Korona Kielce przegrała z FC Prisztina 0:3 w drugim sparingu podczas zgrupowania w tureckim Belek [ZDJĘCIA]

Dorota Kułaga
Korona Kielce przegrała z FC Prisztina 0:3 w drugim meczu podczas zgrupowania w tureckim Belek. Fot. Korona Kielce

Korona Kielce - FC Prisztina 0:3 (0:3)
Bramki: Muca 4, 22, Boshnjaku 41.
Korona: Kozioł (K) (64' Zapytowski) - Kobryń (46' Podgórski), Szarek (64' Szymusik), Zebić (67' Grzelak), Szywacz (67' Seweryś), D. Lisowski (64' J. Rybus) - Gąsior (64' Petrović), Oliveira (46' Diaz), Pervan (67' Prętnik), Łysiak (67' Bielka) - Yilmaz (46' Thiakane).
FC Prisztina: Nika (80' Sinani) - Krasniqi (80' Dushi), Dellova, Muca, Bekteshi - Boshnjaku (K) (61' Pefqeli), Zyba, Abazi (61' Gavazaj), Prapashtica - Kryeziu, Shillova.

Jak informuje strona Korony Kielce w spotkanie lepiej weszli rywale, bo już po czterech minutach prowadzili po trafieniu głową Mucy, który wykończył dośrodkowanie z rzutu wolnego. Kielczanie próbowali odpowiedzieć za sprawą Pawła Łysiaka, ale pomocnik Korony trafił wprost w golkipera Prisztiny.

W 22. minucie kosowianie strzelili drugiego gola, a kolejny raz do siatki trafił Muca i tak jak w pierwszym przypadku głową. Tym razem jednak dośrodkowanie było z rzutu rożnego. Do końca pierwszej połowy rywale dominowali co udokumentowali w 41. minucie. Boshnjaku strzałem sprzed pola karnego pokonał Marka Kozioła i na przerwę Prisztina schodziła z trzybramkowym prowadzeniem.

Po kwadransie drugiej połowy kielczanie mogli zdobyć gola, ale błędu defensywy nie potrafił wykorzystać Emile Thiakane. Najgroźniej jednak pod bramką rywali było trzy minuty później, Lisowski dośrodkował na głowę Pervana, ale ten trafił tylko w słupek. Na dwadzieścia minut przed końcem strzał oddał Zvonimir Petrović, ale trafił prosto w bramkarza. W 84. minucie rywale mieli świetną okazję jednak przestrzelił. Do końca spotkania nie padły już gole i Prisztina wygrała 3:0.

- Straciliśmy dwie bramki po błędach przy stałych fragmentach gry. Przeciwnik miał je bardzo dobrze przećwiczone. To nas rozbiło. Pogubiliśmy się. Trzeci gol był z gatunku stadiony świata. Graliśmy z mocnym rywalem. Prisztina to dobrze zorganizowana drużyna, na teraz lepiej wyglądająca pod względem fizycznym. To była sroga lekcja, dla nas jest to materiał do analizy - powiedział Maciej Bartoszek, trener Korony.

To był drugi sparing Korony podczas zgrupowania w Turcji. W pierwszym zremisowała z rezerwami Spartaka Moskwy 1:1. W czwartek ostatni mecz kontrolny, ale rywal na razie nie jest znany,