Korona Kielce pokonała po dogrywce Wisłę Płock 4:3 i awansowała do kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski! [ZDJĘCIA]

Dorota Kułaga
Korona Kielce/Kamil Bielaszewski
Piłkarze Korony Kielce w 1/32 Fortuna Pucharu Polski po dogrywce wygrali na Suzuki Arenie z Wisłą Płock 4:3. Były ogromne emocje i bardzo dobra gra ekipy trenera Dominika Nowaka. Zespół trenera Macieja Bartoszka pożegnał się z tymi rozgrywkami.

Korona Kielce - Wisła Płock po dogrywce 4-3 (1-0, 2-2, 3-2)
Bramki: 1:0 Piotr Malarczyk 7, 1:1 Marko Kolar 49, 1:2 Damian Warchoł 61, 2:2 Dawid Błanik 84, 3:2 Łukasz Sierpina 96, 4:2 Mateusz Lewandowski 118, 4:3 Tomasz Walczak 120.
Korona: Zapytowski - Danek, Malarczyk, Koj, Sierpina - Łukowski (105. Lewandowski), Oliveira (97. Petrović), Zebić, Szpakowski (79. Nojszewski), Błanik (91. Górski) - Frączczak (76. Podgórski).
Wisła: Węglarz - Michalski, Krywotsiuk, Rzeźniczak (17. Lagator), Błachewicz - Kocyła (64. Cielemęcki), Rasak, Furman (64. Leśniak), Kolar (110. Walczak), Jorginho (64. Sekulski)- Warchoł.
Sędziował: Marek Opaliński z Lubina.
Żółte kartki: Łukowski, Podgórski, Petrović, trener Dominik Nowak (Korona) - Michalski, Kocyła, Cielemęcki, Krywotsiuk, Walczak (Wisła).
Czerwona kartka: Cielemęcki (Wisła, za drugą żółtą, 119 minuta).
Widzów: 2662.

Przed spotkaniem wszyscy obecnie na stadionie minutą ciszy uczcili pamięć Hani Terleckiej, która zmarła w wieku 3 lat po ciężkiej chorobie. W środę w Kielcach odbył się pogrzeb Małej Wojowniczki.

1 minuta - zaczynamy.

3 - Rzut wolny dla Korony, ostre dośrodkowanie Łukasza Sierpiny, piąstkuje Damian Węglarz.

7 minuta - Rzut rożny dla Korony, dośrodkowanie Łukasza Sierpiny i Piotr Malarczyk strzałem głową pokonuje Damiana Węglarza. Świetny początek Żółto-Czerwonych. Korona prowadzi 1:0.

15 - Szybka akcja Korony lewą stroną, Dawid Błanik podaje do Filipa Oliveiry, ten wpada w pole karne, ale zatrzymuje się na bramkarzu.

Trener Maciej Bartoszek, były szkoleniowiec Korony, przy linii bocznej daje wskazówki swoim zawodnikom. Początek nie układa się po myśli drużyny grającej w PKO Ekstraklasie.

17 - Pierwsza zmiana w Wiśle. Za kontuzjowanego Jakuba Rzeźniczaka wchodzi Dusan Lagator.

32 - Znowu "gorąco" pod bramka Wisły po stałym fragmencie gry Korony. Po centrze z rzutu wolnego główkuje Adrian Danek, ale tym razem Węglarz na posterunku.

37 - Żółta kartka dla Jakuba Łukowskiego za faul.

43 - Najlepsza okazja Wisły do wyrównania, z 10 metrów z ostrego kąta uderza Damian Warchoł, ale piłka przechodzi obok słupka.

44 - Żółta kartka dla Damiana Michalskiego za faul.

[b]45 - Koniec pierwszej połowy. Korona po dobrej grze prowadzi 1:0. [/b]

46 - Zaczynamy drugą połowę. Obydwie drużyny bez zmian.

49 - Wyrównanie dla Wisły Płock. Uderza Marcel Błachewicz, Marceli Zapytowski odbija piłkę i z kilku metrów do siatki kieruje ją Marko Kolar. Jest 1:1.

55 - Żółta kartka dla Dawida Kocyły za faul na Dawidzie Błaniku.

60 - Techniczny strzał Filipe Oliveiry z ponad 20 metrów, piłka minimalnie przechodzi obok słupka.

O ile pierwsza połowa należała do Korony, to po przerwie dużo groźniejsze są ataki Wisły.
61 - Przy rzucie rożnym zaspała kielecka defensywa i Damian Warchoł strzałem z kilku metrów pokonuje Zapytowskiego. Wisła odwróciła losy spotkania, prowadzi 2:1.

68 - Żółta kartka dla Dominika Nowaka, trenera Korony za krytykowanie decyzji arbitra. Szkoleniowiec ma pretensje o to, że arbiter nie podyktował rzutu karnego po faulu na Piotrze Malarczyku. Protestowali też piłkarze Korony.

70 - Kolejna szybka akcja Dawida Błanika w tym meczu, po rykoszecie piłka trafia do Adriana Danka, a ten w dogodnej sytuacji uderza nad poprzeczką.

Dzisiejszy mecz ogląda 2662 kibiców. To dużo niższa frekwencja niż na ostatnich meczach Korony w Fortuna I Lidze.

73 - Żółty kartonik otrzymuje Radosław Cielemęcki za faul na Oliveirze.

74 - Świetna okazja do wyrównania dla Korony, ale Adam Frączczak z kilku metrów nie trafia w bramkę. W dodatku w tej akcji doznaje kontuzji i musi opuścić boisko. Zastępuje go Jacek Podgórski.

77 - Znowu znakomita okazja do wyrównania, sam na sam wychodzi Jakub Łukowski, ale przegrywa bezpośredni pojedynek z bramkarzem Wisły Damianem Węglarzem.

84 - Jest drugi gol dla Korony! Ogromne zamieszanie na polu karnym Wisły, w końcu Dawid Błanik strzałem z kilku metrów umieszcza piłkę w siatce. To pierwszy gol byłego gracza Sandecji Nowy Sącz w barwach Korony.

90 - Do drugiej połowy sędzia dolicza 3 minuty.

90+3 - Piłkę meczowa miał Mario Zebić, ale z kilku metrów nie trafia w bramkę.

90+3. Koniec meczu, jest 2:2. Będzie dogrywka, a jeśli ona nie przyniesie rozstrzygnięcia, to rzuty karne.

Zaczynamy dogrywkę. Jedna zmiana w Koronie, Jakub Górski za Dawida Błanika

90+7. GOOOL dla Korony. Jacek Podgórski idealnie dogrywa do Łukasza Sierpiny a ten strzałem w długi róg pokonuje Węglarza. Korona znowu na prowadzeniu. Jest 3:2.

100 - Kolejna szybka akcja Korony, w dogodnej sytuacji Jakub Łukowski, ale jego strzał broni bramkarz Wisły, Ale emocje w dogrywce.

105 - Koniec pierwszej części dogrywki. Korona prowadzi 3:2.

Zaczyna się drugie 15 minut dogrywki.

113 - Żółta kartka dla Jacka Podgórskiego. Korona nadal prowadzi 3:2 i jest coraz bliżej awansu do kolejnej rundy.

118 - Książkowy kontratak Korony i bramka Mateusza Lewandowskiego.

120 - Gol na otarcie łez dla Wisły, strzela go Tomasz Walczak.

Koniec meczu. Korona po bardzo dobrej grze wygrywa z ekstraklasową Wisłą Płock 4:3 i awansuje do 1/16 Fortuna Pucharu Polski. Brawo!!!