Koronawirus w Kielcach i w Świętokrzyskiem [RAPORT 30 kwietnia - 7 maja]

r
Pixabay
Oto nasz raport minuta po minucie z walki z koronawirusem w Kielcach i całym regionie świętokrzyskim z dni 30 kwietnia - 7 maja 2020.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w Świętokrzyskiem - czwartek, 7 maja 2020:

18:00

W czwartek po południu w województwie świętokrzyskim potwierdzono trzy kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. Dwa z nich dotyczą powiatu ostrowieckiego, ostatnio najmocniej dotkniętego pandemią. Więcej: Trzy kolejne zakażenia koronawirusem w Świętokrzyskiem! Dwie kobiety i starszy mężczyzna

16:10

W czwartek, 7 maja, w szpitalu w Ostrowcu Świętokrzyskim stwierdzono kolejny przypadek zakażenia koronawirusem. Tym razem chodzi o pracownika oddziału neurologii. Więcej na ten temat: Kolejne zakażenie koronawirusem w szpitalu w Ostrowcu. Oddział neurologii zamknięty!

14:08

Od 18 maja, po dwóch miesiącach przerwy, we Włoszech odprawiane będą w kościołach msze święte z udziałem wiernych. Porozumienie w tej sprawie zawarł rząd z Konferencją Episkopatu.

13:39

12:12

Przedsiębiorcy najczęściej narzekają na niejasną interpretację przepisów oraz brak możliwości uzyskania szczegółowych informacji dotyczących uzyskania pomocy w ramach Tarczy Antykryzysowej. Ponad połowa firm postuluje umożliwienie przedsiębiorcom swobodnego dysponowania środkami zgromadzonymi na kontach VAT.

11:30

W czwartek 7 maja służby wojewody świętokrzyskiego potwierdziły 15 kolejnych przypadków ozdrowień. W sumie w regionie mamy już 160 ozdrowieńców - ludzi , którzy pokonali koronawirusa.

10:08

Przez pandemię koronawirusa może braknąć rąk do pracy przy zbiorach truskawek oraz innych owoców, a także warzyw. Co roku, do sezonowych zbiorów owoców do Polski przyjeżdżało niemal 500 tysięcy osób. Dużą część z nich stanowili Ukraińcy, którzy w obliczu pandemii koronawirusa mają problem m.in. z uzyskaniem wizy pracowniczej.

08:47

Jarosław Gowin w Sejmie: Termin nowych wyborów prezydenckich zostanie ogłoszony przez marszałek Sejmu zaraz po decyzji Sądu Najwyższego o nieważności niedzielnych wyborów, które się nie odbędą.

07:40

O godzinie 9 mają rozpocząć się sejmowe głosowania. Parlamentarna większość ma odrzucić weto Senatu do ustawy o głosowaniu korespondencyjnym w wyborach prezydenckich - to efekt środowego porozumienia pomiędzy Jarosławem Kaczyńskim i Jarosławem Gowinem. Wybory odbędą się w lipcu lub w sierpniu

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w Świętokrzyskiem - środa, 6 maja 2020:

19.15

Po tym, jak w szpitalu w Ostrowcu Świętokrzyskim, stwierdzono w ostatnim tygodniu łącznie 20 przypadków zakażenia koronawirusem, zarówno wśród pacjentów, jak i personelu, lecznica znalazła się w bardzo trudnej sytuacji kadrowej. Więcej: Szpital w Ostrowcu w ciężkiej sytuacji, wojewoda zapowiada pomoc. W powiecie ponad 700 osób na kwarantannie

18.05

Służby wojewody świętokrzyskiego potwierdziły 27 kolejnych przypadków ozdrowień. W sumie w regionie mamy już 145 ozdrowieńców - ludzi , którzy pokonali koronawirusa.

17.50

W środę 6 maja po południu Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci kolejnego mieszkańca województwa świętokrzyskiego zakażonego koronawirusem. To 74-letni mężczyzna z Kielc lub okolic.

16.10

Chociaż Dom Pomocy Społecznej w Kurozwękach już od dwóch miesięcy jest całkowicie zamknięty dla odwiedzających, a personel medyczny przestrzega wszystkich zasad ostrożności i bezpieczeństwa to wśród wykonywanych tam ostatnio testów na COVID-19 pojawiły się dwa wyniki pozytywne. Jak to możliwe? Czyżby wyniki testów nie były do końca miarodajne?

