Korona Kielce przegrała mecz kontrolny z Rakowem Częstochowa 0:5. Testowanych było trzech piłkarzy [ZDJĘCIA]

dor
Korona przegrała sparing z Rakowem 0:5. Testowany był Mateusz Cetnarski.
Korona przegrała sparing z Rakowem 0:5. Testowany był Mateusz Cetnarski. Fot. Korona Kielce
Piłkarze Korony Kielce rozegrali w Warce pierwszy mecz kontrolny w okresie przygotowawczym. Przegrali z Rakowem Częstochowa 0:5.

Raków Częstochowa - Korona Kielce 5:0 (2:0)
Bramki: Vladislavs Gutkovskis 21, Tomás Petrasek 44, Felicio Brown Forbes 51, 57, Piotr Malinowski 83.
Raków: (I połowa) Szumski - Piątkowski, Petrasek, Mikołajewski - Tudor, Sapała, Poletanović, Tijanić, Cebula, Bartl - Gutkovskis. (II połowa) Pindroch - Piątkowski, Niewulis, Mikołajewski - Malinowski, Lederman, Schwarz, Kaczmarek (62' Bator), Kun - Brown Forbes, Musiolik.
Korona: Osobiński (46. Kozioł), Szymusik (60. Spychała), Tzimopoulos (41. Pierzchała), Kiercz (78. Seweryś), Kordas - Szelągowski (65. Sowiński)i, Kaczmarski (70. Jopkiewicz), Petrović (20. Poźniak), Cetnarski (60. Sewerzyński), Kiełb (70. J. Górski), Firlej (55. D. Lisowski).

Jak informuje strona Korony Kielce, trener Maciej Bartoszek postanowił sprawdzić w tym sparingu wychowanka, obrońcę Krzysztofa Kiercza (ostatnio Stal Stalowa Wola) oraz pomocników - byłego reprezentanta Polski Mateusza Cetnarskiego (łotewski FK Tukums 2000) i Kamila Poźniaka (niemiecki Greifswalder FC).

W 20. minucie Raków objął prowadzenie, gdy mocnym strzałem Jakuba Osobińskiego pokonał nowy nabytek Rakowa Vladislavs Gutkovskis. W 43. minucie częstochowianie podwyższyli wynik. Raków znakomicie rozegrał rzut rożny, a piłkę głową do siatki skierował kapitan Tomas Petrasek. Po przerwie drużyna z PKO Ekstraklasy zdobyła jeszcze trzy bramki, a dwie z nich zapisał na swoim koncie Felicio Brown Forbes, były zawodnik Korony Kielce.

W sobotę Koronę czekają kolejne gry kontrolne. W Woli Chorzelowskiej o godz. 17 kielczanie zagrają z ŁKS-em, a dwie godziny później w Mielcu ze Stalą.