Koronawirus w Kielcach i w Świętokrzyskiem [RAPORT NA BIEŻĄCO 10 - 15 KWIETNIA]

klum
pixabay.com/pixabay license
Oto nasz raport minuta po minucie z walki z koronawirusem w Kielcach i całym regionie świętokrzyskim z dni 10 - 15 kwietnia 2020 roku.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w Świętokrzyskiem - środa, 15 kwietnia 2020:

23.00

Znacznie wzbogaciła się kasa starachowickiego szpitala. Darowiznę w wysokości 50 tysięcy złotych przekazało szpitalowi Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA. Swoje wsparcia dla szpitala okazały też Nadleśnictwa: Starachowice (10 000 złotych), Stąporków (2 000 złotych), Włoszczowa (7 000 złotych), Zagnańsk (8 000 złotych), Kielce (10 000 złotych), Staszów(10 000 złotych).

17.50

W środę, 15 kwietnia, po godzinie 17 poinformowano o kolejnych zachorowaniach na COVID-19. W regionie świętokrzyskim to kolejne dziewięć osób. Więcej:

15.15

Kilkanaście tysięcy maseczek trafiło do kieleckich instytucji, dbających o zdrowie, bezpieczeństwo oraz opiekę nad mieszkańcami Kielc. Więcej:

14.30

Lekarz pracujący w Kielcach i Staszowie Paweł Kukiz-Szczuciński, który brał udział w misji medycznej we włoskiej Lombardii, z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa. Ale wciąż przebywa na kwarantannie w Warszawie.

14.20

Szósty przypadek zakażenia koronawirusem potwierdzono w środę, 15 kwietnia w powiecie ostrowieckim. Dwoje pierwszych chorych uzyskało status ozdrowieńców.

13.40

O tym, w jaki sposób maseczki i rękawiczki chronią nas przed koronawirusem - rozmowa z lekarzem Jerzym Staszczykiem, konsultantem wojewódzkim do spraw epidemiologii.

10.15

W środę rano, 15 kwietnia, poinformowano o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem. W regionie świętokrzyskim jest siedem nowych osób chorych na COVID-19.

9.50

Dyrekcja buskiego szpitala powiatowego otrzymała wyniki męża położnej, zatrudnionej na oddziale ginekologii. Mężczyzna nie jest zakażony koronawirusem, wynik okazał się ujemny. Sprawdź szczegóły:

9.30

U drugiego pracownika Świętokrzyskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kielcach potwierdzono zakażenie koronawirusem - nieoficjalnie otrzymaliśmy informację. Jak ustaliliśmy, większość pracowników instytucji została objęta kwarantanną.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w Świętokrzyskiem - wtorek, 14 kwietnia 2020:

18:05

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych zakażeniach koronawirusem. W regionie świętokrzyskim przybyło aż 12 osób. Większość to mieszkańcy powiatu starachowickiego: Więcej: Koronawirus w Świętokrzyskiem. Aż dwanaście kolejnych osób zakażonych koronawirusem!

17:10

Czasowo zamknięto oddział ginekologiczno - położniczy w buskim szpitalu powiatowym. Jedna z położnych oraz jej mąż mogą być zarażeni koronawirusem - trwa oczekiwanie na wyniki badań. Pacjentki wypisano do domu lub przewieziono do innych szpitali. Więcej: Ewakuowano pacjentki z oddziału ginekologii w szpitalu powiatowym w Busku. Położna i jej mąż mogą być zakażeni koronawirusem

14:55

Firmy drogowe, które budują i remontują aktualnie kieleckie ulice obawiają się problemów na budowach w związku z pandemią koronawirusa. Wysłały pisma do Miejskiego Zarządu Dróg z ostrzeżeniem , że prace mogą się nie zakończyć w terminie. Zobacz: Będą opóźnienia na ważnych inwestycjach drogowych w Kielcach? Firmy informują o problemach przez koronawirusa (WIDEO, zdjęcia)

14:15

Wspomóżmy zakup respiratora dla starachowickiego szpitala. Świętokrzyska poseł Agata Wojtyszek włączyła się w jednodobową akcję Caritas Diecezji Radomskiej, polegającą na zakupie kolejnego, 17 respiratora dla szpitala w Starachowicach. Zachęca wszystkich do dokonywania wpłat, dla Starachowic zaczynamy we wtorek 14 kwietnia o godzinie 0.01. Na zakup respiratora potrzeba 105 tysięcy złotych.

13:40

Aż 67 procent mieszkańców województwa świętokrzyskiego nie uważa, że zarazi się koronawirusem. Tak wynika z ankiety przeprowadzonej przez Magdalenę Piłat-Borcuch i Artura Borcucha, pracowników naukowych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

13:20

Obowiązek noszenia maseczek ochronnych, który zacznie obowiązywać już od najbliższego czwartku, 16 kwietnia, sprawił, że wielu mieszkańców regionu postanowiło się zaopatrzyć w ten produkt. Na szczęście okazuje się, że wiele aptek ma jeszcze spore zapasy. Sprawdź: Gdzie kupić maseczki? W aptekach naszego regionu na razie ich nie brakuje. Wróciła też sprzedaż na Allegro i OLX

12:30

W poniedziałek, 13 kwietnia informowaliśmy o kolejnym potwierdzonym przypadku koronawirusem w powiecie buskim. Chora była pacjentką oddziału geriatrycznego w szpitalu powiatowym w Busku. Prawie 30. osób z personelu medycznego zostało objęte kwarantanną, a oddział jest na razie zamknięty. Szczegóły Busko - Zdrój: Oddział geriatryczny w szpitalu powiatowym jest zamknięty. Prawie 30 osób z personelu medycznego objętych kwarantanną

11:40

Wkrótce w życie wejdzie kolejne obostrzenie związane z panującą w kraju pandemią koronawirusa. Od czwartku, 16 kwietnia, wprowadzony zostanie obowiązek zasłaniania ust i nosa. Każda osoba w miejscu publicznym będzie musiała nosić maseczkę, szalik czy chustkę, która zakryje zarówno usta, jak i nos. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy. Zobacz: Obowiązek noszenia maseczek. Gdzie musimy je zakładać i jak robić to poprawnie?

10

W poniedziałek rano, 14 kwietnia, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem. W regionie świętokrzyskim jest kolejne osoba chora na COVID-19.

07:10

Dziś ok. godz. 9.30 w Warszawie wyląduje największy samolot transportowy świata An-225 Mrija. Na jego pokładzie znajdują się maski i kombinezony ochronne, zakupione przez spółki skarbu państwa - KGHM i Lotos.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w Świętokrzyskiem - poniedziałek, 13 kwietnia 2020:

20:10

Według stanu na poniedziałek 13 kwietnia w naszych szpitalach zmarły 4 zakażone osoby. Jedna w szpitalu w Skarżysku, trzy w Starachowicach. Jednak tylko dwoje było mieszkańcami naszego regionu. W szpitalu w Starachowicach zmarły też 2 osoby, pacjenci szpitala w Skarżysku, mieszkańcy powiatu szydłowieckiego w województwie mazowieckim.

19:20

Oto najnowsza mapa zachorowań w regionie. Stan na poniedziałek 13 kwietnia, godzina 17 w Świętokrzyskiem to 155 potwierdzonych przypadków koronawirusa. Oto jak wyglądała liczba zakażeń w poszczególnych powiatach: skarżyski - 59 chorych/ 1 nie żyje (w sumie w Skarżysku zaraziło się już 70 osób, ale 11 mieszka poza terenem tego powiatu, a kilka nawet poza województwem), Kielce i powiat kielecki - 41 ( na tym terenie odnotowano jeszcze jeden przypadek ale pacjent mieszka poza terenem województwa) , starachowicki - 15 chorych/1 nie żyje, pińczowski - 8, ostrowiecki i buski - po 5, jędrzejowski - 4; opatowski, sandomierski i staszowski - po 2, kazimierski i włoszczowski - po 1, konecki - 0.

17:50

Jest nowy raport wojewody. Według niego w poniedziałek o godzinie 17 - 51 osób było hospitalizowanych z zakażeniem lub podejrzeniem zakażenia; - 3652 osoby były objęte kwarantanną, 51 osób było pod nadzorem epidemiologicznym.

17:30

Lany Poniedziałek Wielkanocny 2020 w Kielcach wyglądał przerażająco. Kiedy robiliśmy zdjęcia miedzy 15 a 16 nie spotkaliśmy żywej duszy - tak wyglądały Kielce w poniedziałek 13 kwietnia. Nie ma taż samochodów, totalne pustki - na kładce nad ulicą Źródłową, czyli droga krajową 73 gdzie 24 godziny na dobę jest potężny ruch - w poniedziałek na pierwsza auto czekaliśmy kilka minut. Zobaczcie zdjęcia i film w materiale: Kielce w Lany Poniedziałek całkowicie bez ludzi. Wszystko przez koronawirusa [WIDEO, ZDJĘCIA]

14:46

Niestety potwierdzono kolejny przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie buskim. Chora była pacjentką oddziału geriatrycznego szpitala powiatowego w Busku-Zdroju. Oddział został natychmiast zamknięty. We wtorek ma być dezynfekowany. Osoby, które miały z nią kontakt trafią do kwarantanny? Jest strach i duże zagrożenie. Więcej na ten temat Kolejna osoba zakażona koronawirusem. Była pacjentką oddziału geriatrycznego w buskim szpitalu. Ile osób trafi do kwarantanny?

13:20

Kilka dni temu "Echo Dnia" pisało o nieprzyjemnej sytuacji w Busku -Zdroju - ktoś ukradł materiały na maseczki ochronne. Mamy doskonałą wiadomość! Zostały zwrócone w miejsce, gdzie zostawili je organizatorzy akcji szycia maseczek w powiecie buskim. Więcej Złodziej oddał materiały na maseczki. "Znalazły" się w miejscu, gdzie zostawili je organizatorzy akcji szycia w powiecie

11:15

Nie lada niespodzianka spotkała w lany poniedziałek 5-letniego Filipa w powiatu włoszczowskiego. Jak opowiadają policjanci, chłopiec i jego bliscy pozostają w kwarantannie. Dziecko co dzień czeka przy oknie na wizytę mundurowych. Przygotowaliśmy dla niego niespodziankę. W poniedziałek chłopca odwiedziła maskotka świętokrzyskiej policji, koziołek Spoko. Koziołek życzył chłopcu i jego rodzinie dużo zdrowia i obiecał, że kiedy już będzie taka możliwość, Filip może odwiedzić policjantów w komendzie i przyjrzeć się ich pracy z bliska – relacjonowała sierżant sztabowy Monika Jałocha, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie. Zobacz film Policyjna maskotka w odwiedzinach u chłopca z powiatu włoszczowskiego objętego kwarantanną [WIDEO]

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w Świętokrzyskiem - niedziela, 12 kwietnia 2020:

21:00

Powstała platforma, która w czasie rzeczywistym monitoruje natężenie ruchu w okolicznych sklepach. Dzięki stronie każdy Polak może sprawdzić, czy w jego lokalizacji znajdują się sklepy, gdzie kolejki są krótsze, a co za tym idzie, gdzie szybciej może dokonać zakupów i wrócić do bezpiecznego domu. Wystarczy kliknąć przycisk wyszukiwania, aby strona wyszukała informacji na temat pobliskich sklepów i wskazała te najmniej obciążone na podstawie aktualnej lokalizacji szukającego. Strona jest całkowicie bezpłatna i działa na terenie całej Polski.

