Echo Dnia

Korona Kielce przegrała z Cracovią 1:3 w Centralnej Lidze Juniorów do 18 lat. Gol Turka i hat trick Grzebielucha [ZDJĘCIA, WIDEO]

W pierwszym w tym roku meczu w Centralnej Lidze Juniorów do 18 lat Korona Kielce przegrała na stadionie przy ulicy Szczepaniaka z Cracovią 1:3. Jedyną

Zdjęcia Dorota Kułaga

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/165] Następne

W pierwszym w tym roku meczu w Centralnej Lidze Juniorów do 18 lat Korona Kielce przegrała na stadionie przy ulicy Szczepaniaka z Cracovią 1:3. Jedyną bramkę dla Korony zdobył Radosław Turek w 20 minucie z karnego, a w Cracovii hat trickiem popisał się Kacper Grzebieluch, który strzelił gole w 2 minucie z karnego oraz w 46 i 49 minucie.

Korona Kielce U-18 - Cracovia U-18 1:3 (1:1)
Bramki: Radosław Turek 20 z karnego - Kacper Grzebieluch 2 z karnego, 46, 49.

Korona U-18: Picheta - Cukrowski, Kiełb, Dela (46. Strzeboński), Górski (70. Marek) - R. Turek, K. Turek, Słabosz, Konstantyn, Gierczak (60. Majewski) - Płocica (80. Śliwa).

Cracovia U-18: Grzywaczewski - Pieńczak, Grzebieluch (78. Nowicki), Kwiatkowski, Mysiorski - Wohlman, Chrupcał, Smoleń, Ziemnik - Myszor, Góralczyk.

Koronę w tym meczu poprowadził Maciej Kwiatkowski, ponieważ pierwszy trener Paweł Czaja musiał odbyć karę jednego spotkania po meczu z Górnikiem Zabrze.

Gospodarze źle zaczęli mecz. Już w 2 minucie najlepszy gracz tego spotkania Kacper Grzebieluch wykorzystał rzut karny i wyprowadził Cracovię na prowadzenie. Korona dążyła do wyrównania i jej ataki zostały nagrodzone w 20 minucie. Szymon Płocica został sfaulowany w polu karnym i wywalczył jedenastkę. Do piłki podszedł Radosław Turek i pewnym strzałem w prawy dolny róg pokonał golkipera rywali.

Losy spotkania rozstrzygnęły się na początku drugiej połowy. Cracovia przeprowadziła dwie składne akcje i strzeliła dwa gole. Ich autorem był Kacper Grzebieluch, najlepszy zawodnik tego spotkania.

-Po przerwie byliśmy skuteczniejsi. Wykorzystaliśmy dwie okazje, które stworzyliśmy, chociaż w pierwszej połowie Kacper Grzebieluch też miał dwie dobre sytuacje - mówił Jakub Dziółka, trener juniorów Cracovii. -Jesienią brakowało nam dojrzałości w defensywie w momencie, kiedy prowadziliśmy. W poprzedniej rundzie też były takie mecze, w których prowadziliśmy i nie byliśmy w stanie utrzymać tego prowadzenia do końca spotkania. Dużo pracowaliśmy nad tym w okresie przygotowawczym i wierzę, że będzie to przynosić efekty - powiedział Jakub Dziółka.

-Nie tak sobie wyobrażaliśmy pierwszy mecz w rundzie wiosennej. Brak koncentracji na początku pierwszej i drugiej połowy, mało argumentów z przodu i trzeba przyznać, że Cracovia wygrała zasłużenie. Goście po strzeleniu gola bardzo konsekwentnie grali w obronie, wybijali nas z rytmu. U nas zabrakło też takiej determinacji, jaka miała Cracovia - powiedział Maciej Kwiatkowski, który w tym spotkaniu poprowadził juniorów Korony.
W następnej kolejce drużyna prowadzona przez Pawła Czaję zagra na wyjeździe z Escolą Warszawa - mecz w niedzielę o 12.15.