Korona Kielce zremisowała z Sandecją Nowy Sącz 2:2. Mecz Fortuna 1 ligi toczył się w trudnych warunkach

Dorota Kułaga
W meczu Fortuna 1 ligi Korona Kielce zremisowała na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz 2:2.

Sandecja Nowy Sącz - Korona Kielce 2:2 (0:0)
Bramki: 1:0 Tomasz Boczek 50, 1:1 Jacek Podgórski 64 z karnego, 2:1 Łukasz Zjawiński 79, 2:2 Jakub Łukowski 81.
Sandecja: Pietrzkiewicz - Osyra, Szufryn, Maissa Fall, Kobryń -Sovsić (74. Koffie), Walski, Nawotka, Boczek - Chmiel (72. Szczepanek), Zjawiński.
Korona: Forenc - Szymusik, Koj, Danek, Corral - Podgórski (88. Kiełb), Takać (61. Łukowski), Oliveira, Górski (61. Strzeboński), Błanik - Szykawka (61. Frączczak).
Sędziuje: Paweł Malec z Łodzi.
Żółte kartki: Elhadji Maissa Fall, Boczek, Nawotka - Koj, Takać, Danek, Szymusik.

Korona pojechała do Nowego Sacza z mocnym postanowieniem zdobycia trzech punktów, ale, oczywiście, doceniała klasę rywala. Początek meczu wyrównany, mało jest bramkowych okazji. W 18 minucie na strzał zdecydował się Adrian Danek, zbyt lekko, żeby zaskoczyć Dawida Pietrzkiewicza. W 27 minucie groźną sytuację przeprowadzili gospodarze. Łukasz Zjawiński popisał się indywidualna akcją, uderzył na bramkę Konrada Forenca, ale ten nie dał się zaskoczyć. Do przerwy przeciętne widowisko i bez bramek.
Druga połowę od mocnego uderzenia zaczęła Sandecja. W 48 minucie uderzał Maissa, ale świetnie obronił Konrad Forenc. Mecz toczy się w bardzo trudnych warunkach, jest sporo śniegu. W 50 minucie ataki gospodarzy dały efekt bramkowy. Tomasz Boczek tym razem pokonał bramkarza Korony i zespół z Nowego Sącza wyszedł na prowadzenie.

W 63 minucie rzut karny wywalczył Dawid Błanik. Pewnym egzekutorem jedenastki był Jacek Podgórski i Korona doprowadziła do wyrównania! W 79 minucie Sandecja zadała jednak drugi cios. Łukasz Zjawiński, którego obawiał się trener Leszek Ojrzyński, pokonał Konrada Forenca. Błyskawiczna odpowiedź Korony, w 81 minucie strzałem z dystansu wyrównał Jakub Łukowski.

Więcej bramek nie padło, Korona zremisowała z Sandecją 2:2.

xxx
Jesienią w Kielcach wygrał zespół z Nowego Sącza 1:0, strzelcem gola był Tomasz Boczek. Była to pierwsza porażka Żółto-Czerwonych w sezonie 2021/2022. W piątek Korona będzie miała okazję do rewanżu. W spotkaniu tym nie zagrają Piotr Malarczyk i Marcin Szpakowski, którzy pauzują z powodu żółtych kartek. Zagrożeni kartkami są Filipe Oliveira, Jacek Podgórski, Grzegorz Szymusik, Adam Frączczak, Mario Zebić, Zvonimir Petrović, ale ten ostatni ma też problemy zdrowotne i w Nowym Sączu nie zagra.

Zawodnicy pauzujący za kartki to nie jedyny problem trenera Leszka Ojrzyńskiego Korony, jeśli chodzi o sprawy kadrowe. – Występ dwóch zawodników stoi pod znakiem zapytania. W czwartek wrócił do nas Marcel Gąsior, który ostatnio miał serię zabiegów. Od poniedziałku powinien już być do naszej dyspozycji. Do sprawności wracają młodzi zawodnicy - Dawid Lisowski i Janusz Nojszewski - mówi trener Korony Leszek Ojrzyński.

Sandecja na pewno wysoko zawiesi poprzeczkę Koronie. - Wiemy, że jest tam kilku dobrych zawodników, których znam. Choćby Łukasz Zjawiński, którego prowadziłem w Stali. Grając z Legią Warszawa wywalczył trzy rzuty karne. Potrafi to robić, czasem nabiera arbitrów. Kolejny groźny zawodnik to Damian Chmiel, swego czasu niektórzy dziennikarze widzieli go nawet w kadrze Polski. Zdobywał dużo bramek dla Podbeskidzia Bielsko-Biała. Łatwo nie będzie, ale na pewno jakościowo będziemy silniejsi, solidnie przepracowaliśmy ostatnie dni. Myślę, że będzie ciekawy mecz i będzie "gorąco". Te trzy punkty dla nas i dla Sandecji będą bardzo ważne - dodał trener Leszek Ojrzyński.