20

Raport: Trzy kraje, w których liczba zgonów na 100 000 mieszkańców jest najwyższa, to Hiszpania (35,5%), Włochy (32,2%) i Belgia (29,2%).
Kanada: Kampania zdrowia publicznego w Manitobie wykorzystuje marionetkę kruka, aby przekazać wiadomość w języku Cree, którym posługuje się ponad 100 000 rdzennych mieszkańców Kanady. Przesłanie kampanii to mycie rąk i dystans społeczny.

19

Rosja: Policja w Moskwie w ciągu jednego dnia (11 kwietnia) sporządziła 1358 protokołów o naruszeniu zasad izolacji wobec osób, które zbierały się w grupach bądź przebywały poza domem bez konkretnego powodu – poinformował w niedzielę stołeczny sztab kryzysowy.

18:20

Włochy: Zmarło następnych 431 osób zakażonych koronawirusem, bilans wzrósł do 19 899 zgonów.

17

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę, 12 kwietnia, o nowych zachorowaniach na COVID-19. W regionie świętokrzyskim jest pięć kolejnych zakażonych koronawirusem osób.

16:16

Rosja: Dzięki systemowi monitoringu miejskiego z możliwością rozpoznawania twarzy władze w Moskwie odnotowały 30 przypadków opuszczania domów przez osoby zakażone koronawirusem – informuje BBC.

15:02

Premier Wielkiej Brytanii Johnson zwolniony ze szpitala.

14:35

Epidemia koronawirusa przyniesie ze sobą poważny kryzys gospodarczy - mówią o tym coraz głośniej eksperci na całym świecie. Jednym z "pobudzaczy" konsumpcji mógłby być powrót wszystkich niedziel handlowych. Taką propozycję zmian w tzw. drugiej tarczy antykryzysowej złożyła opozycja. Projekt jednak nie został przyjęty przez Sejm. - I dobrze - mówi Alfred Bujara z "Solidarności". - Niedziele handlowe są niepotrzebne - uważa. Czytaj więcej

13:47

Sztuka w czasach zarazy: 32nd day of Quarantine- to niezwykła seria autorstwa Jarosława Kubickiego, grafika, malarza i fotografa, który umieścił postać interweniującego policjanta na znanych dziełach polskiego i światowego malarstwa, by jak sam pisze "skanalizować społeczną frustrację". Zobacz galerię.

12:29

Maski i maseczki. Jakie są rodzaje? Jakie wybrać na co dzień i do uprawiania sportu? Do tej pory maska była traktowana przez część biegaczy jedynie jako wspomagający gadżet w warunkach dużego miejskiego smogu. Teraz jednak, gdy w związku z pandemią koronawirusa maseczki stają się obowiązkowe i każdy wychodzący z domu musi je nakładać, także biegacze, kolarze, pasjonaci nordic walking i inne osoby uprawiające sport mają obowiązek używać ich do aktywności na wolnym powietrzu. Jaką maseczkę wybrać, jakie są ich rodzaje i które mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc? Staramy się podpowiedzieć, jak poruszać się w gąszczu ich rodzajów, nazw i symboli. Całość przeczytasz tutaj.

11:10

Polska pomaga innym- informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych

10:23

Podczas ostatniej doby w Niemczech potwierdzono ponad 2 tys. zakażeń koronawirusem. Zmarło kolejnych 129 osób.

9.30

Portugalski piłkarz Cristiano Ronaldo bierze udział w kampanii wspierającej zbiórkę pieniędzy dla Włoskiego Czerwonego Krzyża – podała agencja ANSA. Na swoim profilu na Instagramie opublikował zdjęcia z maseczkach z flagami Portugalii i Włoch. „W tym bardzo trudnym momencie dla naszego świata ważne jest, aby się zjednoczyć i wspierać” - napisał mistrz Portugalii z hashtagami #beyondthemask #nevergiveup.

