wyrównać. Trzeba dodać, że popularny "Kaka", były reprezentant Polski i były piłkarz Korony został ciepło powitany przez kibiców gospodarzy. -Cieszę się z takiego przyjęcia. Tutaj debiutowałem w ekstraklasie i zostawiłem trochę zdrowia w Koronie. Szkoda, że dziś wyjeżdżamy z Kielc bez punktu - powiedział Marcin Kaczmarek. Piłkarze Korony po przerwie oddali kilka groźnych strzałów na bramkę Lipca, ale ten nie dal się już zaskoczyć. Obie drużyny grały ostro, dużo było fauli i kartek. Ostatecznie trzy punkty zostały w Kielcach. Korona II umocniła się na pozycji lidera. (dor) Zdjęcia Dorota Kułaga
W meczu derbowym w trzeciej lidze piłkarze Korony II Kielce wygrali z KSZO 1929 Ostrowiec 1:0 (1:0) po bramce Artura Piróga w 32 minucie. Kielczanie umocnili się na pozycji lidera. Mecz obejrzało kilkuset kibiców - była grupa szalikowców żółto-czerwonych i kilkudziesięciu kibiców KSZO 1929.