Korona Kielce zremisowała z Piastem Gliwice w meczu Ekstraklasy (WIDEO, zdjęcia)

dor, saw
W meczu 21. kolejki Lotto Ekstraklasy Korona Kielce zremisowała na Kolporter Arenie z Piastem Gliwice 1:1.

Korona Kielce – Piast Gliwice 1:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Konstantin Vassiljev 85, 1:1 Nika Kaczarawa 89.

Korona: Gostomski – Rymaniak Ż, Dejmek, Kovacević, Kallaste (46. Kosakiewicz) – Jukić (63. Aankour), Żubrowski, Cebula (77. Soriano), Cvijanović, Kiełb – Kaczarawa.

Piast: Rusov – Konczkowski, Herbert, Sedlar Ż, Pietrowski – Mateusz Mak Ż (77. Vassiljev), Dziczek, Bukata, Jagiełło (90. Badia)- Jankowski – Papadopulos (58. Angielski).

Sędziował: Mariusz Złotek ze Stalowej Woli. Widzów: 5277.

W dwóch wcześniejszych pojedynkach Korona straciła osiem bramek. W meczu z Piastem trener Gino Lettieri wrócił do sprawdzonego zestawienia defensywy – z Dejmkiem i Kovaceviciem na środku obrony. Na ławce spotkanie zaczął Diaw, który z Arką Gdynia i Jagiellonią Białystok zagrał bardzo słabo.

W Piaście w wyjściowym składzie zabrakło Konstantina Vassilijeva, co było sporym zaskoczeniem. Na ławce rezerwowych był także Karol Angielski, były gracz Korony.

Pierwsze 30 minut to uważna gra obu drużyn w destrukcji. Z sytuacji Korony warto odnotować bardzo ładny, ale niecelny strzał przewrotką Niki Kaczarawy. Strzał odpowiedział groźnym uderzeniem Martina Bukaty w 32 minucie, który z problemami obronił Maciej Gostomski.

W 44 minucie po dośrodkowaniu Gorana Cvijanovicia z rzutu rożnego przed szansą zdobycia branki stanął Bartosz Rymaniak, ale jego strzał głową był niecelny.

W 49 minucie uderzał Goran Cvijanović, ale zbyt lekko, żeby zaskoczyć Dobrivoja Rusova. W 50 minucie w jednym z pojedynków urazu głowy doznał Bartosz Rymaniak. Był opatrywany przez lekarza, ale wrócił na boisko w specjalnej opasce na głowie.

Aż trudno uwierzyć, że w 54 minucie Korona nie objęła prowadzenia. Po akcji Rymaniaka najpierw strzelał Kaczarawa, a później Jacek Kiełb. W obu przypadkach świetnie interweniował Rusov.

W 63 minucie na boisko wszedł Nabil Aankour, który miał długą przerwę spowodowaną kontuzją. Po raz ostatni zagrał w szóstej kolejce w meczu z Piastem Gliwice, a było to 19 sierpnia.

W 83 minucie po szybkiej akcji z pierwszej piłki uderzał Nika Kaczarawa – nad poprzeczką. W 85 minucie Piast zadał decydujący cios. Sam na sam wyszedł wprowadzony kilka minut wcześniej Konstantin Vassiljev. Uderzył po ziemi, piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Korona wyrównała w 89 minucie po strzale Niki Kaczarawy.

Końcówka meczu była niezwykle emocjonująca, bo obydwie drużyny za wszelką cenę chciały zdobyć komplet punktów. Wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się remisem 1:1. Korona zakończyła piłkarską jesień z dorobkiem 31 punktów. /Dor/, /Saw/

ZOBACZ: KOBIETY O TYM IMIENIU SĄ NAJWIERNIEJSZYMI PARTNERKAMI [LISTA]