8.10

Liczba ofiar śmiertelnych we Francji wzrosła do 14 tys. Od trzech dni notuje się spadek liczby pacjentów przebywających na intensywnej terapii. Francuzi mają nadzieję, że ogólnokrajowa blokada daje pożądany efekt i powstrzymuje rozprzestrzenianie się choroby.

7.30

Krajem, w którym na koronawirusa zachorowało najwięcej osób niezmiennie pozostają Stany Zjednoczone. Wirusem zaraziło się tam już 529 tys. osób. Zmarło 20,6 tys. Najwięcej, bo 6,3 tys. w Nowym Jorku. 163 tysiące osób zachorowały w Hiszpanii (zmarło tam 16,6 tys. chorych). Na trzecim miejscu są Włochy, gdzie zachorowały 152 tys. osób, a zmarło tam aż 32 tys. ludzi. To zestawienie przygotowane przez Johns Hopkins University. W dołączonym tweecie zobaczysz interaktywny wykres przyrostu zachorowań z danymi do 8 kwietnia.

6.55

Ministerstwo Zdrowia informuje, że dziś w Niedzielę Wielkanocną oraz jutro w Poniedziałek Wielkanocny raporty dotyczące zachorowań będą publikowane raz dziennie, o godzi. 17.00.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w Świętokrzyskiem - sobota, 11 kwietnia 2020:

21:46

Najnowsze dane mówią, że ponad 1,7 ml ludzi na świecie jest już zarażonych koronawirusem, z czego nieco ponad 106 tysięcy zmarło. Wyzdrowiało w sumie prawie 400 tysięcy ludzi.

19:00

4 osoby nie żyją, 149 z wirusem 2019-nCoV, 59 w szpitalach. Pod nadzorem 4 129. Oto smutne podsumowanie soboty, 11 kwietnia w liczbach

13:00

Dla tych, którzy nie wychodzą z domu polecamy naszą fotogalerię Grobów Pańskich w kościołach w całym regionie

13:00

Przedświąteczna gorączka wzmocniona sytuacją z koronawirusowymi ograniczeniami powoduje, że nie brakuje nerwowych sytuacji pod sklepami

12:40

Policja poinformowała, że piątek w regionie świętokrzyskim ukarała ponad 160 osób za "łamanie ograniczeń"

12:10

Cały czas zachęcamy do składania życzeń wielkanocnych za naszym pośrednictwem. Możesz to zrobić TUTAJ

11:30

W szpitalu w Starachowicach zmarła 80-letnia kobieta zakażona koronawirusem. Była pacjentką skarżyskiej neurologii

10:14

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem. W regionie świętokrzyskim mamy kolejne sześć osób chorych na COVID-19.

09:24

Minister zdrowia Łukasz Szumowski był gościem Joanny Komolki w Radiu Zet. W rozmowie przypomniał, że noszenie maseczek, które będzie obowiązkowe od 16 kwietnia w przestrzeni publicznej, nie stanowi ochrony dla noszącego, ale redukuje możliwość zakażenia innych. Wskazał też, że obecnie trwa etap wzrostowy epidemii koronawirusa w Polsce, a chorych będzie przybywać.

07:45

O godzinie 19 w Wielką Sobotę zapraszamy na transmisję Liturgii Wigilii Paschalnej z Sanktuarium na Świętym Krzyżu

06:55

Z powodu ograniczeń związanych z epidemią, wyjątkowo w tym roku obrzęd poświęcenia pokarmów w kościołach zastąpiony jest ich błogosławieństwem w domach w Niedzielę Wielkanocną. – Zachęcam do publikacji w mediach społecznościowych zdjęć tradycyjnych koszyczków wielkanocnych z hasztagiem #Święconka – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik. Rzecznik Episkopatu poinformował, że w tym roku przed śniadaniem wielkanocnym ojciec rodziny lub inna osoba wypowiada formułę błogosławieństwa, którą można znaleźć na stronie www.episkopat.pl oraz na stronach diecezjalnych. Dodał, że przy błogosławieństwie można odczytać fragment Ewangelii o zmartwychwstaniu Jezusa.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w Świętokrzyskiem - piątek, 10 kwietnia 2020:

21

Codzienny raport starosty starachowickiego Piotra Babickiego o sytuacji w starachowickim szpitalu. Przebywa w nim obecnie 51 pacjentów: 36 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 15 oczekuje na wynik. Wśród zakażonych jest 10 mieszkańców powiatu starachowickiego. W starachowickim izolatorium przebywa obecnie: 9 osób (wszystkie z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem). Liczba osób poddanych kwarantannie w powiecie starachowickim: 365. Od początku trwania epidemii do dnia dzisiejszego w powiecie starachowickim otrzymano 449 wyników zleconych testów. Liczba zgonów stwierdzonych w szpitalu w Starachowicach: 3.

20.10

Ponad 300 osób w kwarantannie w powiecie buskim. Mieszkańcy powiatu wciąż szyją maseczki ochronne, ale ktoś kradnie materiały na nie. Organizatorzy akcji proszą o pomoc. Oto nasz raport z piątku, 10 kwietnia. Więcej:

20

Radni miejscy i powiatowi przekazali datki finansowe dla pińczowskiego szpitala. Na kwarantannie w powiecie pińczowskim przebywa ponad 200 osób. Więcej:

18.30

Fatalne wieści z gospodarki. To może być koniec narciarstwa zjazdowego w Kielcach. Gwoździem do trumny może okazać się kornawirus, którego epidemia uniemożliwia prowadzenie dodatkowej działalność.

Dwoje mieszkańców powiatu ostrowieckiego jest obecnie w szpitalu w związku z wykryciem u nich koronawirusa. Łącznie na terenie powiatu ostrowieckiego, od początku epidemii odnotowano pięć przypadków zakażenia.

17.30

332 osoby z terenu powiatu jędrzejowskiego są objęte kwarantanną. Z tego grona 21 osób przebywa w Bocheńcu - w miejscu kwarantanny zbiorowej. W gminie Małogoszcz zostanie uszytych 11,5 tysiąca maseczek bawełnianych wielokrotnego użytku. Raport. Piątek, 10 kwietnia.

17

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach tworzy nowy Oddział Intensywnej Opieki Medycznej. Posłuży on pacjentom zakażonym koronawirusem.

16.25

W piątek liczba kwarantann w powiecie staszowskim wzrosła do 511 przypadków, z czego 487 osób przechodzi ją w domach, a 24 w internacie. Więcej:

16.20

Do 152 wzrosła liczba przebywających na kwarantannie w powiecie kazimierskim. Więcej:

15.30

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach wzbogacił się w boxy do intubacji. Specjalne pudełka mają być nakładane na hospitalizowanych pacjentów i służyć ograniczaniu zakażeń.

13.55

10 tysięcy złotych kary nie wystarczyło, by przemówić do rozsądku 30-latkowi z powiatu buskiego. Jak informują policjanci, mężczyzna jeszcze tego samego dnia ponownie złamał zasady kwarantanny. Ma za to zapłacić 15 tysięcy złotych. Czytaj więcej: Mieszkaniec Buska dostał wysoką karę, ale to nie podziałało. Wyszedł z kwarantanny, by na ławce napić się piwa

13.30

Rekrutacje do szkół średnich i do szkół wyższych zostaną przesunięte.

13:05

Najnowsze informacje z Ministerstwa Zdrowia:

12.30

Podczas Wielkanocy 2020 w Wielką Sobotę z powodu epidemii koronawirusa nie będzie tradycyjnego święcenia pokarmów w kościołach. Ma je zastąpić błogosławieństwo w rodzinach. Oto treść modlitwy: BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POKARMÓW PRZED WIELKANOCNYM POSIŁKIEM

12

Czy opcja pozostania w domu jest taka zła? - pytają świętokrzyscy policjanci w filmie, jaki przygotowali przed świętami. W spocie udział biorą mundurowi z różnych pionów. Na pytanie czy chcieliby spędzić święta w domu, odpowiadają zgodnie. Oczywiście, że tak. Potem pada kolejne pytanie. Czy będziesz w święta w domu? „Chciałbym, ale nie będę”, „Będę w patrolu”, „Będziemy w służbie dla was” padają odpowiedzi. Zobacz film jaki przygotowali świętokrzyscy policjanci

11.30

Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz opublikował oryginalny filmik z przekazem dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Apeluje o pozostanie w domach w czasie epidemii, za pomocą nawiązań do wydarzeń historycznych takich jak na przykład bitwa o Konstantynopol lub obrona Jasnej Góry. Zobacz: "Twój dom twoją twierdzą". Oryginalny filmik z przekazem na czas epidemii [WIDEO]

11

Prezydent Starachowic Marek Materek proponuje, aby pieniądze przeznaczone na organizację wyborów przeznaczyć na zakup maseczek ochronnych dla mieszkańców miasta. Sam nie czekając na decyzje centralne rozpoczął błyskawiczną operację - maseczki dostaną wszyscy mieszkańcy miasta. Czytaj więcej: Prezydent Starachowic Marek Materek kupi maseczki dla wszystkich mieszkańców! Przeznacza na to pieniądze zarezerwowane na wybory

10.30

W powiecie buskim trwa akcja szycia maseczek. Organizatorzy przekazują materiały na nie w sposób bezkontaktowy, zostawiając je pod drzwiami szyjących. Niestety...ostatnio ktoś ukradł całą torbę z materiałami z bloku numer 10 na osiedlu Piłsudskiego. Czytaj więcej: Mieszkańcy powiatu buskiego szyją maseczki, ale... ktoś kradnie materiały na nie. Organizatorzy akcji proszą o pomoc [SZCZEGÓŁY]

10

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych zakażonych koronawirusem. W piątek, 10 kwietnia, w regionie świętokrzyskim przybyła jedna osoba. Czytaj więcej: Kolejna zakażona koronawirusem osoba w Świętokrzyskiem. To znów kobieta

W kraju: 167 nowych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: dolnośląskiego (60), śląskiego (34), warmińsko-mazurskiego (15), małopolskiego (10), zachodniopomorskiego (10), kujawsko-pomorskiego (10), wielkopolskiego (8), lubelskiego (7), podlaskiego (5), lubuskiego (4), pomorskiego (2), opolskiego (1), świętokrzyskiego (1). W Lublinie zmarł 88-letni mężczyzna.

9

W Wielki Piątek z Sanktuarium na Świętym Krzyżu będziemy transmitować liturgię Męki Pańskiej. Rozpocznie się o godzinie 15. Będzie w niej uczestniczył biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz. Kliknij i przejdź do transmisji Liturgii Męki Pańskiej na Świętym Krzyżu

8

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu rozpoczął badania nad wpływem chlorochiny na leczenie pacjentów zarażonych koronawirusem. Lek na koronawirusa ma zapobiegać lub zmniejszać ciężkie powikłania płucne podczas przebiegu COVID-19. Włączonych do badań nad lekiem na koronawirusa będzie 400 osób. Pierwszy pacjent został zakwalifikowany. Czytaj więcej: Lek na koronawirusa w fazie badań. Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu zakwalifikował pierwszego pacjenta

7.30

Dziś przypada 10. rocznica katastrofy smoleńskiej, tegoroczne obchody będą przebiegały w cieniu epidemii koronawirusa i Wielkiego Piątku

7

W czwartek potwierdzono koronawirusa u 370 osób. Zmarło 16 zakażonych. W sumie w Polsce zachorowało 5575 osób, z czego 174 zmarły.

Szczepionka Johnson&Jonshon w Polsce wcześniej niż zakładano

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie