Koronawirus w Polsce i na świecie. Dziś Sejm zajmie się Bonem Turystycznym. Raport na żywo minuta po minucie 20.06.2020

Leszek Rudziński
Leszek Rudziński
Koronawirus w Polsce i na świecie. Dziś Sejm zajmie się Bonem Turystycznym. Raport na żywo minuta po minucie 20.06.2020
Koronawirus w Polsce i na świecie. Dziś Sejm zajmie się Bonem Turystycznym. Raport na żywo minuta po minucie 20.06.2020 fot. adam jankowski / polska press
Raport minuta po minucie, sobota 20 czerwca 2020. Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce wzrosła do 31 620. 1 346 osób zmarły z powodu COVID-19. Od soboty granice Polski są otwarte dla państw UE - poinformował premier. W poniedziałek padł dobowy rekord - potwierdzono aż 599 zachorowań - to najwięcej od początku epidemii koronawirusa w Polsce. Najtrudniejsza sytuacja jest na Śląsku, chorują setki górników m.in. z kopalni Zofiówka. Rząd zapowiedział czasowe zamknięcie 12 kopalń. W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci kolejnych 12 osób zakażonych koronawirusem.
świętokrzyskie
 • Zakażonych72 449
  + 5
 • Zmarło2 601
  + 0

12. miejsce pod względem liczby nowych zakażeń.

polska
 • Zakażonych:+176(2 883 624)
 • Zmarło:+6(75 275)
 • Szczepienia:+93 465(34 702 058)
więcej
Dane zaktualizowano: 05.08.2021, godz. 10:40 źródło: Ministerstwo Zdrowia

Koronawirus w Polsce i na świecie. Informacje - 20 czerwca 2020

17:52

Po pozytywnym wyniku na COVID-19 u jednej z osób pracujących w Kurii Metropolitalnej w Katowicach, kwarantanną zostali objęci metropolita katowicki abp Wiktor Skworc, biskupi pomocniczy Marek Szkudło, Adam Wodarczyk, Grzegorz Olszowski i abp senior Damian Zimoń. Z kolei wczoraj (19.06) informowaliśmy o zarażonym koronawirusem biskupie Grzegorzu Olszowskim, byłym proboszczu Bazyliki Św. Antoniego w Rybniku. - W wyniku badań okazało się, że chorobę przechodzi bezobjawowo jeden z biskupów pomocniczych archidiecezji katowickiej - biskup Grzegorz Olszowski. W konsekwencji sanepid nakazał zastosowanie dozoru sanitarnego także wobec osób, które miały z nim bezpośredni kontakt – informował ks. dr Tomasz Wojtal, rzecznik Metropolity Katowickiego, w oficjalnym komunikacie Archidiecezji.

17:37

Pandemia Covid-19 przyspiesza - stwierdził przewodniczący Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus. Stwierdził on, że w piątek do WHO zgłoszono ponad 150 000 nowych przypadków zachorowań na koronawirusa - jak dotąd najwięcej w ciągu jednego dnia. - Wirus wciąż rozprzestrzenia się szybko i zabójczo. Większość ludzi jest nadal podatna na zarażenie. Wzywamy wszystkie kraje i wszystkich ludzi do zachowania szczególnej czujności - mówił szef WHO.

17:15

Na świecie odnotowano już 8 693 005 przypadków koronawirusa. Z powodu Covid-19 zmarły dotychczas 460 594 osoby - wynika z danych statystycznych zbieranych przez Uniwersytet Johna Hopkinsa w Baltimore. Najwięcej zakażeń odnotowano w USA - 2 222 600, na drugim miejscu jest Brazylia - 1 032 913, a na trzecim Rosja - 576 162.

16:55

Świat musi działać przeciwko ociepleniu klimatu z taką samą energią, z jaką walczy z koronawirusem - powiedziała młoda aktywistka na rzecz klimatu Greta Thunberg w wywiadzie dla BBC. Dziewczyna uważa, że świat przechodzi obecnie „punkt zwrotny w kwestiach społecznych” w kwestiach dotyczących klimatu i takich kwestiach, jak ruch na rzecz obrony osób czarnoskórych Black Lives Matter.