Więcej: Zamieszanie z wynikami testów na koronawirusa w Kurozwękach. Podopieczne Domu Pomocy Społecznej są zdrowe?

16

W Kielcach działa jedyna w Świętokrzyskiem przychodnia dentystyczna, w której zęby leczą pacjenci chorzy na COVID-19. Dentyści wyglądają jak z filmów science fiction - mają na sobie kombinezony, przyłbice, gogle. Zabiegi wykonują w mobilnym dentobusie.

14:35

  • To już niestety oficjalne - wg. ⁦⁦Komisji Europejskiej recesja COVID19 jest największa od stulecia i Wielkiej Depresji, która zmieniła ekonomię i świat na dekady- napisał Paweł Borys, prezes PFR.

13:07

Dziś o 20:30 w TVP debata kandydatów na prezydenta. Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział, że zrezygnuje z udziału w niej, jeśli w tym czasie w Sejmie będzie odbywać się głosowanie w sprawie weta Senatu wobec ustawy o głosowaniu korespondencyjnym. – Oczywiście, że zrezygnuję z udziału w debacie, ponieważ najważniejsze jest zatrzymanie złego prawa - zapowiedział kandydat PSL na prezydenta w programie „Tłit” na portalu wp.pl.

12:37

Polski Związek Piłki Nożnej w środę rano w specjalnym komunikacie poinformował, że po analizie wyników badań na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 przeprowadzonych w klubach Ekstraklasy, od 6 maja 12 klubów może podjąć treningi w grupach. Nie ma w tym gronie Korony Kielce.

12:15

10, 17, 23 maja czy za dwa lata - ciągle nie wiadomo kiedy i w jaki sposób odbędą się wybory prezydenckie. Czy będą przedterminowe wybory parlamentarne, a może wprowadzony zostanie stan klęski żywiołowej? Wszystko zależy od sejmowego głosowania ws. wyborów korespondencyjnych.

11:05

4 maja ruszył drugi etap znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem. Tuż po majówce otwarte zostały centra handlowe, hotele i inne miejsca noclegowe. Uruchomiono rehabilitację, żłobki i przedszkola. Otworzono także niektóre instytucje kultury. Niestety, póki co nie ma pozwolenia na ponowne otworzenie lokali gastronomicznych. Kiedy będą mogły działać ponownie? Sprawdź: Restauracje w dobie koronawirusa. Kiedy zostaną otwarte ponownie? Data

10:03

Na pięć tysięcy złotych skazał Sąd Rejonowy w Opatowie 28-letniego mężczyznę, który nie stosował się do nakazu kwarantanny domowej. To kolejny wyrok w regionie świętokrzyskim.

9:37

Szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski podkreślił w Onet Rano, że jego zdaniem wybory prezydenckie należałoby przeprowadzić w formie tradycyjnej za dwa lata. Stwierdził, że jesień to „termin gorszy niż jakikolwiek inny” do przeprowadzenia głosowania.

8:03

7:15

Głosowanie listowne to dziś jedyna możliwość wyboru prezydenta - powiedział w wywiadzie dla środowej „Rzeczpospolitej” minister zdrowia Łukasz Szumowski. Szef Ministerstwa Zdrowia wskazał, że żadna forma aktywności w dobie epidemii nie jest do końca bezpieczna, ponieważ nawet wyjście do sklepu i na ulicę może być niebezpieczne.

6:25

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w Świętokrzyskiem - wtorek, 5 maja 2020:

16:53

Jak powinno wyglądać głosowanie korespondencyjne w czasie pandemii koronawirusa i wyjście totalnego chaosu? Warunki punkt po punkcie.

15:30

W dramatycznej sytuacji w związku z zakażeniami koronawirusem i nałożoną na personel kwarantanną, znalazł się szpital w Ostrowcu Świętokrzyskim. W lecznicy nie ma obecnie ani jednego chirurga. WIĘCEJ: Dramatyczna sytuacja kadrowa ostrowieckiego szpitala. Dyrektorzy apelują do wojewody o pomoc

14:10

Jednym z warunków ubiegania się o subwencję z Tarczy Finansowej PFR jest brak zaległości w opłacaniu składek do ZUS i Krajowej Administracji Skarbowej.

