Koronawirus w Kielcach i w Świętokrzyskiem [RAPORT NA BIEŻĄCO 27 - 29 MARCA]

Michał Kolera
Michał Kolera
Oto nasz raport minuta po minucie z walki z koronawirusem w Kielcach i całym regionie świętokrzyskim z dni 27 - 29 marca 2020 roku.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w Świętokrzyskiem - niedziela, 29 marca 2020:

20:10

Trwa ewakuacja oddziału chirurgii w skarżyskim szpitalu. Decyzję o jego zamknięciu dyrekcja placówki po konsultacjach z Sanepidem podjęła po tym, jak w sobotę po godzinie 22 okazało się, że pielęgniarz pracujący na oddziale jest zarażony koronawirusem.

Czytaj także

20:10

Rzecznik prasowy wojewody świętokrzyskiego poinformował o potwierdzonym 34 przypadku zakażenia koronawirusem w naszym regionie. To starsza kobieta z powiatu skarżyskiego.

19:30

Kolejna dobra wiadomość tego dnia. Przebadano następną partię próbek, pobranych od pracowników skarżyskiego szpitala. Dziś poznaliśmy wyniki aż 114 próbek, wszystkie dały wynik negatywny.

Czytaj także

18:40

Szpitalny Oddział Ratunkowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach został chwilowo zamknięty. Pojawiła się na nim pacjentka z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

Czytaj także

18:16

Jak informuje rzecznik prasowy wojewody świętokrzyskiego na terenie województwa świętokrzyskiego aktualnie:

  • 44 osoby są hospitalizowane
  • 4371 osób jest poddanych kwarantannie,
  • 212 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym

15:45

Tylko po kilka osób uczestniczyło w mszach w kieleckich kościołach, które odwiedziliśmy

14:30

Centrum Kielc wygląda jak wymarłe miasto. Pusty jest Rynek, ulica Sienkiewicza i park miejski

Czytaj także

13:30

Nasz reporter odwiedził też kieleckie bazary. Przy wejściu obowiązkowa dezynfekcja rąk

Czytaj także

12:30

W Sanktuarium na Świętym Krzyżu odbyła się msza święta, którą specjalnie dla Państwa transmitowaliśmy na żywo.

Czytaj także

11:30

Znamy więcej szczegółów dotyczących dwóch osób zarażonych koronawirusem w powiecie staszowskim

Czytaj także

9:16

Jak podaje w komunikacie rzecznik prasowy wojewody świętokrzyskiego w województwie świętokrzyskim potwierdzono 6 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem. W sumie na terenie województwa odnotowano dotąd 33 przypadki zachorowań na COVID-19.

Czytaj także

8:35

Wideo przedstawia obraz zmian, jakie zachodzą w płucach 59-letniego mężczyzny zakażonego koronawirusem. Na ogół zdrowy pacjent, dziś potrzebuje respiratora, który pomaga mu oddychać i innego urządzenia dotleniającego krew. Zaznaczone na żółto obszary to zniszczenia narządu, spowodowane chorobą COVID-19. Film przygotowany przez dra Keitha Mortmana ze szpitala uniwersyteckiego George'a Washingtona w Waszyngtonie.

6:46

Dziś niedziela, w internecie rozpoczęły się już transmisje mszy świętych. Przygotowaliśmy dla Was listę nabożeństw online, w których możecie uczestniczyć. A o godzinie 11.30 będziemy transmitować mszę świętą z sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w Świętokrzyskiem - sobota, 28 marca 2020:

21:10

Znamy wyniki kolejnych 46 próbek, pobranych od pracowników szpitala w Skarżysku - Kamiennej. Tylko jedna była pozytywna, co znaczy, że liczba zarażonych osób w mieście wzrosła do 17. To już 30 zakażonych osób w Świętokrzyskiem!

Czytaj także

20:27

Mamy 157 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Potwierdzone przypadki dotyczą: 103 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 14 osób z woj. śląskiego, 9 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego, opolskiego i lubuskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Warszawie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 67-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

18:50 Komunikat wojewody świętokrzyskiego

W sobotę, 28 marca, w województwie świętokrzyskim było 37 osób hospitalizowanych, 4390 poddanych kwarantannie oraz 284 osoby objęte nadzorem epidemiologicznym.

18:20

Eksperci Ministerstwa Zdrowia przygotowali poradnik, jak zaplanować sobie dzień podczas ograniczeń wyjścia z mieszkań.

17:09

Miasto Wuhan, źródło epidemii koronawirusa, po dwóch miesiącach całkowitej izolacji powoli wraca do życia. W sobotę otwarto dworzec kolejowy, dzień wcześniej pozwolono na wjazdy samochodami do miasta - informuje BBC.

Wuhan powoli wraca do życia. Ludzie nie mogą jednak się obejmować

16:20

W sobotę po południu do Skarżyska dotarły wyniki siedmiu próbek, które w czwartek zawieziono do kieleckiego laboratorium. Niestety, potwierdzono kolejny, już 16 w powiecie skarżyskim przypadek koronawirusa. Zarażona jest pielęgniarką z miejscowego szpitala.

Czytaj także

15:10

W sobotę, 28 marca sprawdziliśmy, jak wygląda ruch przy największych dyskontach i marketach spożywczych. Około godziny 13 większość miejsc na parkingach przy Lidlach, Biedronkach i Auchanie była zajęta ale nie można mówić o tłoku. Klienci w zdecydowanej większości nie wychodzili z wózkami "obładowanymi" do pełna, raczej kupowali podstawowe produkty spożywcze. Zobacz: Koronawirus. Kielce. Sporo ludzi w marketach spożywczych (ZDJĘCIA)

14:30

  • Zgodnie ze wskazaniami Stolicy Apostolskiej oraz Konferencji Episkopatu Polski w bieżącym roku należy zaniechać błogosławieństwa pokarmów na stół wielkanocny zarówno w kościołach jak i obok nich, unikając w ten sposób niebezpieczeństwa zakażenia wirusem, który dotyka również nasze społeczeństwo - mówi ksiądz Mirosław Kowalski z Kielc, ceremoniarz diecezjalny.

Czytaj także

13:40

W kościołach w Polsce z powodu koronawirusa na mszach, czy nabożeństwach może przebywać maksimum pięć osób, nie licząc kapłanów i służby liturgicznej, która posługuje podczas Eucharystii. Więcej: Koronawirus. Wewnątrz kościołów może przebywać do 5 wiernych. Świątynie w większości są otwarte, można się pomodlić [ZDJĘCIA, WIDEO]

12:40

12:15

Do szokującego incydentu doszło w Skarżysku-Kamiennej. Przed południem do jednego z dużych sklepów wszedł mężczyzna, żeby zrobić zakupy. W środku było sporo ludzi. Nagle jedna z pracownic zaczęła krzyczeć, żeby się wynosił, bo go zna, wie, że jego żona jest pielęgniarką i może wszystkich pozarażać. Zobacz: Koronawirus w Skarżysku i powiecie skarżyskim. Wyrzucili go ze sklepu, bo ma żonę pielęgniarkę? W Skarżysku ludziom puszczają nerwy

10:15

Już 15 osób zarażonych koronawirusem stwierdzono w Skarżysku - Kamiennej. Wyniki kolejnych trzech przebadanych próbek przyniosły... trzy pozytywne wyniki. To już 28 zakażonych osób w Świętokrzyskiem.

Czytaj także

9:18

Ministerstwo Zdrowia informuje: Mamy 47 przypadków zarażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Przypadki dotyczą: 12 osób z woj małopolskiego, 10 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. zachodniopomorskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. lubuskiego, opolskiego i podlaskiego.

8:20

Jak podają Wirtualnemedia.pl spółka Lotos Paliwa (Grupa Lotos) przekaże 2 mln zł na paliwo dla 19 zakaźnych szpitali jednoimiennych w Polsce. PKN Orlen dokłada dodatkowe 4 mln zł. Orlen wsparł już szpitale wcześniej, przekazując 6 mln zł.

Łącznie:

  • liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce – 1436
  • liczba osób zmarłych z powodu koronawirusa w Polsce - 16

6:24

Sejm zakończył już głosowanie dotyczące poprawek do specustawy o koronawirusie. W skład Tarczy Antykryzysowej weszła też zmiana Kodeksu wyborczego: umożliwiono głosowanie korespondencyjne osobom znajdującym się na kwarantannie oraz ponad 60-letnim.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w Świętokrzyskiem - piątek, 27 marca 2020:

23.30

Nadeszła kolejna hiobowa wieść. Epidemia w Skarżysku - Kamiennej przybiera coraz większe rozmiary. Przed godziną 23 z laboratorium w Kielcach dotarły wyniki badań kolejnej partii próbek. Niestety, dwa z nich mają wynik pozytywny. Koronawirusa stwierdzono u dwóch kolejnych pielęgniarek z oddziału neurologicznego w skarżyskim szpitalu. Łącznie w Skarżysku zachorowań odnotowano już 12, wszystkie związane są z pechowym oddziałem szpitalnym. Czytaj więcej: Koronawirus Skarżysko. 12 zarażonych w Skarżysku. Kolejne dwie pielęgniarki z feralnego oddziału. To już 24 i 25 przypadek

22.30

Nadeszła informacja o kolejnym zakażeniu. Potwierdzono już 10 przypadek zakażenia koronawirusem w Skarżysku - Kamiennej. Do tej pory wirusa stwierdzano wyłącznie u osób, które jako pacjenci lub personel mieli kontakt z oddziałem neurologicznym skarżyskiego szpitala. Ogniskiem zakażenia najprawdopodobniej była pielęgniarka, która zaraziła się w szpitalu w Grójcu, jednocześnie pracując w skarżyskiej lecznicy. Koronawirus w Skarżysku i powiecie skarżyskim. To już 10 przypadek zakażenia w Skarżysku i 23 w województwie

20.30

W piątek, 27 marca, wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych trzech przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie świętokrzyskim. W sumie już dwadzieścia dwa.

Czytaj także

19

W piątek, 27 marca w powiecie opatowskim nie było przypadków zarażenia koronawirusem. Z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem nie było osób hospitalizowanych. Na kwarantannie domowej przebywało 252 osoby. Na kwarantannie w internacie przebywało 12 osób. Pod nadzorem Sanepidu było 45 osób.

Czytaj także

19

Stwierdzono dziewiąty przypadek koronawirusa w powiecie skarżyskim. To pracownik szpitala.

Czytaj także

18.30

Prawie 800 osób w kwarantannie domowej. Zaostrzone zasady bezpieczeństwa w szpitalu powiatowym w Busku i zawieszone przyjęcia planowe. Obowiązuje zakaz wychodzenia z domu. Oto nasz raport z piątku, 27 marca.

Czytaj także

18

Policja nagrany apel do mieszkańców ogłasza przez megafon w radiowozie, który jeździ po Kazimierzy Wielkiej i okolicy.

[polececane]19950633[/polecane]

17.30

Policja ogłasza również apel do mieszkańców Końskich. Robi to przez specjalny radiowóz wyposażony w megafon.

Czytaj także

17

Policja nagrany apel do mieszkańców ogłasza przez megafon w radiowozie, który jeździ po Starachowicach. Ulicami miasta jeździ radiowóz z głośnikami, przez które słychać apel do mieszkańców o pozostanie w domach.

Czytaj także

16.30

Od czwartku, 26 marca zmniejszyła się nieco liczba osób objętych nadzorem sanepidu w powiecie jędrzejowskim. Wczoraj było ich łącznie 368, a w piątek - 359. Większość osób objętych jest kwarantanną domową - 358, tylko jedna znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym. Wójt Wodzisławia Dominik Łukasik złagodził nieco zakaz handlu na targowisku. Zgodnie z rozporządzeniem ministerstwa rolnictwa, przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności, w poniedziałek 30 marca targowisko będzie czynne, lecz tylko dla handlu produktami rolnymi.

Czytaj także

16

W czwartek w szpitalu w Ostrowcu Świętokrzyskim zamknięty został oddział neurologii. Podejrzewano, że jeden z hospitalizowanych tam pacjentów może być zarażony koronawirusem. Na wyniki badań oczekiwali zarówno pozostali chorzy, jak i personel oddziału.

Czytaj także

15:30

Jak poinformowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kielcach, w piątek, 27 marca na godzinę 14 na terenie Kielc i powiatu kieleckiego zakażonych było 5 osób, a kwarantanną objęto 353 osoby.

Czytaj także

15:00

Trzy wnioski o ukaranie osób, które złamał zasady kwarantanny skierowano do sądów w regionie świętokrzyskim. Wnioski nie będą rozstrzygane w trybie przyspieszonym, ale mogą być wydane tak zwane wyroki nakazowe, czyli „zza biurka”.

Czytaj także

14:30

Marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski przedłużył termin obowiązywania ograniczeń

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3