16:45

Czy nowe ognisko koronawirusa w Pekine wzięło początek od łososi sprzedawanych na targu rybnym? W Chinach wybuchła panika dotycząca tej ryby - informuje BBC. Ze sklepów i targów usuwane są łososie, restauracje z łososiem sa zamykane, gdyż ludzie sądzą, że to od tej ryby wzięło się nowe ognisko koronawirusa. Eksperci chińskiej agencji epidemiologicznej cytowani przez BBC zaprzeczają, jakoby łosoś mógł przenosić koronawirusa. Podejrzewa się, że ewentualnie na kawałki łososia na targu dostały się cząstki wirusa przeniesione od osób zajmujących się obrotem rybą.

16:00

Watykan: Papież Franciszek podziękował pracownikom służby zdrowia z Lombardii za poświęcenie i heroiczny wysiłek w walce z epidemią. - To był widoczny znak człowieczeństwa, który rozgrzewa serce - mówił lekarzom i pielęgniarzom podczas sobotniej audiencji.

15:47

15:13

Główny Inspektor Sanitarny zmienił wytyczne dla przedszkoli. W grupie będzie mogło przebywać do 16 dzieci, a nie do 12. Przestrzeń do wypoczynku, zabawy i zajęć dla dzieci w sali: 3 metry kwadratowe na 1 dziecko i każdego opiekuna, a nie 4 jak do tej pory.

Więcej TUTAJ

14:41

Na Ukrainie w ciągu ostatniej doby wykryto 841 zakażeń koronawirusem, 9 pacjentów zmarło, a 373 wyzdrowiało - podał w sobotę resort ochrony zdrowia tego kraju. Łączny bilans zakażonych zwiększył się do 35 825, zmarłych - do 994, a ozdrowieńców - do 16 406.

13:53

W ciągu doby wykonano ponad 22,7 tys. testów na koronawirusa – informuje resort zdrowia.

13:14

Francja: Rząd poinformował w komunikacie w nocy z piątku na sobotę, że od poniedziałku otwarte zostaną kina, ośrodki wakacyjne, kasyna i salony gier, które były zamknięte w związku z pandemią koronawirusa.

12:32

12:04

Australia: Władze stanu Wiktoria zapowiedziały w sobotę, że od poniedziałku ponownie zaczną obowiązywać restrykcje związane z epidemią koronawirusa. Ma to związek ze wzrostem liczby zakażeń w tym stanie. Restrykcje będą obowiązywać do 12 lipca.

11:10

Zmarło kolejnych 12 osób zakażonych koronawirusem – informuje resort zdrowia. Większość osób miała choroby współistniejące.

11:05

309 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (114), mazowieckiego (52), łódzkiego (44), małopolskiego (23), podlaskiego (15), dolnośląskiego (13), świętokrzyskiego (11), wielkopolskiego (8), podkarpackiego (7),kujawsko-pomorskiego (5), lubelskiego (5), opolskiego (4), lubuskiego (3), pomorskiego (2), warmińsko-mazurskiego (2) i zachodniopomorskiego (1). Liczba zakażonych koronawirusem: 31 620/1 346 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

10:32

Według danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa z Baltimore liczba osób zakażonych koronawirusem na całym świecie wynosi ponad 8,6 mln. Najwięcej infekcji jest w Stanach Zjednoczonych - ponad 2,2 mln. Bariera miliona zakażeń przekroczona została w Brazylii.

10:00

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło dzienny raport o koronawirusie.

8:00

W Brazylii liczba potwierdzonych zakażeń Covid-19 przekroczyła milion, a sam kraj stał się już drugim na świecie pod względem zachorowań na koronawirusa. Jak informuje BBC, tylko w piątek zanotowano ponad 54 tys. nowych przypadków zachorowań i ponad 1200 zgonów. W sumie liczba zmarłych z powodu Covid-19 w tym kraju wzrosła do niemal 49 tys. Edług BBC te liczby mogą być i tak niedoszacowane, gdyż w kraju nie wykonuje się wystarczającej liczby testów.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Informacje - 19 czerwca 2020

19:51

Koronawirus w znanym krakowskim wydawnictwie. Osoba zakażona miała kontakt z pracownikami "Znaku". Ci, którzy mieli kontakt z zakażonym zostali objęci kwarantanną i przechodzą testy na obecność koronawirusa. "Znak" to kolejna instytucja kultury w Krakowie, po Gmachu Głównym Muzeum Narodowego, Teatrze im. Słowackiego oraz Krakowskim Biurze Festiwalowym, która zmaga się z koronawirusem..