13:30

Łącznie 15 przypadków zakażenia koronawirusem, odnotowano na oddziale wewnętrznym II w szpitalu w Ostrowcu Świętokrzyskim. To zarówno pacjenci, jak i personel oddziału.

12

Włoszczowscy policjanci zwrócili się do Powiatowego Inspektora Sanitarnego we Włoszczowie z wnioskami o ukaranie dwóch mężczyzn, którzy zlekceważyli obostrzenia i opuścili miejsca kwarantanny.

11:30

Szósta osoba z terenu powiatu jędrzejowskiego pokonała koronawirusa. Takie informacje na swojej oficjalnej stronie podała we wtorek, 5 maja Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jędrzejowie. To już kolejny ozdrowieniec w ciągu zaledwie paru dni. Przypomnijmy, że w naszym powiecie SARS-CoV-2 potwierdzono u 8 osób, z czego 6 wyzdrowiało. Zobacz: Kolejny ozdrowieniec w powiecie jędrzejowskim! To już szósta osoba, która pokonała COVID-19

10:30

We wtorek rano służby wojewody świętokrzyskiego informowały o 18 nowych zakażeniach, które miały miejsce w ostatnich godzinach. O 13 z nich informowaliśmy na echodnia.eu już w poniedziałek i dotyczą osób z powiatu ostrowieckiego. Pięć osób to kolejni chorzy z innych powiatów. Notujemy w ostatnich trzech dniach ogromny skok zachorowań.

09:02

Ministerstwo Zdrowia informuje o 4280 osobach, które pokonały koronawirusa.

08:22

Poczta Polska pod względem dostarczania przesyłek na czas jest na szarym końcu w Europie - podaje wtorkowa "Rzeczpospolita". Terminowości przesyłek dostarczanych na następny dzień roboczy w 2019 roku wynosiła 70 proc., średnia w Europie to 93 proc. Poczta ma dostarczać pakiety do głosowania w wyborach korespondencyjnych.

07:27

Dziś w walkę z koronawirusem zaangażowanych będzie 9245 żołnierzy i pracowników wojska oraz 1533 jednostek sprzętu. Wojsko Polskie regularnie przeprowadza dezynfekcje m.in. szpitali, DPS i urzędów. W całym kraju w gotowości jest kilkadziesiąt zespołów dekontaminacyjnych - informuje minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

06:36

Senat zajmie się dziś ustawą ws. głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich. Najprawdopodobniej senatorowie odrzucą ją w całości. W środę zaplanowano ponowne głosowania w Sejmie.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w Świętokrzyskiem - poniedziałek, 4 maja 2020:

21

Po godzinie 20 potwierdzono pięć kolejnych zakażeń koronawirusem wśród pacjentów i personelu oddziału wewnętrznego II szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim. To czterech pacjentów i jedna osoba z personelu.

18:20

Potwierdzono 54 przypadki ozdrowień z następujących powiatów: skarżyskiego – 18, kieleckiego – 12, starachowickiego – 7, jędrzejowskiego – 5, koneckiego – 5, pińczowskiego – 3, ostrowieckiego – 2, staszowskiego – 1, włoszczowskiego – 1.

17:40

Jest codzienny komunikat służb wojewody świętokrzyskiego. W poniedziałek 4 maja - 72 osoby były hospitalizowane, 2948 osób było poddanych kwarantannie, 40 osób było pod nadzorem epidemiologicznym.

17:20

Dziewięć nowych zakażeń koronawirusem, wykryto w ostrowieckim szpitalu w poniedziałek 4 maja po południu. Wszystkie dotyczą oddziału wewnętrznego II, który sąsiaduje ze stacją dializ. Zakażeni to ośmioro pacjentów oddziału wewnętrznego i jedna osoba z personelu. Zostali przebadani po tym, jak ujawniono cztery przypadki zakażania w sąsiadującej ze szpitalem stacji dializ. Informację potwierdziła dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej Wioletta Adamczyk- Nowak. Więcej na ten temat Dziewięć nowych zakażeń koronawirusem w szpitalu w Ostrowcu! Ośmiu pacjentów i jeden pracownik oddziału wewnętrznego!

