Korona Kielce po bardzo dobrym meczu wygrała w Łodzi z Widzewem 2:1 i zachowała szanse na bezpośredni awans do ekstraklasy!!!

Dorota Kułaga
Tak piłkarze Korony Kielce w szatni fetowali arcyważne zwycięstwo z Widzewem Łódź. Korona Kielce/Marcin Krogulec
Bardzo dobry mecz Korony Kielce - w 30. kolejce Fortuna 1 ligi wygrała na wyjeździe z Widzewem Łódź 2:1. Ekipa Leszka Ojrzyńskiego pokazała charakter, przegrywała 0:1, ale po golach Kyryło Petrowa i Jewgienija Szykawki odwróciła losy spotkania. I pozostała w grze o bezpośredni awans do PKO BP Ekstraklasy!!!

Widzew Łódź - Korona Kielce 1:2 (0:0)
Bramki: 1:0 Hansen 48, 1:1 Kyryło Petrow 54, 1:2 Jewgienij Szykawka 78.
Korona: Forenc - Szymusik (80. Koj), Malarczyk, Petrow, Danek (72. Corral) - Podgórski, Takać (46. Łukowski), Sewerzyński (63. Szpakowski), Gąsior (63. Oliveira), Frączczak - Szykawka.
Widzew: Ravas - Danielak, Terpiłowski, Lipski, Kun (83. Letniowski) - Zieliński (89. Villanueva), Hanousek, Kreuzriegler, Hansen (89. Gołębiowski), Nunes (72. Pawłowski) - Stępiński,
Sędziuje: Daniel Stefański z Bydgoszczy.
Żółte kartki: Sewerzyński, Szykawka (Korona), Stępiński, Letniowski (Widzew).

Pokazaliśmy charakter. Wielu nas skreśliło, ale Korona się nie poddaje. Najważniejsze było zwycięstwo, ale uważam, że styl też nie był zły

- mówił po spotkaniu Konrad Forenc, bramkarz Korony, w wywiadzie dla stacji Polsat Sport.

W innych wtorkowych meczach: Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica 1:2 (0:1), Szymon Sobczak 87 z karnego - Nemanja Mijušković 29 z karnego, Patryk Makuch 90+1 z karnego; Chrobry Głogów - Resovia 3:3, Mikołaj Lebedyński 5 z karnego, 15, Michał Ilków-Gołąb 64 - Bartłomiej Eizenchart 2, Bartłomiej Wasiluk 24, Paweł Wojciechowski 76.

18. GKS Jastrzębie-Zdrój 29 21 26-48
1.-2. miejsce - awans, 3.-6. - baraże o awans, 16.-18. - spadek.

W następnej kolejce, sobota, 30 kwietnia, Korona - Górnik Polkowice, godzina 18:00.

Zapis relacji live

90+6. Koniec meczu, Korona wygrywa 2:1 i pozostaje w grze o bezpośredni awans do PKO BP Ekstraklasy.

90 - Sędzia doliczył 6 minut!

83 minuta - Mocny strzał Jakuba Łukowskiego z rzutu wolnego - piąstkuje Ravas.

Bardzo dobra gra Korony. Oby tak do końcowego gwizdka arbitra.

78 minuta - GOOOOOOOOOOOOOL dla Korony. Jewgienij Szykawka strzałem z półobrotu w krótki słupek pokonuje Ravasa! Korona prowadzi 2:1!

54 minuta - GOOOOL dla Korony, Szybka odpowiedź kieleckiej drużyny. Po centrze z rzutu rożnego Jacka Podgórskiego Ukrainiec Kyryło Petrow pięknym strzałem głową doprowadza do wyrównania.

48 minuta - Gol dla Widzewa. Hansen plaskiem uderzeniem umieszcza piłkę w siatce. Widzew prowadzi 1:0.

46 minuta - Jedna zmiana w Koronie, Dalibora Takacia zastąpił Jakub Łukowski, który z Arką nie zagrał z powodu choroby.

W pierwszej połowie Widzew oddał 7 strzałów, a Korona 3. Dwa uderzenia gospodarzy były celne, ale dobrze bronił Konrad Forenc. Kielczanie bez celnego strzału w pierwszej odsłonie spotkania.

Na razie szybki, ciekawy mecz, ale wciąż bez bramek.

40 - Kontra Widzewa, Kun sfaulowany przez Oskara Sewerzyńskiego, żółta karka dla zawodnika Korony

14 minuta - Hansen uderza z ostrego kąta i piłka o centymetry przechodzi obok słupka

12 minuta - Strzał z kilku metrów Terpiłowskiego broni Konrad Forenc

Korona zaczęła bardzo ważny mecz w Łodzi. Walczy o przedłużenie szansy na bezpośredni awans do ekstraklasy.

Jak już informowaliśmy, przed sobotnim meczem z Arką Gdynia, przegranym 1:2, siedmiu piłkarzy było chorych. Ze składu wypadli Jakub Łukowski, Adrian Danek i Michał Koj, a w ostatniej chwili Filipe Oliveira. Kilku zawodników grało z gorączką, między innymi bramkarz Konrad Forenc i Roberto Corral. Na mecz z Widzewem też nie ma optymalnego składu. Do wyjściowej jedenastki wrócił Adrian Danek, od początku szansę występu dostanie Dalibor Takać. Wypadli Mario Zebić i Dawid Błanik.

Porażka z Arką Gdynia bardzo skomplikowała sytuację Korony w walce o bezpośredni awans. - Oddaliliśmy się od drugiego miejsca, ale dalej mamy szanse. Zobaczymy, czy przeciwnicy się potkną. Mamy mecze, które trzeba wygrywać. Widzew jest przed nami, wygrajmy, zniwelujmy tę stratę, którą mamy. Musimy zwyciężyć, żeby jeszcze być w grze. Nie można się poddawać, trzeba walczyć do upadłego. Musimy pokazać spryt, być bardziej zdyscyplinowani. W życiu i piłce dopóki są szanse, to trzeba walczyć - powiedział przed spotkaniem Leszek Ojrzyński.