19:33

Ciężka sytuacja w szczecińskim DPS-ie. Starsi ludzie są zamknięci od początku pandemii. Całe dnie siedzą w pokojach. O swojej trudnej, psychicznej sytuacji w Domu Opieki Społecznej "Dom Kombatanta" przy ul. Kruczej w Szczecinie powiadomili "Głos Szczeciński" sami pensjonariusze.

19:15

Koronawirus w kaliskim Sanepidzie. Zakażonych koronawirusem jest sześcioro pracowników Sanepidu w Kaliszu, 12 kolejnych wciąż czeka na wyniki testów. Kwarantanną objęto kilkanaście osób.

18:58

Koronawirus w Akademii Muzycznej w Katowicach. Kilka osób znajduje się na kwarantannie. Na COVID-19 zachorował pracownik AM. Na kwarantannie znalazło się troje jego studentów, ale reszta martwi się, że nie wszyscy zagrożeni tj. osoby z kontaktu zostali precyzyjnie wytypowani i boi się zarażenia. Studenci kwarantannę odbywają w akademiku. To obywatele Chin. Studenci kwarantannę odbywają w akademiku. To obywatele Chin.

18:33

Karę nawet 170 tys. zł za przekroczenie granicy z Czechami mogą zapłacić mieszkańcy woj. śląskiego. Czeski rząd nadal uznaje Śląsk za obszar najwyższego ryzyka epidemicznego, dlatego wprowadził zakaz przekraczania granicy dla jego mieszkańców. Kara za złamanie zakazu może wynieść aż milion koron, czyli prawie 170 tys. zł.

18:13

Państwowa Komisja Wyborcza ma czas do niedzieli na podjęcie decyzji, gdzie wybory powinny odbyć się wyłącznie w formie korespondencyjnej. Minister zdrowia rekomenduje głosowania wyłącznie korespondencyjne w dwóch gminach.

17:22

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski zarekomendował dziś PKW przeprowadzenie wyborów wyłącznie w formie korespondencyjnej w dwóch gminach, w których tzw. wskaźnik zapadalności przekracza 100 na 10 000 mieszkańców: Baranów (woj. wielkopolskie) oraz Marklowice (woj. śląskie).

17:10

Koronawirus na maturze w Wieluniu (woj. łódzkie). U jednego z nauczycieli zasiadających w komisjach egzaminacyjnych w Zespole Szkół nr 1 i I Liceum Ogólnokształcącym w Wieluniu potwierdzono koronawirusa. Kwarantanną objęty został personel placówek i uczniowie, którzy mogli mieć kontakt z zakażonym. To łącznie blisko 30 osób. Cześć maturzystów ma przed sobą jeszcze egzaminy. To, czy będą do nich mogli podejść w terminie zależy od wyników testów.

16:52

Wojciech Kałuża, wicemarszałek woj. śląskiego został zakażony koronawirusem. Obecnie przebywa w izolacji, jego stan jest dobry. Testy, którym poddali się również mający kontakt z Kałużą marszałek Jakub Chełstowski i Izabela Domogała, członek zarządu województwa dały wyniki ujemne. Oboje również jednak zostali wysłani na tygodniową kwarantannę.

16:33

Słowacja otwiera granice dla Polaków od 20 czerwca. Od jutra od godziny 6.00 polscy obywatele mogą swobodnie przekraczać polsko-słowacką granicę. Można jechać na wakacje albo na weekend bez konieczności kwarantanny. Nie ma żadnych ograniczeń. Słowacja nie wprowadziła zakazu wjazdu dla mieszkańców województwa śląskiego, tak ja zrobiły to Czechy.

16:14

Pamiętaj, że osoby, które zakończyły izolację i leczenie, nie zarażają wirusem i kontakt z nimi jest bezpieczny! - przypomina Ministerstwo Zdrowia.

15:58

#urlopwkraju to akcja organizowana przez Fundację „Razem mierzymy wyżej”, jej celem jest promocja polskiej turystyki oraz wsparcie branży turystycznej w obliczu strat, jakie poniosła w konsekwencji wybuchu pandemii COVID-19. - W moich podróżach po świecie widziałem wiele dzieł natury i monumentów historii wywołujących zdumienie i zachwyt, dlatego mam prawo twierdzić, ze Polska tez może być dumna z przeróżnych skarbów na turystycznych szlakach - mówi Jacek Pałkiewicz, ambasador akcji.

15:34

Ceny mieszkań najprawdopodobniej będą spadać o 5–7 proc. rocznie, i to aż do końca 2022 roku – oceniają analitycy firmy doradczej Emmerson Evaluation. Ich raport analizuje ekonomiczne skutki pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 w odniesieniu do rynku mieszkaniowego.

15:09

W ciągu doby wykonano ponad 26,7 tys. testów na koronawirusa - informuje Ministerstwo Zdrowia.

14:30

13:47

W Normandii zidentyfikowano 64 ogniska koronawirusa. Wskaźnik zakażeń wynosi już 1,14. Rada Naukowa rekomenduje przygotowanie się na drugą falę epidemii we Francji na jesieni.

13:33

13:05

Strefa Biznesu: W czwartek, około 90 podmiotów z branży turystycznej złożyło wezwanie do zapłaty do trzech podmiotów: do Rady Ministrów, do Ministerstwa Zdrowia oraz do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z wezwaniem do zapłaty kwoty około 140 mln zł tytułem odszkodowania za zawinienia państwa i zaniechania w czasie walki z epidemią- poinformował podczas piątkowej konferencji Jacek Dubois, Adwokat reprezentujący przedsiębiorców. - Jesteśmy w taki momencie w którym ludzie nie cofną się przed niczym, żeby już nie tylko ratować swoje interesy, tylko żeby ratować swoje rodziny- mówi Alina Dybaś, prezes TOO.

Czytaj więcej

12:46

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) tłumaczy kto, kiedy i w jaki sposób powinien nosić maseczkę.

12:35

Bułgaria: 132 nowe zakażenia koronawirusem w ciągu ostatniej doby - poinformowało bułgarskie ministerstwo zdrowia. To najwyższa liczba od początku epidemii. Sześć osób zmarło na Covid-19. Łącznie zakaziły się 3 674 osoby, zgonów zarejestrowano 190.

12:03

Rosja: 181 osób zmarło w ciągu minionej doby z powodu zakażenia koronawirusem. W sumie łączna liczba ofiar śmiertelnych choroby wynosi 7 841. Wykryto 7 972 nowe infekcje, co podnosi bilans zakażeń do 569 063 przypadków.

11:42

Ministerstwo Zdrowia opublikowało dzienny raport o koronawirusie.

11:30

 • W czasie epidemii średnio ponad 9 tysięcy żołnierzy było zaangażowanych w walkę z koronawirusem. Te wysiłek jest nadal potrzebny, dziękuję Wam za to. Wasze zaangażowanie jest dostrzegane w społeczeństwie. 83% Polaków ufa żołnierzom Wojska Polskiego – mówił szef MON Marisuz Błaszczak.

11:01

Jak przebiega epidemia koronawirusa w Polsce dzień po dniu? Szczegółowe dane przygotowaliśmy W TYM MIEJSCU.

Liczba nowych zakażeń z ostatnich 5 dni:

 • 15 czerwca - 396
 • 16 czerwca - 407
 • 17 czerwca - 506
 • 18 czerwca - 314
 • 19 czerwca - 352

10:49

10:25

"Rekomendacje do PKW przekażę w godzinach popołudniowych. Będzie to maksymalnie kilka gmin, w których zastosujemy tylko głosowanie korespondencyjne" - ogłosił Szumowski.

10:22

"Główne ogniska koronawirusa w kopalniach zostały wyizolowane, kopalnie niedługo będą mogły bezpiecznie wrócić do pracy" - powiedział Jacek Sasin.

10:20

Poinformowano też o śmierci 18 osób.

10:18

352 nowe przypadki koronawirusa w Polsce - informuje Ministerstwo Zdrowia.

10:16

"Sytuacja na Śląsku została opanowana" - stwierdził minister zdrowia Łukasz Szumowski.