16:10

Dramatyczne chwile przeżywa pani Grażyna z Kielc. Jej sąsiad umarł na koronawirusa, mąż jest zarażony, pani Grażyna jest zdrowa, ale jest szykanowana przez sąsiadów. Na drzwiach mieszkania przy ulicy Kasprowicza powiesiła wynik testu, aby pokazać, że nie choruje. Do bardzo trudnej sytuacji kobiety cegiełkę dołożył sanepid, który każe czekać wiele dni na pobranie wymazu, a potem wyniki testu. Więcej na ten temat Nagonka sąsiadów, najazdy policji. Zdesperowana kielczanka powiesiła wynik testu na koronawirusa na drzwiach

15.40

W powiecie włoszczowskim odnotowany został kolejny - czwarty - przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV–2. Dotyczy on mieszkanki gminy Kluczewsko, która miała kontakt z osobą chorującą.

14:00

Łącznie trzy przypadki zakażenia koronawirusem są wśród pacjentów i personelu stacji dializ w szpitalu w Ostrowcu Świętokrzyskim. Szpital otrzymał już wyniki wszystkich pobranych próbek. Więcej: Dwie pracownice i dwie pacjentki stacji dializ w szpitalu Ostrowcu zakażone koronawirusem. Zamknięty oddział wewnętrzny II

13:10

Dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie staszowskim, które potwierdzono 2 maja dotyczą prawdopodobnie pacjentów Domu Opieki Społecznej w Kurozwękach.

12:20

Nawet 30 tysięcy złotych kary może grozić 25-latkowi z powiatu kazimierskiego, który – jak informują policjanci – nie przestrzegał zasad kwarantanny. Więcej: Mieszkaniec powiatu kazimierskiego miał dość kwarantanny. Zamiast siedzieć w domu, jeździł na motorze

11:29

Dziś rano otworzono ponownie galerie handlowe. Od prawie dwóch miesięcy czynne tam były tylko apteki, drogerie, sklepy spożywcze i pralnie. Teraz znowu można robić zakupy we wszystkich sklepach. Nie można za to jeść na miejscu w barach i restauracjach, jedzenie można zamawiać tylko na wynos. Jakie obowiązują nas zasady w galeriach - przeczytasz

10:54

"Trzeba walczyć, a obniżanie frekwencji jest daniem absolutnie bez żadnej walki miejsca na kolejne 5 lat Andrzejowi Dudzie. W tym momencie jesteśmy atakowani, a pani Kidawa mówi, że nie bierze w tym udziału. Jeśli nie bierze w tym udziału, to niech wycofa swoją kandydaturę. To jest takie ściemnianie, takie mydlenie" - mówił Włodzimierz Czarzasty w Radiu Plus

10:11

Prezydent Andrzej Duda odniósł się do doniesień Onetu.

9:20

Piłkarze Korony Kielce przygotowują się do wznowienia rozgrywek PKO Ekstraklasy. W poniedziałek w klubowym budynku przejdą pierwsze testy na obecność koronawirusa. Jeśli okaże się, że zdrowie wszystkich zawodników i sztabu szkoleniowego jest wszystko w porządku, to we wtorek zaczną treningi. Zobacz: Drużyna Korony Kielce w klubowym budynku przechodzi testy na obecność koronawirusa. Od wtorku treningi w większych grupach [ZDJĘCIA]

8:30

Przynajmniej cztery przypadki zakażenia koronawirusem wśród pacjentów i personelu stacji dializ w szpitalu w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pięć wyników jest wątpliwych, a kolejne dopiero spływają.

8:23

"Jest bardzo prawdopodobne, że na 10 maja tych wyborów nie będziemy mogli przygotować, ze względu na napięcie polityczne" - przyznał Michał Dworczyk w RMF FM.

7:40

Ministerstwo Zdrowia przypomina, co zrobić, jeśli podejrzewamy u siebie koronawirusa.

6:07

Prawo i Sprawiedliwość rozważa dymisję Andrzeja Dudy - twierdzi Onet, powołując się na trzy niezależne źródła. Gdyby Andrzej Duda dobrowolnie zrzekł się stanowiska, wybory prezydenckie mogłyby zostać rozpisane na nowo w dowolnym terminie do połowy lipca.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w Świętokrzyskiem - niedziela, 3 maja 2020:

17.10

Jest kolejny raport służb wojewody. Na terenie województwa świętokrzyskiego w niedzielę: 53 osoby były hospitalizowane; 2885 osób było poddanych kwarantannie; 32 osoby były pod nadzorem epidemiologicznym. To kolejny dzień kiedy notujemy wzrost liczby osób na kwarantannie. Od poniedziałku ta liczba wzrosła o około 600!

