Koronawirus. Świętokrzyskie. Europoseł Adam Jarubas i wielkie emocje na oddziale zakaźnym. "Tylko to nas może ocalić w czasach zarazy"

Paulina Baran
Paulina Baran
Adam Jarubas walczy z koronawirusem.
Adam Jarubas walczy z koronawirusem.
Adam Jarubas, europoseł i były wieloletni marszałek województwa od tygodnia przebywa na oddziale zakaźnym kieleckiego szpitala wojewódzkiego, toczy trudną walkę z koronawirusem. W środę europarlamentarzysta w emocjonalnym wpisie zdradził, jak wygląda teraz jego codzienność, jaką radość potrafi sprawić... zwykła, gorąca herbata. W mocny sposób skomentował też sprawę zwolnienia z pracy Karoliny Kępczyk, dyrektor Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie.

Adam Jarubas, który jest także wiceprezesem Polskiego Stronnictwa Ludowego w Polsce i szefem w Świętokrzyskiem pisze o tym, że dopiero w obliczu choroby dostrzega się to, co w życiu jest najważniejsze: Publikujemy wpis europarlamentarzysty w całości:

„Tylko kiedy jest dość ciemno można ujrzeć gwiazdy” - Martin Luther King.
W codziennej walce często tracimy z oczu to co najważniejsze. Gonimy za ułudą szczęścia, statusem, władzą, pieniędzmi. Owładnięci instynktem współzawodnictwa za wszelką cenę. Okazje, by okazywać sobie życzliwość, uśmiechać się, cieszyć po prostu prostymi, życiowymi odruchami. Od tygodnia przebywam w szpitalu zakaźnym w związku z moją chorobą.
Spotykam się z życzliwością ludzi tutaj pracujących, którzy wykonują swoją pracę z autentycznym powołaniem i pasją. Przed chwilą wypiłem pierwszą gorącą herbatę od tygodnia ( te podawane przy posiłkach zwyczajnie są co najwyżej letnie). A przyniosła mi ją pani salowa, która zapytała przez drzwi, czy mam czajnik w pokoju. Odpowiedziałem, że nie mam. Dostałem pyszną herbatę, która smakuje znakomicie bo osłodzoną jest ludzką życzliwością i czułością. Na odchodne Pani dodała: „jutro też mam dyżur i będę o Panu pamiętać”. Nie widziałem Tej Pani ( względy bezpieczeństwa), ale jestem Jej bardzo wdzięczny. W takich prostych życzliwych odruchach zakodowana jest nasza ludzka godność i tożsamość. A tylko to nas może ocalić w czasach zarazy.
Widzimy ile zostaje z deklaracji pysznych władców i fortun rujnowanych przed upadające giełdy. Na koniec chcę wspomnieć o osobie, która została dziś bardzo skrzywdzona, a absolutnie na to nie zasłużyła. To Karolina Kępczyk- dyrektor Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie - zwolniona dziś z pracy przez marszałka. Tak oddanej swojej pracy osoby nigdy nie spotkałem. Kobieta z olbrzymią kulturą taktem i wielką pasją. Zmieniła z mieszkańcami tę małą miejscowość w prawdziwą perełkę kultury. Wierzę Karolino, że odnajdziesz swoją drogę, bo jesteś dobrym Człowiekiem. „Nieważne co Ci zabiorą, ważne co zrobisz z tym co Ci pozostało...” Bądźmy dla siebie życzliwi. Ps. Przepraszam za ten emocjonalny i może nazbyt patetyczny ton ale wiecie...."
- napisał Adam Jarubas.

🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację Echa Dnia i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.

Jakie są objawy i jak się chronić? Zobaczcie

Protest pielęgniarek. Wysoka średnia wieku i niskie płace

Wideo

Dodaj ogłoszenie