10:13

"Śląsk jest najbezpieczniejszym miejscem w Polsce, bo ilość badań w tym regionie była największa. Dziś nie ma żadnych powodów, żeby uważać, że mieszkańcy Śląska stwarzają niebezpieczeństwo. Wręcz przeciwnie" - powiedział wicepremier Jacek Sasin.

9:53

Trzy zakażenia koronawirusem wykryto w siedzibie straży miejskiej w Warszawie.

9:33

O godz. 10 odbędzie się briefing prasowy ministra Łukasza Szumowskiego, wicepremiera Jacka Sasina i wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka.

9:15

"Zarządzanie tą epidemią od początku było chaotyczne. Najpierw była mowa, że Chiny są daleko, potem senatorki miały sobie lód w majtki wkładać, potem maski są zupełnie nieprzydatne, potem maski nosimy obowiązkowo. Jak było 200 przypadków dziennie, to byliśmy zamknięci w domach na amen, teraz jest prawie 500 przypadków dziennie, restrykcje są poluzowane. Nie ma w tym żadnego ładu i składu" - stwierdził Tomasz Grodzki.

8:55

"Od początku mówiliśmy: testy, testy, testy. Od początku była mowa, że maski, lepsze czy gorsze, jednak zmniejszają ryzyko zakażenia. Od początku była mowa, że musimy budować izolatoria" - dodał marszałek Grodzki.

8:52

"Zarządzanie epidemią i reakcja na epidemię były absolutnie chaotyczne, choćby z tymi szpitalami jednoimiennymi, które skazały ludzi z nowotworami, chorobami serca na wydłużenie kolejek, na zaniedbanie opieki nad nimi" - powiedział marszałek Senatu Tomasz Grodzki w TVN24.

8:30

Minister zdrowia Łukasz Szumowski przekaże dziś Państwowej Komisji Wyborczej rekomendacje ws. tego, gdzie wybory prezydenckie mogą odbyć się wyłącznie w formie korespondencyjnej.

8:27

7:58

Już w grudniu 2019 roku w wodach ściekowych w Mediolanie i Turynie znajdowały się ślady koronawirusa - informuje włoski Instytut Zdrowia, cytowany przez RMF FM. W obu miastach zbadano próbki wody sprzed oficjalnego wybuchu epidemii w lutym.

7:40

Pierwsze czytanie projektu ustawy o Polskim Bonie Turystycznym rozpocznie się o godz. 11. Projekt zostanie najprawdopodobniej przyjęty dziś wieczorem.

7:23

"Myślę, że lepiej, jakby ta wizyta prezydenta w USA odbyła się w formie wideokonferencji, telekonferencji. Nie wiem czy dzisiaj, w dobie pandemii, kiedy kwarantanna obowiązuje, wciąż zamknięte granice, nawet z naszymi sąsiadami, kiedy Polacy nie mogą pojechać do pracy do Czech, czy nie lepiej byłoby zrobić wideokonferencji" - stwierdził Władysław Kosiniak-Kamysz w Polsat News.

7:04

Jak przebiega epidemia koronawirusa w Polsce dzień po dniu? Szczegółowe dane przygotowaliśmy W TYM MIEJSCU.

Ostatnie pięć dni:

 • 14 czerwca - 375
 • 15 czerwca - 396
 • 16 czerwca - 407
 • 17 czerwca - 506
 • 18 czerwca - 314

6:48

Do tej pory na całym świecie koronawirusa potwierdzono u 8 464 739 osób. 453 289 dotąd zmarło

6:30

Podczas rozpoczynającego się dziś posiedzenia, Sejm prawdopodobnie zajmie się projektem Bonu Turystycznego. Każde dziecko w Polsce otrzyma 500 zł na wakacje.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Informacje - 18 czerwca 2020

20:44

20:14

Mieszkańcy Czarnogóry znów będą musieli nosić maseczki w miejscach publicznych. 25 maja premier tego kraju ogłosił Czarnogórę państwem wolnym od koronawirusa, ale od tego czasu pojawiły się tam kolejne przypadki i ogniska COVID-19.

19:49

Dotychczas na całym świecie odnotowano 449 898 przypadków śmiertelnych, spowodowanych COVID-19.

19:37

19:20

18:50

Krajem, w którym stwierdzono najwięcej przypadków zakażenia koronawirusem (ponad 2,1 mln) są Stany Zjednoczone.

18:35

Jak przebiega epidemia koronawirusa w Polsce dzień po dniu? Szczegółowe dane przygotowaliśmy W TYM MIEJSCU.

Ostatnie pięć dni:

 • 14 czerwca - 375
 • 15 czerwca - 396
 • 16 czerwca - 407
 • 17 czerwca - 506
 • 18 czerwca - 314

18:21

Do tej pory na całym świecie zdiagnozowano ponad 8,3 mln przypadków koronawirusa.

18:06

17:39

Senat zdecydował o podniesieniu wysokości dodatku solidarnościowego z 1400 do 1500 zł.

17:24

17:15

Z powodu pandemii koronawirusa, w tym roku finał Ligi Europy nie odbędzie się w Gdańsku. Jednak za rok to właśnie Gdańsk zorganizuje to spotkanie.

16:58

Oficjalne z powodu zakażenia koronawirusem zmarło na świecie 440 tys. osób. BBC News twierdzi jednak, że tylko w 27 krajach liczba ta może być większa o 130 tys. przypadków śmierci nie zakwalifikowanych jako efekt epidemii. - Przegląd wstępnych danych o śmiertelności z 27 krajów pokazuje, że w wielu miejscach liczba zgonów ogółem podczas pandemii była wyższa niż normalnie, nawet z uwzględnieniem ofiar wirusa - pisze BBC.

16:25

Czworo pacjentów z koronawirusem z regionu łódzkiego trzeba było wysłać na leczenie aż do Wielkopolski. Szpital w Wolicy przyjął ich w drodze wyjątku, bo według dokumentów zabrakło miejsc w szpitalach dla zakażonych w Łodzi i w Zgierzu. Szpitale z łódzkiego uspokajają, że mimo wzrostu liczby chorych wolne miejsca wciąż są.

16:08

Ministerstwo Zdrowia informuje o zmianach w organizacji testów tzw. DriveThru. Chodzi o osoby, które są w kwarantannie i mogą własnym samochodem dojechać do mobilnego punktu pobrań.

15:51

Najpóźniej do jutra Ministerstwo Zdrowia wskaże gminy, w których miałyby się odbyć wyłącznie wybory korespondencyjne - poinformował dziś rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Jak wyjaśnił, w tej chwili minister czeka na ostatnie analizy, dotyczące sytuacji w województwach łódzkim i śląskim. Rzecznik MZ zaznaczył, że Łukasz Szumowski nie rozważa zarekomendowania wyborów wyłącznie korespondencyjnych w całym województwie, a jedynie w gminach, w których w ostatnim czasie występowało dość dużo zakażeń.

15:36

Prezydencki projekt ustawy, dotyczący Polskiego Bonu Turystycznego, trafił w czwartek do Sejmu. Zgodnie z nim polskie rodziny otrzymają bon o wartości 500 zł na każde dziecko do wykorzystania na potrzeby wypoczynku turystycznego - wyjazdów, kolonii, wczasów. Prezydenccy eksperci wyliczyli, że ze świadczenia skorzysta 6 mln dzieci. Posłowie zajmą się projektem jutro.

15:21

Kolejne osoby zakażone koronawirusem w toruńskiej firmie odzieżowej. Już 16 osób tam pracujących jest chorych na COVID-19. Do ośmiu osób, u których kilka dni temu badania potwierdziły zakażenie, dołączyło kolejnych osiem. Dwie próbki są jeszcze badane. Dwie próbki są jeszcze badane.

15:03

Następne ognisko koronawirusa na Podkarpaciu wykryto w szpitalu psychiatrycznym w Jarosławiu. - Potwierdziliśmy 3 wyniki dodatnie wśród personelu medycznego z oddziału psychiatrycznego Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Jarosławiu - informuje podkarpacki sanepid. W Jarosławiu i okolicy kwarantanną objęto już ponad 661 osób.

14:36

Szpital Wojewódzki w Sieradzu wstrzymał do odwołania przyjęcia na oddziały. W sieradzkim szpitalu nie ma obecnie pacjentów zarażonych koronawirusem. Zostali przewiezieni do szpitali jednoimiennych. Z kolei zakażony personel jest odizolowany i przebywa na kwarantannie. Pacjenci nie są również przyjmowani do Szpitala Psychiatrycznego w Warcie.

14:19

ProteGO Safe, czyli polska aplikacja powiadamiająca o kontakcie z koronawirusem, będzie współdziałała z innymi europejskimi aplikacjami tego typu. Jeśli za granicą będziemy mieli kontakt z osobą chorą na COVID-19, polska aplikacja wyśle nam odpowiednie powiadomienie - informuje Ministerstwo Cyfryzacji.

13:50

U kilku osób uczestniczących w pogrzebie Jerzego Pilcha potwierdzono zakażenie koronawirusem. Dwa tygodnie temu w Kielcach odbyło się ostatnie pożegnanie wybitnego pisarza. Wśród zakażonych znaleźli się m.in. przedstawiciele krakowskiego świata kultury oraz fotoreporter jednej z kieleckich gazet.

13:32

Coraz bardziej napięta sytuacja na rynku pracy. Przed nami fala protestów. Pracownicy mają obniżane płace lub są zwalniani. Kolejne grupy zawodowe zamierzają manifestować swoje niezadowolenie. Po strajkach przedsiębiorców i rolników czas na pocztowców, stewardessy i pracowników socjalnych - pisze "Rzeczpospolita".

13:15

W tym roku, ze względu na wciąż obowiązujący na terenie kraju stan epidemii i związane z tym ograniczenia, szkoły nie będą mogły zorganizować tradycyjnych, uroczystych akademii dla całej społeczności szkolnej. Świadectwa mogą być wydane uczniom indywidualnie lub w małych grupach, w ustalonych terminach, na świeżym powietrzu - informuje rzeczniczka MEN.

13:05

W Polsce więcej osób mogło umrzeć z powodu opóźnionego rozpoznania raka i powikłań niż z powodu koronawirusa - uważa dr hab. Ernest Kuchar, prezes Polskiego Towarzystwa Wakcynologii. Jeżeli stracimy czujność, to grozi nam dokładnie ta sama sytuacja, która była na początku pandemii. Czyli wzrost paniki, liczne zachorowania, zapchane szpitale - dodaje.

12:50

Koronawirus w Centrum Onkologii w Gliwicach. Przyjęcia do Kliniki Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej zostały wstrzymane. Zakażonych jest 12 osób: 6 pacjentów i 6 członków personelu medycznego.

12:35

MSWiA nie zapłaciło Państwowej Wytwórnia Papierów Wartościowych za wydrukowanie 30 milionów kart do głosowania, oświadczeń o tajnym oddaniu głosu i instrukcji głosowania w wyborach, jakie miały się odbyć w maju – informuje RMF FM. Resort nie zapłacił Wytwórni, bo twierdzi, że nie zawarł z nią umowy i w związku z tym nie poniósł żadnych kosztów.

12:20

W ciągu doby wykonano ponad 23,8 tys. testów na koronawirusa - informuje Ministerstwo Zdrowia.

12:10

Tylko 14 procent mieszkańców Sztokholmu wytworzyło przeciwciała, to za mało, by wytworzyć zbiorową odporność na koronawirusa. Szwedzki model walki z epidemia zakładał mało ograniczeń, żeby nie niszczyć gospodarki. Społeczeństwo miało wytworzyć "odporność stadną". Tymczasem liczba śmiertelnych ofiar COVID-19 w Szwecji przekroczyła pięć tysięcy, co oznacza, że ten skandynawski kraj ma jeden z najwyższych wskaźników umieralności na świecie. Główny szwedzki epidemiolog Anders Tegnell mówi, że jest zaskoczony tym, jak mało osób w Szwecji zakaziło się koronawirusem i tym samym wytworzyło przeciwciała.

11:54

Loty do Wielkiej Brytanii, Irlandii Północnej, Szwecji i Portugalii wstrzymane są do 30 czerwca, pomimo że do innych europejskich krajów możemy już podróżować. Rząd ogłosił decyzję dosłownie w ostatniej chwili, turyści byli zaskoczeni zmianami. Rzecznik rządu w rozmowie z Onetem zwala winę za zamieszanie na linie lotnicze.

11:37

Kaucja koronawirusowa to absurdalna opłata, która wstrząsnęła turystami chcącymi wybrać się do Kambodży. Przekraczając granicę tego państwa trzeba będzie zapłacić trzy tysiące dolarów jako kaucję covidową. Kaucja co prawda jest zwrotna, ale mogą z niej zostać potrącone pieniądze na opłacenie testu, leczenia lub hospitalizacji w przypadku zakażenia koronawirusem.

11:19

Najnowsze dane dotyczące zakażeń koronawirusem komentował na briefingu rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Według niego kolejne przypadki zachorowań nie powodują zwiększenia zajętości miejsc w szpitalach. Większość chorych pozostaje w izolacji w domu. Zapytany, czy przypadki zakażeń na weselu czy podczas uroczystości I komunii św. mogą doprowadzić do przywrócenia ograniczeń Andrusiewicz odpowiedział, że nie ma takich planów. Liczba zakażeń po weselu w województwie mazowieckim nie była duża. Rzecznik MZ przypomniał, że nie został zniesiony obowiązek noszenia maseczki w miejscach, w których nie ma możliwości zachowania dystansu. Wojciech Andrusiewicz stwierdził, że w sklepie czy urzędzie powinniśmy zasłaniać twarz. Niestety, wiele osób uznało, że nie ma już zagrożenia i nie zakłada maseczki.

10:52

Zmarło kolejnych 30 osób zakażonych koronawrusem – informuje Ministerstwo Zdrowia.

10:50

314 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (88), łódzkiego (75), mazowieckiego (44), świętokrzyskiego (18), podlaskiego (13), małopolskiego (12), podkarpackiego (12), dolnośląskiego (11), kujawsko-pomorskiego (11),wielkopolskiego (9), lubelskiego (6), opolskiego (6), warmińsko-mazurskiego (6) i pomorskiego (3). Liczba zakażonych koronawirusem: 31 015/1 316 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

10:46

Korea Płd. zgłosiła w czwartek 59 nowych zakażeń koronawirusem. To najwięcej od 28 maja. Łączna liczba infekcji wykrytych w Korei Płd. wzrosła do 12 257. Zmarła również kolejna zakażona osoba, co podniosło bilans zgonów do 280 – wynika z danych Koreańskich Centrów Kontroli Chorób (KCDC).

10:25

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło dzienny raport o koronawirusie.

9:47

Ostatniej doby sprawdziliśmy ponad 86 tys. osób poddanych kwarantannie. W około 780 przypadkach stwierdziliśmy uchybienia kwalifikujące się do wyciągnięcia konsekwencji prawnych - poinformował w czwartek rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka.

9:38

Ministerstwo Zdrowia instruuje jak zrobić bezpieczne zakupy.

9:26

Centralne Biuro Antykorupcyjne sprawdziło oświadczenie majątkowe ministra zdrowia Łuksza Szumowskiego – informuje RMF FM. Analizy oświadczeń domagali się m.in. posłowie Koalicji Obywatelskiej. Z informacji radia wynika, że Biuro uznało, iż wszystkie oświadczenia majątkowe Łukasza Szumowskiego są w całkowitym porządku. Tym samym CBA uznało, że nie ma podstaw, aby poza przeprowadzeniem analizy tych dokumentów wszcząć kontrolę.

Więcej TUTAJ

8:23

Chińskie władze zgłosiły w czwartek 28 nowych zachorowań na Covid-19. 21 z nich potwierdzono w Pekinie.

7:51

7:30

Władze Chin odwołały do środy 1,5 tysiąca krajowych lotów z lotnisk Pekinu, w związku z nową falą koronawirusa w stolicy Chin. Pasażerowie oddają bilety lotnicze i otrzymują zwrot pieniędzy. Nie wiadomo na jak długo loty zostały wstrzymane.

7:03

Niemcy: W ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono 580 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, 26 zakażonych osób zmarło - poinformował w czwartek Instytut im. Roberta Kocha (RKI). W sumie od początku epidemii Covid-19 w Niemczech zakażenie koronawirusem potwierdzono u 187 764 osób. Łącznie zmarło 8856 zainfekowanych osób.

Kolejna próba oszustwa w sieci

Wideo

Materiał oryginalny: Koronawirus w Polsce i na świecie. Dziś Sejm zajmie się Bonem Turystycznym. Raport na żywo minuta po minucie 20.06.2020 - Polska Times

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie