Korona Kielce przegrała z Termaliką, ale jest w grupie mistrzowskiej!

/Dor/, saw/
W 30. kolejce Lotto Ekstraklasy Korona Kielce przegrała u siebie z Bruk-Betem Termalika Nieciecza 0:1. Mimo to awansowała do pierwszej ósemki!

Korona Kielce - Bruk-Bet Termalika Niecziecza. Relacja na żywo - zobacz zapis

Korona w szatni fetowała awans do ósemki. Zobaczcie! - WIDEO

Korona Kielce – Bruk Bet Termalica Nieciecza 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Dawid Nowak 57.

Korona: Borjan – Rymaniak, Dejmek, Diaw, Kallaste – Możdżeń Ż (75. Marković), Żubrowski – Palanca Ż, Aankour (77. Abalo), Pilipczuk (71. Górski) – Kiełb.

Bruk-Bet: Trela – Szarek, Osyra, Putivtsev Ż, Ziajka – Miković Ż (90+2. Babiarz), Kupczak, Jovanović, Misak (82. Gutkovskis), Stefanik – Nowak Ż (78. Kędziora).

Sędziował Szymon Marciniak z Płocka. Widzów: 11 999.

Pavol Stano: - Cieszę się z awansu Korony i Termaliki - CZYTAJ WIĘCEJ

W meczu z Bruk-Betem padł rekord frekwencji na Kolporter Arenie w tym sezonie. Do tej pory w obecnych rozgrywkach najwięcej osób obejrzało mecz z Legią Warszawa – 8477.

Rekordowa frekwencja na Koronie, prawie 12 tysięcy kibiców!

Sobotni mecz, decydujący o awansie do grupy mistrzowskiej, obejrzało 11 999 osób. Po dłuższej przerwie byli kibice z „Młyna”, którzy gorąco dopingowali podopiecznych Macieja Bartoszka.

Obydwie drużyny zdawały sobie sprawę z ogromnej stawki tego pojedynku (wygrana Korony bądź Termaliki zapewniała awans do pierwszej ósemki, bez względu na wyniki innych spotkań), dlatego starały się grać uważnie w defensywie. W pierwszej połowie mało było klarownych okazji do zdobycia bramek.

Dejmek: - Dziękujemy Jose Kante - CZYTAJ WIĘCEJ

Korona kilka razy zagroziła jednak przyjezdnym. W 10 minucie strzelał Jacek Kiełb, ale Dariusz Trela na raty obronił ten strzał. W 22 minucie ponownie uderzał popularny „Ryba”, Trela z wielkimi problemami odbił piłkę.

W 52 minucie zakotłowało się na polu karnym Korony, ale ostatecznie Milan Borjan i Djibril Diaw zażegnali niebezpieczeństwo. W 57 minucie goście zdobyli już bramkę. Pierwszy strzał Borjan obronił, ale przy dobitce Dawida Nowaka był bezradny i Bruk-Bet prowadził 1:0. Korona znalazła się w trudnej sytuacji…

Bartosz Rymaniak: -Mieliśmy dużo szczęścia - CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół z Niecieczy mądrze się bronił, a Korona nie potrafiła przebić się przez szczelną defensywę. W grze gospodarzy za dużo było chaosu i nerwowości.

W 68 minucie goście przeprowadzili składną akcję. Główkował Patrik Misak, ale na posterunku był Borjan. W 75 minucie wyborną okazję do podwyższenia wyniku miał Misak, ale w sytuacji sam na sam posłał piłkę obok słupka.

Węglewski, trener Termaliki: - Cieszymy się z wygranej i ósemki

Trener Maciej Bartoszek desygnował do gry trzech zmienników – Górskiego, Markovicia i Abalo, ale nie odmienili losów spotkania. W 83 minucie Korona miała jednak znakomitą okazję – strzelali Palanca i Abalo, ale pierwszy strzał trafił w obrońców, a drugi był niecelny – piłka poszybowała nad poprzeczką. W 92 minucie bramkę zdobył Abalo, na stadionie zapanowała ogromna radość, ale sędzia jej nie uznał, pokazując spalonego.

Bartoszek, trener Korony: Nie wierzyłem, że się udało - CZYTAJ WIĘCEJ

Koronie nie udało się doprowadzić do wyrównania. Przegrała arcyważny mecz 0:1. Wydawało się, że kielczanie nie awansują do pierwszej ósemki. Po końcowym gwizdku załamani piłkarze Korony leżeli na murawie. Po chwili dowiedzieli się, że Wisła Płock w 90 minucie wyrównała na 1:1 w meczu z Arką. W tym momencie konieczne było zrobienie małej tabeli. I okazało się, że Korona mająca lepszy bilans między zainteresowanymi drużynami jednak jest w grupie mistrzowskiej, obok Bruk-Betu i Pogoni Szczecin.