14.30

Szpital w Ostrowcu przeżywa nadal trudne chwile - zamknięte są dwa oddziały - chirurgia i neurologia, problemy są też ze stacją dializ. W niedzielę, 3 maja poinformowano o kolejnym przypadku chorego na Covid- 19 w powiecie ostrowieckim. Jak się okazuje, jest to kobieta, pracownica stacji dializ w szpitalu powiatowym. Więcej na ten temat Pracownica szpitala w Ostrowcu zakażona koronawirusem. Jest też podejrzenie u pacjenta neurologii. Neurologia i chirurgia zamknięte

12.30

W niedzielę 3 maja Ministerstwo Zdrowia informowało o 7 nowych zakażeniach. Dwóch w powiecie koneckim, po jednym w Kielcach i powiecie kieleckim oraz powiatach ostrowieckim, skarżyskim, staszowskim i starachowickim.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w Świętokrzyskiem - sobota, 2 maja 2020:

22.30

Szpital w Ostrowcu Świętokrzyskim ma już wszystkie wyniki testów wykonanych wśród personelu i pacjentów oddziału chirurgii, którzy mieli kontakt z mężczyzną zakażonym koronawirusem. Wszystkie są ujemne.

17.30

Służby wojewody świętokrzyskiego podały aktualną sytuację w walce z koronawirusem. W sobotę 2 maja 68 osób było hospitalizowanych; 2739 osób jest poddanych kwarantannie; 32 osoby są pod nadzorem epidemiologicznym.

13.15

W sobotę, 2 maja po południu w województwie świętokrzyskim potwierdzono kolejny przypadek zakażenia koronawirusem. To starsza kobieta z powiatu staszowskiego.

8.15

W piątek późnym wieczorem dotarły z Kielc wyniki testów próbek pobranych od personelu szpitala w Ostrowcu, który miał kontakt z pacjentem chorym na Covid-19. Żaden z nich nie jest pozytywny, medycy mogą wrócić do domów i tam oczekiwać na dalsze decyzje służb epidemiologicznych.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w Świętokrzyskiem - piątek, 1 maja 2020:

23

Zmarł kolejny mieszkaniec województwa świętokrzyskiego zakażony koronawirusem.To mężczyzna w sile wieku na stałe mieszkający w powiecie skarżyskim. Od pewnego czasu przebywał w szpitalu poza naszym regionem. Niestety w piątek 1 maja przegrał walkę z chorobą. Jest dziewiątym mieszkańcem świętokrzyskiego, który zmarł a jedną z przyczyn śmierci był COVID-19.

22

W piątek późnym wieczorem dotarły z Kielc wyniki testów próbek pobranych od personelu szpitala w Ostrowcu, który miał kontakt z pacjentem chorym na Covid-19. Żaden z nich nie jest pozytywny, medycy mogą wrócić do domów i tam oczekiwać na dalsze decyzje służb epidemiologicznych.

17:15

Jest najnowszy komunikat wojewody świętokrzyskiego. Na terenie województwa świętokrzyskiego: 70 osób jest hospitalizowanych, 2620 osób jest objętych kwarantanną, 29 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.

16:20

Część pacjentów oddziału neurologii została wypisana do domu. Pozostali, pięć osób trafiło na oddział zakaźny do Starachowic, ponieważ wymagają dalszego leczenia neurologicznego. W związku z licznymi zakażeniami była potrzeba przebadania pacjentów i personelu, i wyprowadzenia ich z oddziału, aby mógł zacząć funkcjonować od zera. Po dezynfekcji prawdopodobnie nastąpi to w poniedziałek 4 maja.

12:45

W związku ze stwierdzeniem zakażenia w szpitalu w Ostrowcu Świętokrzyskim, kwarantannie poddanych zostało kilkudziesięciu członków personeli oddziału chirurgii i kilku innych oraz 24 pacjentów. Łącznie to ponad 60 osób. Trwa nerwowe oczekiwanie na wyniki.

