ZAPIS RELACJI LIVE. Korona Kielce - Odra Opole 3:0 w meczu Fortuna 1 Ligi

Fortuna 1 Liga. Korona Kielce pokonała 3:0 Odrę Opole i awansowała do finału baraży o PKO BP Ekstraklasę.

ZAPIS RELACJI LIVE

Korona Kielce - Odra Opole 3:0 (3:0)
Bramki:
Jacek Podgórski 6, 39, Adam Frączczak 31 z rzutu karnego.
Żółte kartki: Danek, Gąsior - Trojak.
Korona: Forenc – Danek (46.Szymusik), Petrow (63. Zebić), Malarczyk, Corral – Takac (72. Gąsior), Szpakowski – Kiełb (58. Szykawka), Błanik (58. Łukowski), Podgórski – Frączczak
Odra: Sapielak – Szrek (82. Tkocz), Żemło, Kostrzycki, Kędziora – Klimek, Trojak (62. Janus) – Mikinic (62. Hreben), Nowak, Niziołek – Czapliński
Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).

90+5'
KONIEC! Korona wygrała 3:0 i awansowała do finału baraży o ekstraklasę!

90+3'
Łukowski uderzył z rzutu wolnego, ale trafił w mur złożony z piłkarzy Odry.

90+1'
Dobra akcja Odry, ale z dogodnej pozycji przestrzelił Nowak.

90'
Pięć minut doliczono do drugiej połowy.

88'
Janus oddał strzał z dystansu z rzutu wolnego, ale piłka poleciała prosto w Forenca, który pewnie ją złapał.

86'
Piłkarze Odry posyłają kolejne dośrodkowania w pole karne Korony, ale nie przynosi im to rezultatu w postaci gola.

84'
Żółta kartka dla Gąsiora

82'
Zmiana w Odrze. Maksymilian Tkocz wchodzi za Szreka.

80'
Łukowski przymierzył sprzed pola karnego, ale piłka poleciała prosto w bramkarza Odry

78'
Niezła próba gości. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzył Konrad Kostrzycki, a piłka nieznacznie minęła prawy słupek bramki Forenca

76'
Z dystansu strzał oddał Klimek, piłka minęła bramkę Korony

75'
Kolejne próby akcji oskrzydlających ze strony gości, ale dobrze interweniują obrońcy Korony.

73'
Janus dośrodkował z prawej strony boiska, ale obrońcy Korony wybili piłkę ze swojego pola karnego.

72'
Zmiana w zespole z Kielc, za Takaca wchodzi Marcel Gąsior.

71'
Takac doznał urazu, mamy przerwę w grze

69'
Blisko gola dla Korony! Po strzale Szykawki Kędziora wybił piłkę tuż sprzed linii bramkowej Odry!

67'
Corral powstrzymał atakującego lewą stroną boiska Szreka.

65'
Żółta kartka dla Trojaka z Odry za faul w środkowej strefie boiska.

63'
Zmiana też w Koronie, za kontuzjowanego Petrowa na boisko wszedł Mario Zebić.

62'
Zmiany w Odrze: weszli Stanislav Hreben i Krzysztof Janus, a zeszli Mikinić i Trojak

61'
Takać przymierzył sprzed pola karnego, piłkę odbił bramki.

60'
Corral dośrodkował z lewej strony boiska, ale w polu karnym Odry żaden z piłkarzy Korony nie przeciął piłkę

59'
Dwie zmiany w Koronie. Schodzą Jacek Kiełb i Dawid Błanik, a w ich miejsce weszli Jewgienij Szykawka i Jakub Łukowski.

57'
Sprzed pola karnego groźnie uderzył Klimek, ale piłka minęła bramkę Korony.

55'
Odra stara się znaleźć drogę do bramki Korony, ale brakuje jej dokładności pod jej bramką.

53'
Świetna interwencja Forenca! Z dystansu uderzył Niziołek, a bramkarz Korony po efektownej paradzie odbił piłkę

51'
Po raz pierwszy odpowiedziała w tej połowie Korona i zrobiło się groźnie! Frączczak oddał płaski strzał, a piłka nieznacznie minęła bramkę

49'
Z dystansu uderzył Nowak, ale wyraźnie przestrzelił

47'
Świetna okazja dla gości. Po dośrodkowaniu z lewej strony kompletnie niepilnowany Jakub Szrek oddał strzał z powietrza, ale przestrzelił.

46'
Zaczynamy drugą połowę z jedną zmianą w zespole gospodarzy - za Adriana Danka wszedł Grzegorz Szymusik.

45+8'
Koniec pierwszej połowy, Korona prowadzi 3:0!

45+7'
Rzut wolny dla Korony po faulu w ataku przy okazji rzutu rożnego.

45+6'
Groźnie pod bramką Korony. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska głową uderzył Czepliński, ale ostatecznie jeden z obrońców Korony wybił piłkę na rzut rożny.

45+5'
Podgórski faulował Miłosza Trojaka na połowie Odry.

45+3'
Antoni Klimek zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka daleko minęła bramkę Odry.

45+2'
Dawid Błanik dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne gości, ale po małej przebitce futbolówka wpadła w ręce bramkarza.

45+1'
Sześć minut doliczono do pierwszej połowy

45'
Teraz Frączczak próbował oddać strzał, ale został zablokowany,

44'
Niedokładne zagranie Frączczaka w pole karne Odry, piłkę przejęli goście.

43'
Czapliński próbował wywrzeć presję na Forencu i ten niedokładnie kopnął piłkę w głąb boiska. Po chwili kielczanie ją jednak przejęli.

42'
Mikinić oddał strzał z rzutu wolnego, ale trafił prosto w mur.

41'
Żółta kartka dla Danka z Korony, który w ataku faulował Kędziorę blisko własnej szesnastki

40'
Danek z szedł z piłką z prawej strony do środka, ale stracił ją po przebitce z obrońcą. Dopadł do niej Podgórski i mocnym strzałem w środek bramki zaskoczył bramkarza Odry!

39'
GOOOOOOL! 3:0 dla Korony, znowu Podgórski!

38'
Było blisko gola kontaktowego dla gości. Z rzutu rożnego w pole karne Korony dośrodkował Mikinić, a Tomasz Kędziora nieznacznie przestrzelił głową.

36'
Robert Corral dośrodkował z lewej strony boiska, a Adam Frączczak oddał niecelny strzał głową

34'
Niedokładna wrzutka Danka z narożnika boiska, piłka opuściła pole karne Odry

33'
Kolejna akcja Korony, żółto-czerwoni wywalczyli rzut rożny

31'
GOOOOOOL! 2:0 dla Korony, Adam Frączczak zamienił jedenastkę na gola!

30'
Rzut karny dla Korony!

29'
Sędzia główny zarządził wideoweryfikację

28'
Mamy przerwę w grze, sędziowie prawdopodobnie sprawdzają ostatnią akcję na VAR

27'
Zamieszanie pod bramką gości! Adrian Danek zaatakował prawą stroną, dośrodkował w pole karne, a tam po przebitce piłka trafiła pod nogi Jacka Kiełba. Jego strzał był jednak mocno niecelny.

26'
Jeden z piłkarzy Odry zagrał piłkę w pole karne Korony z głębi pola i w kierunku Tomasa Mikinicia, ale ten nie zdołał do niej dobiec. Futbolówkę złapał Forenc.

25'
Tym razem Frączczak przymierzył sprzed pola karnego, ale futbolówka przeleciała obok bramki gości.

24'
Adam Frączczak przewrócił się na prawej stronie boiska, niedaleko pola karnego Odry, ale sędzia nie dopatrzył się faulu ze strony rywala.

23'
Rafał Niziołek oddał sprzed pola karnego strzał na bramkę Korony, ale piłka wyraźnie ją minęła

22'
Dalibor Takac również doznał lekkiego urazu, ale już wraca do gry

20'
Ze zdrowiem obrońcy Korony już wszystko w porządku, wracamy do gry.

19'
Urazu doznał Piotr Malarczyk. Kapitan Korony jest opatrywany przez klubowych lekarzy.

18'
Czapliński znów uderzył na bramkę Korony, ale tym razem z dystansu i niecelnie

16'
Groźna okazja dla Odry. Po płaskim dośrodkowaniu z prawej strony boiska na bramkę uderzył Dawid Czapliński, ale z bliskiej odległości nie potrafił on pokonać Konrada Forenca.

14'
Podgórski dostał tym razem piłkę w polu karnym Odry, ale nie opanował jej i wyszła na aut bramkowy.

12'
Podgórski oddał kolejny strzał z dystansu na bramkę gości, ale tym razem futbolówka poleciała prosto w bramkarza.

11'
Konrad Nowak oddał z dystansu strzał na bramkę Korony, ale piłka minęła jej prawy słupek.

10'
Długie zagranie z głębi pola od Petrowa w kierunku Kiełba, ale niedokładne. Piłkę złapał bramkarz Odry.

7'
Podgórski zdecydował się na strzał lewą nogą sprzed pola karnego i zaskoczył bramkarza Odru.

6'
GOOOOL! Korona już prowadzi z Odrą, strzelcem gola Jacek Podgórski!

4'

Dość spokojny początek spotkania.

1'
Zaczynamy! Korona gra pierwszy półfinał baraży o Ekstraklasę!

17:55
Dla obu drużyn jest to trzeci bezpośredni pojedynek w tym sezonie. Pierwszy Korona wygrała 2:1, drugi przegrała 1:3. Dzisiaj potrzebuje triumfu, by pozostać w grze o PKO BP Ekstraklasę.

17:47
Zachęcamy do zapoznania się ze składami obu drużyn.

17:45
Witamy i zapraszamy na relację live z meczu Korona Kielce - Odra Opole

***

- Do dyspozycji mam prawie wszystkich piłkarzy i z tego się cieszymy. Ubolewam nad tym, że niektórzy nie zmieszczą się do kadry meczowej i dlatego mamy ból głowy. Zawodnicy pokazują się z jak najlepszej strony. Mamy w głowie jedenastkę, ale czasami coś może się zmienić na ostatniej prostej. Ci chłopcy, którzy od dawna borykają się z kontuzjami, nie są brani pod uwagę. Pozostali są do naszej dyspozycji - mówi trener Leszek Ojrzyński.

To mecz z kategorii „być, albo nie być”. - Czuje się jak saper, ale ja takie spotkania uwielbiam. Jest podwójna adrenalina. Trzeba zachować spokój, równowagę. Przyjeżdża drużyna, która ostatnio nas upokorzyła (Korona przegrała ostatni mecz 1:3 - przyp. red.), czas na rewanż, trzeba w tych trudnych momentach pokazać klasę, charakter, umiejętności - dodał szkoleniowiec kieleckiej drużyny.

Przyznał, że w grze jego drużyny potrzeba więcej samodyscypliny, zaangażowania i spokoju. - Doszliśmy do półfinału. Bardzo dobrze wspominam swoją pracę w Pucharze Polski, w większości klubów sprawialiśmy niespodzianki. Teraz jest 50 na 50. Gramy u siebie, jesteśmy wyżej, w tabeli, ale ostatnio Odra była lepszą drużyną. Wyciągamy wnioski, teraz trzeba to pokazać na boisku. Mam nadzieję, że sędziowanie będzie dobre, wszystko rozstrzygnie się na boisku - powiedział Leszek Ojrzyński.

Do Kielc przyjeżdża 400 kibiców Odry. Trener Leszek Ojrzyński i jego podopieczni liczą na to, że Suzuki Arena wypełni się kibicami Żółto-Czerwonych i będą oni dwunastym zawodnikiem w tym arcyważnym starciu.

- Musimy dawać impulsy, pokazywać charakter. Liczę na kibiców, jak pomogą, to gra może o parę procent lepiej wyglądać - dodał.

Zwycięzca meczu na Suzuki Arenie zagra z wygranym spotkania Arka Gdynia - Chrobry Głogów. Triumfator tego drugiego pojedynku awansuje do ekstraklasy.

Korona Kielce - Odra Opole NA ŻYWO. Transmisja tv i online

Mecz Korona - Odra odbędzie się w czwartek 26 maja, a jego początek zaplanowano na godzinę 18. Transmisję niego przeprowadzi stacja Polsat Sport, online będzie można go śledzić za pośrednictwem platformy Polsat Box GO.