Koronawirus w Kielcach i w Świętokrzyskiem [RAPORT NA BIEŻĄCO 5 - 9 KWIETNIA]

klum
pixabay.com/pixabay license
Oto nasz raport minuta po minucie z walki z koronawirusem w Kielcach i całym regionie świętokrzyskim z dni 5 - 9 kwietnia 2020 roku.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w Świętokrzyskiem - czwartek, 9 kwietnia 2020:

23

Dyrekcja Specjalistycznego Szpitala Ducha Świętego w Sandomierzu zamierza utworzyć nowoczesne laboratorium, w którym będą wykonywane między innymi testy w kierunku zakażenia koronawirusem. W tym celu w Stanach Zjednoczonych został zamówiony już specjalistyczny sprzęt na zakup którego składają się władze powiatu i wszystkie gminy z powiatu sandomierskiego.

Czytaj także

21.30

W powiecie skarżyskim w końcu przyszedł spokojny dzień. W czwartek nie odnotowano ani jednego nowego [przypadku zarażenia koronawirusem.

Czytaj także

21

Rząd wprowadził nowe ograniczenia - wśród najważniejszych jest nakaz noszenia maseczek w miejscach publicznych, który będzie obowiązywał od 16 kwietnia. Sprzęt do walki z koronawirusem trafił do naszego szpitala powiatowego. Władze gminy Pińczów zakupiły 41. komputerów dla potrzebujących uczniów do zdalnej nauki. Oto nasz raport z czwartku, 9 kwietnia.

Czytaj także

20.30

Niestety jest pierwszy przypadek koronawirusa w powiecie włoszczowskim. Zakażony to młody mężczyzna z gminy Krasocin. Włoszczowski sanepid poinformował, że zakażony mężczyzna czuje się dobrze. Pierwszy przypadek koronawirusa w powiecie włoszczowskim stwierdzono w środę. Wcześniej w naszym powiecie nie było chorych na COVID-19, chorobę wywoływaną przez koronawirusa. Powiat włoszczowskim był dotąd jedynym w województwie świętokrzyskim bez przypadku koronawirusa.

Czytaj także

20

Kolejne osoby i instytucje wspierają szpital w Busku - Zdroju. Oto nasz raport z czwartku, 9 kwietnia.

Czytaj także

19.30

Od przystanków miejskich rozpoczęła się dezynfekcja miejsc publicznych w Skarżysku-Kamiennej. Ekipę Miejskiej Komunikacji Miejskiej dezynfekującej przystanki MKS można było spotkać na mieście w czwartkowe popołudnie.

Zobacz więcej: Rozpoczęła się dezynfekcja miejsc publicznych w Skarżysku-Kamiennej. Na początek przystanki komunikacji miejskiej

19.30

Jak wygląda życie w Chmielniku w czasie koronawirusa? Sprawdziliśmy w czwartek 9 kwietnia. Takiego miasta nie pamięta nikt - puste ulice, mnóstwo ludzi w maseczkach, wszechobecne obawy. Trudno to sobie wyobrazić, ale nawet stali bywalcy rynku zniknęli. Zobacz więcej: Chmielnik w czasach koronawirusa. Aż trudno uwierzyć - puste ulice i rynek, ludzie w maskach (ZDJĘCIA)

19

Nadal ponad 500 osób jest objętych kwarantanną w powiecie ostrowieckim. Nie ma nowych przypadków zachorowań na koronawirusa.

Czytaj także

18.30

340 osób z terenu powiatu jędrzejowskiego na godzinę 9 w czwartek, 9 kwietnia było objętych kwarantanną. Z tej liczby 22 osoby znajdują się w miejscu kwarantanny zbiorowej w Bocheńcu. W gminie Sędziszów ponownie zdezynfekowano przystanki i miejsca publiczne. Raport. Czwartek, 9 kwietnia.

Czytaj także

18

Cała Polska zmaga się z koronawirusem, miliony ludzi musiało pozostać w domach. Jak wygląda życie w Daleszycach? Sprawdziliśmy. W czwartek 9 kwietnia wszystko wyglądało całkiem ... normalnie. Z pozoru. Mieszkańcy nie kryli obaw. Szybkie zakupy, raczej bez długich rozmów. Niemal wszędzie plakaty ostrzegające przed koronawirusem, bardzo widoczne patrole policji i wojska. Czytaj więcej:

Daleszyce w czasach koronawirusa. Policja i wojsko na ulicach. Nie uwierzycie jak wygląda tam życie (ZDJĘCIA)

17.30

W Jędrzejowie można kupić warzywa i owoce na wirtualnym targowisku. Uruchomione zostało z powodu epidemii koronawirusa.

Czytaj także

17

Mówi się o nich, że na froncie walki z koronawirusem stoją w pierwszej linii, tuż obok lekarzy z oddziałów ratunkowych i szpitali zakaźnych. Ratownicy medyczni, pielęgniarze, lekarze z karetek, wyjeżdżając do wezwania nie mają żadnej pewności, że nie zetkną się z osobą zakażoną.

Czytaj także

16.30

Pracownicy Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Szydłowie w zaledwie 5 dni uszyli już 500 maseczek ochronnych. Pierwsza partia trafi do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach.

Czytaj także

16

Firma Wtórpol ze Skarżyska - Kamiennej i działająca przy niej Fundacja Eco Textil wsparły już czwarty szpital w województwie świętokrzyskim. W czwartek do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach przyjechała dostawa 20 nowych, specjalistycznych łóżek medycznych sterowanych pilotem, 20 elektrycznych materacy przeciwodleżynowych i 10 wózków inwalidzkich. Ich wartość to ponad 80 tysięcy złotych.

Czytaj także

15.30

W ostatnich dniach do buskiego szpitala powiatowego trafiły kolejne darowizny. Fundacja Lotto przekazała samochód, a myśliwi sprzęt ochronny. Wszystko aby pomóc placówce i tamtejszemu personelowi w walce z koronawirusem.

Czytaj także

14

Obowiązek noszenia maseczek, przesunięte matury i egzamin 8-klas - to kluczowe zmiany ogłoszone podczas czwartkowej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Nadal obowiązują dotychczas wprowadzone zakazy. Czytaj więcej: Konferencja rządu - nowe restrykcje rządu w walce z koronawirusem. Obowiązkowe maseczki, przełożone matury. Inna zakazy przedłużono

12.30

Ratownicy dowożą żywność i leki dla osób objętych kwarantanną oraz wspomagają służbę zdrowia. Więcej: Strażacy z powiatu staszowskiego aktywnie walczą z epidemią koronawirusa

12.20

Żołnierze 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej wspierają personel medyczny i sanitarny w walce z COVID-19. W czwartek Terytorialsi rozpoczęli działania w nowym obszarze – opieka nad zarażonymi coronawirusem w izolatorium w Starachowicach, gdzie działa szpital jednoimienny wyznaczony do opieki nad pacjentami z koronawirusem. Więcej: Tak wygląda opieka nad zakażonymi w izolatorium [ZDJĘCIA]

12.10

Wiele polskich miast w dobie epidemii koronawirusa zrezygnowało z pobierania opłat za parkowanie w strefie płatnego postoju w centrum, aby kierowcy nie musieli dotykać guzików w parkometrach , które mogą być źródłem zakażenia. W Kielcach też tak może być, ale dopiero po... 23 kwietnia. Zobacz: Opłaty za parkowanie w centrum Kielc mogą być zawieszone dopiero za 2 tygodnie

11.30

Nekropolie w Kielcach oraz w Cedzynie nie są zamknięte w związku z pandemią koronawirusa. Niewiele osób jednak zagląda na groby, ponieważ wyjście z domu w celu odwiedzenia nekropoli jest ryzykowne i może zakończyć się mandatem.

Czytaj także

11

Z dnia na dzień przybywa osób, które skorzystały z pomocy kieleckich strażaków i ich kapelana - księdza Łukasza Zygmunta. Do takiej formy posługi wobec potrzebujących zachęca biskup kielecki Jan Piotrowski. Więcej: Strażacy ze swoim kapelanem pomagają chorym i starszym w czasie koronawirusa. Cały czas czekają na zgłoszenia [WIDEO, ZDJĘCIA]

10.40

W czwartek rano, Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat o kolejnych osobach zakażonych koronawirusem. W regionie świętokrzyskim mamy kolejny przypadek. W czwartek rano, 9 kwietnia, Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat o kolejnych osobach zakażonych koronawirusem. W regionie świętokrzyskim mamy kolejny przypadek.

Czytaj także

10.15

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 6 kolejnych osób zakażonych koronawirusem w kraju. Są to: 47-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 90-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 35-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu, 62-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie, 81-letni i 77-letni mężczyźni z Drzewicy, którzy nie byli hospitalizowani. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

10.10

136 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. 23 osób z woj. śląskiego, 22 osób z woj. małopolskiego, 21 osób z woj. dolnośląskiego, 18 osób z woj. wielkopolskiego, 9 osób z woj. pomorskiego, 7 osób z woj. podkarpackiego, 7 osób z woj. opolskiego, 5 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z warmińsko-mazurskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 2 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. lubuskiego.

9

Zamknięty Zespół Pałacowy w Kurozwękach, tak jak wszyscy w branży turystycznej, ocenia szanse na trwanie. Nie działa jest pałac, restauracja, nieczynne safari i inne atrakcje. Próbuje działać Browar Popiel - oferuje piwo z dostawą do domu. Czytaj więcej: Koronawirus niszczy Zespół Pałacowy w Kurozwękach. Na kłopoty dobre... piwo?

8.30

Przed nami Wielkanoc 2020. Na portalu echodnia.eu będziemy transmitować uroczystości Triduum Paschalnego i sumę w Poniedziałek Wielkanocny z najstarszego polskiego sanktuarium na Świętym Krzyżu. Kliknij i zobacz godziny transmisji mszy od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego

7.45

Do czwartku, 9 kwietnia w Polsce zachorowało już 5205 osób. 159 nie żyje - informuje Ministerstwo Zdrowia.

7

Do czwartkowego poranka liczba zakażonych w województwie wynosiła 141.

76 osób przebywa w szpitalach. Pod nadzorem było 4 439 osób.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w Świętokrzyskiem - środa, 8 kwietnia 2020:

22.17

Władysław Kosiniak-Kamysz poprosił posłów o powstanie i uczczenie minutą ciszy zmarłego wczoraj dziennikarza i reportera Wiktora Batera.

21.20

"Po epidemii koronawirusa rynek IT czeka ogromny rozwój" - mówi była minister cyfryzacji Anna Streżyńska w rozmowie z wnp.pl.

20.07

"W przypadku dużych firm, tych które zatrudniają ponad 250 pracowników, tutaj będziemy podchodzili indywidualnie. To nie będzie wystandaryzowane, tylko każdorazowo będziemy z taką firmą omawiali warunki tego wsparcia, bo mówimy o znaczących kwotach, które mogą iść nawet w setki milionów złotych. Najważniejsze jest to, żeby te 100 mld złotych w drugim kwartale trafiło do firm" - powiedział Paweł Borys w Polsat News.

18:41

Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sumie o 30 przypadkach śmiertelnych, spowodowanych przez koronawirusa w Polsce. To najgorszy pod tym względem dzień w naszym kraju od wybuchu epidemii.

17

Stan na środę w Świętokrzyskiem to 141 potwierdzonych przypadków koronawirusa. Oto jak wyglądała liczba zakażeń w poszczególnych powiatach: skarżyski - 51 chorych/ 1 nie żyje (w sumie w Skarżysku zaraziło się już 62 osoby, ale 11 mieszka poza terenem tego powiatu, a kilka nawet poza województwem), Kielce i powiat kielecki - 37 ( na tym terenie odnotowano jeszcze jeden przypadek ale pacjent mieszka poza terenem województwa) , starachowicki - 15 chorych/1 nie żyje, pińczowski - 8, ostrowiecki - 5, jędrzejowski i buski- 4; opatowski i staszowski - po 2, sandomierski, kazimierski i włoszczowski - po 1, konecki - 0.

16.50 Nie żyje trzecia osoba zakażona koronawirusem

W środę zmarła trzecia osoba zakażona koronawirusem, która przebywała w skarżyskim szpitalu. To 71-letni mężczyzna z powiatu skarżyskiego. Prawdopodobnie był pacjentem oddziału neurologii. Przebywała ostatnio w szpitalu w Starachowicach.

Czytaj także

16.30

10 tysięcy złotych to kara dla 30-latka z powiatu buskiego, który – jak informują policjanci - zignorował obowiązek pozostania w kwarantannie i spotkał się ze znajomym, który przyniósł piwo. Więcej tutaj: Wysoka kara za opuszczenie miejsca kwarantanny. Mężczyzna z powiatu buskiego ma zapłacić 10 tysięcy

16.15

Kieleccy radni z klubu Bezpartyjni i Niezależni Maciej Bursztein, Katarzyna Suchańska, Kamil Suchański oraz Joanna Winiarska proponują wyposażenie mieszkańców w maseczki ochronne wielorazowego użytku. Więcej: Kieleccy radni z klubu Bezpartyjni i Niezależni proponują wyposażenie mieszkańców w maseczki ochronne wielorazowego użytku

16

W okolicach marketów budowlanych w Kielcach i regionie zauważyć można policyjne radiowozy. Tak było w środę przy Merkury Market i OBI w Kielcach. Kogo kontrolują stróże prawa? Odbieramy też mnóstwo pytań - czy w czasach epidemii, kiedy obowiązuje wiele zakazów można robić zakupy w marketach budowlanych. Zobacz: Policja przy marketach budowlanych w Świętokrzyskiem. Czy można robić zakupy podczas epidemii koronawirusa? (WIDEO)

15

Zapytaliśmy w kilku szpitalach w Świętokrzyskiem, czego szczególnie brakuje. Za środki ochrony osobistej szpitale będą szczególnie wdzięczne. Czytaj więcej: Szpitale w Świętokrzyskiem mają ogromne potrzeby. Wciąż brakuje środków ochrony przed koronawirusem

14.30

Prezydent Kielc odwołuje wszystkie imprezy organizowane przez Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Kielcach, które miały odbyć się do końca czerwca. Wnosi o odwołanie Święta Kielc. Zaoszczędzone pieniądze proponuje przeznaczyć na pomoc dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach na walkę z epidemią koronawirusa. Czytaj więcej: Prezydent Kielc odwołuje imprezy do końca czerwca. Los Święta Kielc w rękach radnych

14

Kolejne firmy i obiekty turystyczne deklarują fatalną sytuację finansową. Właściciel Parku Rozrywki Sabat Krajno, Zenon Dańda ma nadzieję, że rząd poluzuje nałożone w związku z pandemią restrykcje i Sabat Krajno będzie istniał. Czytaj więcej: Dramatyczna sytuacja Sabatu Krajno. "Liczymy na poluzowanie zakazów" (ZDJĘCIA)

13.30

Potwierdziły się nasze nieoficjalne informacje. U jednego z pracowników Świętokrzyskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa stwierdzono zakażenie koronawirusem. Instytucja wydała komunikat. Czytaj więcej: Koronawirus w Świętokrzyskim Oddziale ARiMR w Kielcach. Jeden z pracowników zakażony

12.45

Sprawdziliśmy, jak wygląda Skarżysko-Kamienna, miasto, które obecnie w województwie najbardziej zostało dotknięte koronawirusem. Zobaczcie: Skarżysko w czasie koronawirusa. Wszędzie gigantyczne kolejki [ZDJĘCIA]

11.45

Google przeprowadził analizę zachowań Polaków w czasie epidemii koronawirusa. Sprawdzano działania użytkowników smartfonów pod kątem aktywności w miejscach publicznych, parkach, miejscach pracy czy restauracjach. Czytaj więcej: Sprawdź, jak bardzo nawyki mieszkańców województwa świętokrzyskiego zmieniła epidemia koronawirusa. I czy różnimy się pod tym względem w porównaniu z mieszkańcami innych regionów.

10.45

Mieszkaniec powiatu opatowskiego, który niedawno wrócił zza granicy i został objęty dwutygodniową kwarantanną, nie przestrzegał jej zasad. Koniec końcem trafił do policyjnej celi. Czytaj więcej: Nie mógł usiedzieć w kwarantannie. Trafił do policyjnej celi

10

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych chorych na COVID-19. Wśród nich jest jedna osoba z województwa świętokrzyskiego. Czytaj więcej: Kolejny przypadek zakażenia koronawirusem. To młoda kobieta

9.30

Zwiedzanie zakończyło mandatami dla zwiedzających. Czytaj więcej: W słoneczny dzień zwiedzali Sandomierz. Skończyło się mandatami

8.45

Sprawdziliśmy, czy w czasie epidemii koronawirusa można korzystać z myjni samochodowych i wymieniać opony. Czytaj więcej: Policja jasno określa, kto i kiedy może myć auto lub wymieniać opony, a kto może spodziewać się mandatu

8

Zakaz wchodzenia do lasu to jedno z obostrzeń wprowadzonych przez rząd, które wywołało gorącą dyskusję. Polacy podkreślają, że to dla nich ogromny cios, którego zasadności nie rozumieją. Głos w sprawie zabrał nawet Rzecznik Praw Obywatelskich - zakazy wchodzenia do lasu i parków narodowych są zbyt daleko idące, a co więcej, nie mają podstawy prawnej.

7

W Polsce zachorowało już 4848 osób. 129 nie żyje - informuje Ministerstwo Zdrowia.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w Świętokrzyskiem - wtorek, 7 kwietnia 2020:

20.30

We wtorek otrzymaliśmy nieoficjalne informacje, że wśród zakażonych koronawirusem jest pracownik Świętokrzyskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kielcach.

Czytaj także

18.40

W szpitalu w Starachowicach we wtorek zmarła 74-letnia kobieta, mieszkanka powiatu szydłowieckiego, pacjentka oddziału neurologii szpitala w Skarżysku-Kamiennej, gdzie było ognisko koronawirusa. To druga osoba, która zmarła w naszym województwie i była zakażona COVID-19.

Czytaj także

17.50

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach informuje, że w związku z trwającą epidemią koronawirusa, aby zminimalizować możliwość zakażenia się wirusem przez pasażerów, do odwołania w autobusach miejskich pozostanie wyłączona klimatyzacja oraz wszelkie wentylatory wymuszające w zamkniętym obiegu cyrkulację powietrza. Zobacz: Klimatyzacja w miejskich autobusach w Kielcach, w związku z epidemią koronawirusa, będzie wyłączona do odwołania

17.30

Minęło już ponad trzy tygodnie odkąd nasz świat zatrzymał się i całkowicie zmienił swój bieg. Znaleźliśmy się w całkiem innej rzeczywistości, gdzie wsparcie, zrozumienie i pomoc stały się heroicznymi wartościami. W tym szczególnym czasie dzieci oraz pracownicy Żłobka i Przedszkola Publicznego w Połańcu pamiętają o służbie zdrowia i otwierają dla nich serca. Więcej: Przedszkolaki z Połańca pamiętają o pracownikach służby zdrowia w trudnym czasie walki z koronawirusem. Brawa dla Was!

17

Czy matury się odbędą? Takie pytanie od wielu dni zadają sobie maturzyści w całej Polsce. Na razie nie wiadomo, czy z powodu epidemii koronawirusa zostaną zmienione terminy egzaminów. Ostre pismo kieleckich radnych w tej sprawie trafiło między innymi na biurko Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. Co odpowiedział? Czytaj:

Czytaj także

15

7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. W tym roku to święto ma szczególny charakter. Wszyscy widzimy, z jak wielką determinacją i odwagą pracownicy służby zdrowia walczą z pandemią. Chcemy im za to podziękować. Stąd gorący apel największych polskich mediów: we wtorek 7 kwietnia o godzinie 13 stańmy w oknach, na balkonach i gromkimi brawami przez minutę podziękujmy im za tę walkę. #BrawaDlaWas. Zobaczcie filmy i zdjęcia, na echodnia.eu - oto specjalne podziękowania w formie galerii zdjęć. Zobaczcie Wasze zdjęcia na kolejnych slajdach.

Mieszkańcy regionu bili brawa dla pracowników służb medyczynych

14.15

Szokujące dane z ostatniej chwili. Do Skarżyska - Kamiennej spłynęła we wtorek kolejna partia testów wykonanych na obecność koronawirusa u pracowników skarżyskiego szpitala. Rano potwierdzono trzy przypadki, u dwóch młodych kobiet i mężczyzny. To pracownicy oddziału neurologii. Od dłuższego czasu przebywali na kwarantannie. Krótko po południu do Skarżyska dotarła informacja o kolejnych 14 zakażonych. To pracownicy białego personelu i jeden lekarz. Również wszyscy byli odizolowani.

Czytaj także

13.40

Nowe ograniczenia w handlu, wprowadzone z powodu epidemii koronawirusa, utrudniły robienie codziennych zakupów. Do sklepów wpuszczana jest jednocześnie ograniczona liczba klientów (trzech na jedną kasę), przez co tworzą się kolejki. Przepis jest skrupulatnie egzekwowany.

Czytaj także

12.50

Zbliżające się Święta Wielkanocne będą inne od poprzednich z powodu epidemii koronawirusa. Ze względu na obostrzenia w kościele podczas mszy i nabożeństwa może przebywać tylko pięcioro wiernych. Nie będzie święcenia pokarmów w kościołach i na wioskach, ani procesji rezurekcyjnej. Zobaczcie jak będzie wyglądać Triduum Paschalne: Wielkanoc 2020. Bez święcenia pokarmów i procesji rezurekcyjnej. Gdzie Triduum Paschalne będą przeżywać biskupi z diecezji kieleckiej?

10.45

Kolejne siedem osób z województwa świętokrzyskiego zostało zakażonych koronawirusem - taką informację podało Ministerstwo Zdrowia. To sześć kobiet i jeden mężczyzna. Czytaj więcej: Koronawirus. Kolejni zakażeni COVID-19 w regionie. Łącznie już 117 chorych

10

Przybywa osób szyjących maseczki. Akcja rozszerza się między innymi w powiecie pińczowskim. Czytaj więcej: Coraz więcej osób szyje maseczki w powiecie pińczowskim - wystarczą chęci i czas [ZDJĘCIA]

9.30

Policjanci w Kielcach wystawiają mandaty za lekceważenie obostrzeń wynikających z epidemii. Karą kończą się także wizyty na placu zabaw. Czytaj więcej: W Kielcach mężczyzna złamał zakaz i wybrał się na plac zabaw. Tłumaczył, że musiał odpocząć

8.45

Nadeszły kolejne informacje o wynikach badań personelu Powiatowego Centrum Usług Medycznych w Kielcach. Druga rejestratorka jest zakażona koronawirusem. Stan kobiety jest stabilny, przebywa w domu. Czytaj więcej:Druga osoba w Powiatowym Centrum Usług Medycznych w Kielcach zakażona koronawirusem. To również rejestratorka

7.45

W sumie w Polsce zachorowało już 4413 osób, 107 zmarło, a 162 wyzdrowiały.

6.45

7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. W tym roku to święto ma szczególny charakter. Wszyscy widzimy, z jak wielką determinacją i odwagą pracownicy służby zdrowia walczą z pandemią. Chcemy im za to podziękować. Stąd gorący apel największych polskich mediów: we wtorek 7 kwietnia o godzinie 13 stańmy w oknach, na balkonach i gromkimi brawami przez minutę podziękujmy im za tę walkę. #BrawaDlaWas.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w Świętokrzyskiem - poniedziałek, 6 kwietnia 2020:

22:01

Sejm uchwalił ustawę o głosowaniu korespondencyjnym.

21:30

Premier Wielkiej Brytanii trafił na oddział intensywnej terapii. W niedzielę został przyjęty do szpitala. 10 dni wcześniej zdiagnozowano u niego koronawirusa.

19.30

W poniedziałek po południu sanepid w Busku-Zdroju poinformował o dwóch kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Chorzy to mieszkańcy powiatów kazimierskiego i pińczowskiego. To 109 i 110 przypadek zakażenia w naszym województwie. Szczegóły: Dwa kolejne zakażenia koronawirusem w Świętokrzyskiem

17.55

"Binkowski Resort to nie tylko hotele, ale przede wszystkim załoga 100 osób, na co dzień dbającą o jakość świadczonych przez nas usług. Nagle zabrakło dla nas wszystkich pracy". Największy hotel w Kielcach na czas pandemii zmienia branżę i otwiera e- sklep.

Czytaj także

17

W niedzielę, 6 kwietnia na portalu zrzutka.pl ogłoszono zbiórkę pieniędzy na pomoc słynnemu cukiernikowi z Kielc, Zygmuntowi Pańszczykowi, znanemu wszystkim, jako "Dziadek". Akcja wywołała olbrzymie emocje w cukierni, ponieważ sam zainteresowany nie miał pojęcia o jej organizacji i zwyczajnie nie chciał tego typu pomocy... Ostatecznie zbiórkę szybko zablokowano i wymyślono ciekawy pomysł na spożytkowanie zebranych pieniędzy. Zobacz: Zablokowana akcja pomocy dla słynnego cukiernika z Kielc, Zygmunta Pańszczyka "Dziadka"... i wielkie nerwy! [WIDEO]

16.50

W poniedziałek rano, w Polsce było już 4201 osób, u których stwierdzono koronawirusa, 98 z nich zmarło. W Świętokrzyskiem mamy już 108 potwierdzonych przypadków. Jak sytuacja wygląda w powiecie kazimierskim?

Czytaj także

15

Z powodu pandemii wywołanej koronawirusem ogromne straty notują, atrakcje turystyczne oraz zabytki, które są niedostępne dla turystów. Dramatycznie wygląda sytuacja w Szydłowie, gdzie zamknięto Synagogę, Zamek Królewski, Muzeum Zamków Królewskich, oraz ruiny Kościoła i Szpitala Świętego Ducha.

Czytaj także

13

Nawet po 30 tysięcy złotych kary może grozić kobiecie i dwóm mężczyznom, których skontrolowali w weekend starachowiccy policjanci. W Starachowicach masowo łamano przepisy związane z epidemią koronawirusa. Policjanci ukarali prawie sto osób

12.50

Ogromne straty notują sklepy budowlane w związku z wprowadzonymi godzinami dla seniorów. Ograniczenie w dostępie do zakupu produktów budowlanych dla klientów generują finansowe problemy sklepów, bo przed południem w marketach starszych klientów jest jak na lekarstwo. Straty popularnych sieci idą w ogromne sumy.

Czytaj także

12.14

To podziękowanie za reakcję kieleckiego samorządu na apel przyjaciół z Chin z początku roku. Za pośrednictwem Urzędu Miasta Kielce, partnerzy z Taizhou kupili termometry, których wówczas brakowało w Chinach. Więcej: 12 tysięcy masek ochronnych trafi do Kielc z partnerskiego miasta Taizhou w Chinach

12.08

Dwa tysiące złotych – to wyrok, jaki usłyszał mieszkaniec Suchedniowa w powiecie skarżyskim, który będąc w domowej kwarantanny wyszedł kupić alkohol na stację benzynową.

Czytaj także

10.40

Buski szpital uzdrowiskowy "Krystyna" zostanie przekształcony na czas epidemii koronawirusa w izolatorium. Będzie to miejsce dla osób zarażonych koronawirusem, ale przechodzących chorobę łagodnie. Mają tu trafiać pacjenci z całego województwa. Wiemy jak będzie działać. Szczegóły: W Busku - Zdroju powstanie izolatorium dla osób z koronawirusem. Będzie w uzdrowiskowym Szpitalu Krystyna. Wiemy jak będzie działać

10.30

W poniedziałek rano, 6 kwietnia, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych chorych na COVID-19. Dla województwa świętokrzyskiego nie było dobrej wiadomości - aż dziesięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Czytaj także

10

Dobra wieści. Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali w kraju, w tym województwa świętokrzyskiego, będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Koszty testów pokryje Narodowy Fundusz Zdrowia. Czytaj więcej: Dobra wiadomość. Testy na koronawirusa dla pacjentów i personelu medycznego każdego szpitala

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w Świętokrzyskiem - niedziela, 5 kwietnia 2020:

22.30

Szpital w Starachowicach ma już na koncie pieniądze od Fundacji Anny i Roberta Lewandowskich: 205 000 złotych! Więcej:

Czytaj także

19

Świętokrzyscy policjanci ostatniej doby skontrolowali 4227 osób objętych kwarantanną. Więcej:

Czytaj także

16.40

Gwałtowny wzrost osób objętych kwarantanną na Ponidziu. Jest ich już prawie 900. Więcej:

Czytaj także

16.10

Jedno zachorowanie na koronawirusa, potwierdzono w powiecie ostrowieckim w ten weekend. Więcej w raporcie:

Czytaj także

16

Liczba zakażonych w Skarżysku wzrosła do 40. Więcej:

Czytaj także

15.40

W Niedzielę Palmową we wszystkich kościołach w Polsce obowiązywały obostrzenia z powodu epidemii koronawirusa. Odwiedziliśmy kilka kieleckich świątyń - zobacz naszą relację:

Czytaj także

15

9 kolejnych zakażonych osób - wszystkie to pielęgniarki ze szpitala w Skarżysku. Więcej:

Czytaj także

14.35

Siedem potwierdzonych w niedzielę przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie starachowickim dotyczy w większości pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Parszowie. Więcej:

Czytaj także

14.30

Mimo że jest niedziela handlowa, w kieleckich sklepach pustki. Opustoszałe są też ulice w mieście. Zobac:

Czytaj także

13

W powiecie sandomierskim 302 osoby są objęte kwarantanną domową. Więcej w aktualnym raporcie:

Czytaj także

10

Kolejne nowe zakażenia koronawirusem w Świętokrzyskiem. W sumie testy potwierdziły zakażenie u 12 osób. Czytaj więcej:

Czytaj także

Czytaj także

Czytaj także

Czytaj także

Czytaj także

Czytaj także

Rząd znosi kolejne ograniczenia.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3