10:15

Sanepid w Busku poinformował o dwóch kolejnych ozdrowieńcach z powiatu pińczowskiego.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w Świętokrzyskiem - czwartek, 30 kwietnia 2020:

17:15

Starszy mężczyzna z powiatu starachowickiego, zanim trafił on do starachowickiego szpitala, gdzie potwierdził się dodatni wynik badania, miał kontakt z wieloma osobami. - To osoba znana z tego, że lubi się często przemieszczać z miejsca na miejsce, więc trudno jest określić gdzie złapała wirusa - przyznał burmistrz.

14:25

Polska piłkarska Ekstraklasa przygotowuje się do wznowienia rozgrywek. Dwa kluby już przeprowadziły testy na obecność koronawirusa u swoich piłkarzy i pracowników sztabów szkoleniowych.

14:15

W czwartek 30 kwietnia potwierdzono przypadek zakażenia koronawirusem w szpitalu powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim. Chory jest pacjentem oddziału chirurgii, który natychmiast trzeba było zamknąć.

13:30

Minister Łukasz Szumowski mówi, że rząd chce otworzyć miejsca opieki nad dziećmi dla tych osób, które muszą pójść do pracy. Stąd decyzja o otwarciu żłobków i przedszkoli. Minister odniósł się do listu prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Stwierdził, że otwarcie tych placówek nie jest obowiązkowe, że grupy przedszkolne muszą być maksymalnie małe. Dodał, że w innych krajach jest to 12 osób w grupie. Nie ma obowiązku noszenia maseczek przez dzieci i ich opiekunów. Należy wietrzyć sale, dezynfekować powierzchnie oraz zabawki. Jeśli zabawka się nie nadaje do dezynfekcji powinna być usunięta. Minister mówił, że to są logiczne wnioski. Nie będzie tez wytycznych co do tego, ile dzieci może siedzieć przy stole, należy zachować zasad zdrowego rozsądku. Te działania mają służyć temu, żeby wszystkim nam w Polsce w tym reżimie sanitarnym żyło się w maksymalnie normalny sposób, choć to nie będzie pełna normalność - mówił Szumowski.

12:40

Rząd zapowiedział otwarcie galerii handlowych od poniedziałku 4 maja. Jednak przepisy sanitarne, które obowiązują galeria są często nieprecyzyjne, a często uniemożliwiające normalne funkcjonowanie sklepów. Skarżą się na nie zarządcy galerii.

12:00

11:36

Od 4 maja otwarte będą nie tylko galerie handlowe. Również Zakład Ubezpieczeń Społecznych wznawia obsługę klientów w placówkach. Ponownie więc będzie można osobiście w oddziale ZUS składać wnioski i dokumenty oraz uzyskiwać informacje.

10:00 TRZY NOWE PRZYPADKI KORONAWIRUSA W ŚWIĘTOKRZYSKIEM

141 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (78), wielkopolskiego (21), zachodniopomorskiego (7), kujawsko-pomorskiego (7), dolnośląskiego (6), podlaskiego (6), pomorskiego (4), opolskiego (4), świętokrzyskiego (3), małopolskiego (2), warmińsko-mazurskiego (2), lubelskiego (1). Liczba zakażonych koronawirusem: 12 781/628 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

9:19

W Niemczech przybyło 1478 nowych przypadków koronawirusa. Zmarły 173 zakażone osoby. Łączny bilans epidemii to 159 119 wykrytych zakażeń i 6288 ofiar śmiertelnych.

8:28

Gdy zniesione zostaną ograniczenia w handlu i usługach, Polacy ruszą przede wszystkim do salonów fryzjerskich i kosmetycznych - wynika z sondażu IMAS International na zlecenie Krajowego Rejestru Długów. Znacznie mniej doskwiera nam ograniczenie dostępu do instytucji kultury, czy ośrodków sportowych.

7:37

W najnowszej wersji projektu tzw. Tarczy Antykryzysowej 4.0 uwzględniono postulaty zgłaszane przez Pracodawców RP. Dotyczy to m.in. doprecyzowania warunków wykonywania pracy zdalnej, możliwości zawieszenia obowiązków związanych z zfśs oraz obowiązku wykorzystania przez pracownika zaległego urlopu – informują Pracodawcy RP.

6:25

Przedszkola i żłobki zamknięte do 25 kwietnia?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie