Korona wygrała 2:1 mecz na szczycie Centralnej Ligi Juniorów. Zwycięski gol Szelągowskiego [DUŻO ZDJĘĆ]

Sławomir Stachura
Korona pozostała liderem Centralnej Ligi Juniorów do lat 18. Udowodniła, że jest najmocniejsza pokonując w sobotę w Kielcach wicelidera – Pogoń Szczecin

Korona Kielce – Pogoń Szczecin 2:1 (1:1)
Bramki:
Kryspin Szcześniak 39 samobójcza, Daniel Szelągowski 77 – Hubert Turski 4
Korona: Osobiński – Prętnik (60. Malec), Gawlik, Bartosiak, Kordas – D. Lisowski (86. Gurski), Sewerzyński, P. Lisowski, Długosz (71. Piróg) –Górski, Szelągowski.

Mecz mógł się znakomicie rozpocząć dla Korony, gdyż już w 20 sekundzie miała rzut karny. W szesnastce faulowany był Dawid Lisowski, sędzia wskazał na 11 metr, ale Jakub Górski nie wykorzystał okazji. Wykonał rzut karny źle i piłka przeleciała nad poprzeczką.

Powiedzenie, że niewykorzystane sytuacje lubią się zemścić, sprawdziło się już trzy minuty potem. Po dośrodkowaniu z prawej strony głową uderzył precyzyjnie Hubert Turski i Korona musiała gonić wynik.
I goniła bardzo zaciekle, ale czasami zbyt nerwowo i chaotycznie. Kielczanie stworzyli sobie przez pierwsze pół godziny cztery doskonałe okazje, ale nie udało się ich wykorzystać. W końcu w indywidualną akcję skrzydłem przeprowadził Wiktor Długosz dośrodkował piłkę mocno wzdłuż linii, a jeden z graczy Pogoni interweniował tak, że wpakował piłkę do własnej bramki.

Po przerwie Korona wciąż przeważała, ale dopiero w 77 minucie udokumentowała swoją przewagę. Świetnym podaniem do Daniela Szelągowskiego popisał się rozgrywający dobry mecz Dawid Lisowski, napastnik Korony ładnie wymanewrował całą defensywę Pogoni i posłał piłkę obok interweniującego bramkarza.
Po chwili najmłodszy na boisku, niespełna 16 - letni Daniel utonął w objęciach kolegów, a Korona już nie dała sobie odebrać wygranej, choć Pogoń w końcówce mocno naciskała.

- Do był dobry mecz w naszym wykonaniu, cały zespół stanął na wysokości zadania. Musieliśmy gonić wynik, ale to się udała. Nasza wygrana jest z pewnością zasłużona – mówił z zadowoleniem Marek Mierzwa, trener Korony.