Korona wygrała sparing z drużyną do lat 23 niemieckiego VfL Wolfsburg 4:2. Szybko objęła prowadzenie [DUŻO ZDJĘĆ]

saw
Przebywająca na obozie w Opalenicy Korona Kielce, wygrała mecz kontrolny z drużyną do lat 23 niemieckiego VfL Wolfsburg 4:2. To trzeci sparing kielczan w okresie przygotowawczym i drugi wygrany.

Korona Kielce - VfL Wolfsburg (do lat 23) 4:2 (2:1)
Bramki:
Erik Pacinda 2, Uros Djuranović 25, Adnan Kovacević 58 z karnego, Matej Pućko 90 - Marcel Stutter 42, Richmond Tachie 77 z karnego.

Korona: Sokół (84. Kukić) - Gardawski (60.Spychała), Tzimopoulos (54.Gnjatić), Marquez (74.Bujak), Dziwniel (70. Szymusik) - Pacinda (60.Skrzecz), Kovacević (70. Pierzchała), Żubrowski (70. Sowiński), Arweladze (54. Pućko), Cebula (65.Jukić) - Djuranović (60.Sewerzyński).

W poniedziałek Korona rozegrała trzeci przed sezonem mecz kontrolny, a pierwszy w Opalenicy. Rywalem kielczan był zespół do lat 23 niemieckiego klubu VfL Wolfsburg, grającego w Bundeslidze. Wcześniej Korona przegrała u siebie z Puszczą Niepołomice 1:4 i wygrała 1:0 ze Stalą Mielec.

Pojedynek z niemiecką drużyną rozpoczął się dla kielczan doskonale, gdyż już w drugiej minucie prowadzili 1:0. Po bardzo dobrym podaniu z piłką na 16 metrze znalazł się Słowak Erik Pacinda, uderzył mocno, a piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wylądowała w siatce.
W 25 minucie kielczanie prowadzili już 2:0. Tym razem Michał Gardawski świetnie obsłużył inny nowy nabytek Korony – Urosa Djuranovicia, który wyszedł sam na sam z bramkarzem Wolfsburga i pewnie go pokonał.

Kielczanie mieli kolejne sytuacje, ale przed przerwą to rywalom udało się zdobyć kontaktowego gola.

Po godzinie gry znów dwoma bramkami prowadziła Korona, gdy jedenastkę pewnie wykorzystał Adnan Kovacević.
Drużyna z Wolfsburga zdobyła jednak drugą bramkę z rzutu karnego, ale ostatnie słowo należało do Żółto-Czerwonych. Czwartą bramkę zdobył Matej Pućko, który wykorzystał dobre zachowanie w polu karnym młodego Mateusza Sowińskiego.

Trener Gino Lettieri tym razem w sparingu nie wymienił całej jedenastki po przerwie, ale sukcesywnie wprowadzał nowych zawodników do gry.

We wtorek kielczanie rozegrają kolejny mecz kontrolny, tym razem z drużyną AFE, a więc ekipą składającą się z hiszpańskich piłkarzy bez kontraktów, którzy przebywają na zgrupowaniu w Polsce. Początek meczu o godzinie 17.