Koronawirus we Włoszczowie i powiecie włoszczowskim. Dziesięć przypadków zakażenia. Jedna osoba zmarła. 9 wyzdrowiało. 23 w kwarantannie

Marek Piórecki
Marek Piórecki
Dziesięć przypadków zakażenia koronawirusem stwierdzono w powiecie włoszczowskim od początku pandemii. Do tej pory w naszym powiecie jedna osoba zmarła, dziewięć już wyzdrowiało. Obecnie w powiecie włoszczowskim nikt nie jest zakażony. 23 osoby są poddane kwarantannie.

Liczba osób przebywających w kwarantannie w poszczególnych gminach przedstawiała się następująco: 12 osób z gminy Włoszczowa (bez zmian), 1 osoba z gminy Krasocin (ubyły 4), 0 osób z gminy Kluczewsko (bez zmian), 0 osób z gminy Secemin (bez zmian), 8 osób z gminy Radków (bez zmian) i 2 osoby z gminy Moskorzew (bez zmian). Wszystkie odbywają kwarantannę w warunkach domowych. Żadna z poddanych kwarantannie osób nie wykazywała objawów koronawirusa.

W piątek, 12 czerwca poinformowano o jednym przypadku ozdrowienia. Dotyczy mężczyzny w sile wieku z gminy Radków, który zachorował jako dziesiąty, ostatni w powiecie. Obecnie w powiecie włoszczowskim nikt nie jest zakażony.

We wtorek, 9 czerwca poinformowano o jednym przypadku ozdrowienia. Dotyczy starszego mężczyzny z gminy Włoszczowa, który zachorował jako ósmy w powiecie.

W sobotę, 6 czerwca poinformowano o dwóch przypadkach ozdrowień. Dotyczą kobiety w sile wieku z gminy Kluczewsko i kobiety z gminy Krasocin.

W niedzielę, 31 maja poinformowano o dwóch przypadkach ozdrowień. Dotyczą kobiet w sile wieku z gminy Włoszczowa i gminy Moskorzew.

W środę, 27 maja poinformowano, że zachorował mężczyzna w sile wieku z gminy Radków. To był dziesiąty, jak dotąd ostatni, przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie włoszczowskim od początku pandemii. Mężczyzna już wyzdrowiał.

Pierwsza śmiertelna ofiara koronawirusa w powiecie włoszczowskim to 80-letni mężczyzna z gminy Włoszczowa, który przebywał w szpitalu jednoimiennym w Starachowicach. O jego śmierci poinformowano w środę, 20 maja.

Mężczyzna zachorował 29 kwietnia. To był trzeci przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV–2 w powiecie włoszczowskim. Przypomnijmy, że mężczyzna ten - mieszkaniec gminy Włoszczowa - we wtorek, 28 kwietnia trafił z objawami chorobowymi COVID-19 do włoszczowskiego szpitala. Został umieszczony na oddziale dedykowanym dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, będącym specjalnie utworzoną, odosobnioną częścią Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Podczas opieki nad pacjentem pracownicy szpitala we Włoszczowie stosowali środki ochrony indywidualnej.

Po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu w środę 29 kwietnia, pacjent został około godziny 2 w nocy (już w czwartek, 30 kwietnia) przewieziony karetką do szpitala w Starachowicach, który w województwie świętokrzyskim jest szpitalem jednoimiennym, do którego trafiają tylko pacjenci z koronawirusem. Stan chorego mężczyzny cały czas był ciężki. Niestety, jego życia nie udało się uratować.

Dziesięć przypadków zakażenia koronawirusem stwierdzono w powiecie włoszczowskim od początku pandemii. Ostatni stwierdzono w środę, 27 maja. Dotyczy mężczyzny w sile wieku z gminy Radków. Poprzedni przypadek stwierdzono w środę, 13 maja. Dotyczy starszego mężczyzny z gminy Moskorzew. Mężczyzna ten już wyzdrowiał. Dwa przypadki odnotowano w sobotę 9 maja. Dotyczą kobiety z gminy Krasocin i starszego mężczyzny z gminy Włoszczowa - oboje już wyzdrowieli. Poprzednie dwa przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie stwierdzono w piątek 8 maja. Dotyczą dwóch kobiet w sile wieku z personelu medycznego szpitala we Włoszczowie - z gminy Włoszczowa i gminy Moskorzew. Obie panie już wyzdrowiały.

Dziewięć osób już wyzdrowiało. To młoda kobieta z gminy Krasocin, która zachorowała jako pierwsza w powiecie, kobieta w sile wieku w gminie Moskorzew, która zachorowała jako druga w powiecie, starszy mężczyzna z gminy Moskorzew, który zachorował jako dziewiąty, dwie kobiety w sile wieku z gminy Włoszczowa i gminy Moskorzew, które zachorowały jednego dnia jako piąta i szósta osoba w powiecie, kobieta z gminy Kluczewsko, która zachorowała jako czwarta w powiecie, kobieta z gminy Krasocin, która zachorowała jako siódma, starszy mężczyzna z gminy Włoszczowa, który zachorował jako ósmy i mężczyzna w sile wieku z gminy Radków, który zachorował jako dziesiąty - ostatni. Niestety zmarł starszy mężczyzna, który zachorował jako trzeci w powiecie.

Aktualnie w powiecie nikt nie choruje.

Pierwszy przypadek koronawirusa w powiecie włoszczowskim stwierdzono w środę, 8 kwietnia w gminie Krasocin. Drugi przypadek stwierdzono w sobotę, 18 kwietnia w gminie Moskorzew. Trzeci przypadek stwierdzono w środę, 29 kwietnia w godzinach nocnych (w nocy ze środy na czwartek) w gminie Włoszczowa. Czwarty w poniedziałek, 4 maja w gminie Kluczewsko. Piąty i szósty w piątek, 8 maja w gminie Włoszczowa i gminie Moskorzew. Siódmy i ósmy w sobotę, 9 maja w gminie Krasocin i gminie Włoszczowa. Dziewiąty w środę, 13 maja w gminie Moskorzew. Dziesiąty w środę, 27 maja w gminie Radków.

W środę, 27 maja stwierdzono nowy przypadek zakażenia koronawirusem. Zachorował mężczyzna w sile wieku z gminy Radków.

W środę, 13 maja stwierdzono nowy przypadek zakażenia koronawirusem. Zachorował starszy mężczyzna z gminy Moskorzew. To dziewiąty przypadek koronawirusa w powiecie włoszczowskim od początku pandemii. W piątek, 22 maja poinformowano, że mężczyzna ten już wyzdrowiał.

W sobotę, 9 maja w powiecie włoszczowskim odnotowano dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Zachorowała kobieta z gminy Krasocin i starszy mężczyzna z gminy Włoszczowa. To był siódmy i ósmy przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie włoszczowskim od początku pandemii. Oboje już wyzdrowieli.

W piątek, 8 maja w powiecie włoszczowskim odnotowano również dwa przypadki zakażenia koronawirusem. Zachorowały dwie kobiety w sile wieku - z gminy Włoszczowa i gminy Moskorzew. Obie panie są pracownicami Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie. Obie już wyzdrowiały. To był piąty i szósty przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie włoszczowskim od początku pandemii.

W środę, 6 maja, w powiecie włoszczowskim odnotowano drugi przypadek wyzdrowienia. Wyzdrowiała kobieta w sile wieku, która nie pochodzi z powiatu włoszczowskiego, ale odbywała kwarantannę w jednej z miejscowości gminy Moskorzew. Była drugą osobą w powiecie zakażoną koronawirusem. Zdrowa jest również mieszkanka gminy Krasocin, która zachorowała jako pierwsza w powiecie.

W poniedziałek, 4 maja, w powiecie włoszczowskim odnotowany został czwarty przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV–2. Dotyczy on kobiety w sile wieku, mieszkanki gminy Kluczewsko, która miała kontakt z osobą chorującą (z Włoszczowy). Kobieta przebywała w starachowickim szpitalu, przeznaczonym w województwie świętokrzyskim wyłącznie dla chorych zakażonych koronawirusem. Obecnie jest już zdrowa.

Zgodnie z informacją udzieloną przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego we Włoszczowie, Starosta Włoszczowski – Szef Obrony Cywilnej Powiatu Włoszczowskiego Dariusz Czechowski zawiadomił, że w poniedziałek 22 czerwca 2020 roku – według stanu na godzinę 10.00 – na terenie Powiatu Włoszczowskiego nie odnotowano żadnego przypadku COVID-19, choroby wywoływanej przez koronawirusa SARS-CoV–2. W sumie, od początku pandemii koronawirusa, w powiecie włoszczowskim stwierdzono dziesięć przypadków zakażenia. Jedna osoba zmarła w szpitalu w Starachowicach, dziewięć już wyzdrowiało. W województwie świętokrzyskim koronawirus występuje już w każdym powiecie. Powiat włoszczowski był ostatnim w województwie, w którym potwierdzono zakażenie.

23 osoby w powiecie włoszczowskim zostało poddanych kwarantannie w związku z koronawirusem. To o cztery mniej niż dzień wcześniej. W większości są to osoby powracające z zagranicy. Osoby poddane kwarantannie nie wykazywały objawów choroby.

Przypomnijmy, że w niedzielę 21 czerwca w kwarantannie było 27 osób - o jedna mniej niż dzień wcześniej, w sobotę 20 czerwca w kwarantannie było 28 osób - o dziewięć więcej niż dzień wcześniej, w piątek 19 czerwca w kwarantannie było 19 osób - o dwie więcej niż dzień wcześniej, w czwartek 18 czerwca w kwarantannie było 17 osób - o jedna więcej niż dzień wcześniej, w środę 17 czerwca w kwarantannie było 16 osób - tyle samo co dzień wcześniej, we wtorek 16 czerwca w kwarantannie było 16 osób - tyle samo co dzień wcześniej, w poniedziałek 15 czerwca w kwarantannie było 16 osób - tyle samo co dzień wcześniej, w niedzielę 14 czerwca w kwarantannie było 16 osób - o cztery więcej niż dzień wcześniej, w sobotę 13 czerwca w kwarantannie było 12 osób - tyle samo co dzień wcześniej, w piątek 12 czerwca w kwarantannie było 12 osób - tyle samo co dzień wcześniej, w czwartek 11 czerwca w kwarantannie było 12 osób - o dwie więcej niż dzień wcześniej, w środę 10 czerwca w kwarantannie było 10 osób - o cztery mniej niż dzień wcześniej, we wtorek 9 czerwca w kwarantannie przebywało 14 osób - tyle samo co dzień wcześniej w poniedziałek 8 czerwca w kwarantannie przebywało 14 osób - tyle samo co dzień wcześniej, w niedzielę 7 czerwca w kwarantannie przebywało 17 osób - o dwie mniej niż dzień wcześniej, w sobotę 6 czerwca w kwarantannie przebywało 19 osób - tyle samo co dzień wcześniej, w piątek 5 czerwca w kwarantannie przebywało 19 osób - tyle samo co dzień wcześnie, w czwartek 4 czerwca w kwarantannie przebywało 19 osób - o jedna mniej niż dzień wcześniej, w środę 3 czerwca w kwarantannie przebywało 20 osób - tyle samo co dzień wcześniej, we wtorek 2 czerwca w kwarantannie przebywało 20 osób - tyle samo co dzień wcześniej, w poniedziałek 1 czerwca w kwarantannie było 20 osób - o 3 mniej niż dzień wcześniej, w niedzielę 31 maja w kwarantannie były 23 osoby - o 5 mniej niż dzień wcześniej w sobotę 30 maja w kwarantannie było 28 osób - o 3 mniej niż dzień wcześniej, w piątek 29 maja w kwarantannie było 31 osób - tyle samo, co dzień wcześniej, w czwartek 28 maja w kwarantannie było 31 osób - o 8 mniej niż dzień wcześniej, w środę 27 maja w kwarantannie było 39 osób - tyle samo co dzień wcześniej, we wtorek 26 maja w kwarantannie było 39 osób - o 5 mniej niż dzień wcześniej, w poniedziałek 25 maja w kwarantannie były 44 osoby - o 6 mniej niż dzień wcześniej, w niedzielę 24 maja w kwarantannie było 50 osób - o 7 mniej niż dzień wcześniej, w sobotę 23 maja w kwarantannie było 57 osób - o 5 mniej niż dzień wcześniej, w piątek 22 maja w kwarantannie były 62 osoby - o 6 mniej niż dzień wcześniej, w czwartek 21 maja w kwarantannie było 68 osób - o 4 więcej niż dzień wcześniej w środę 20 maja w kwarantannie były 64 osoby - o 8 mniej niż dzień wcześniej, we wtorek 19 maja w kwarantannie były 72 osoby - o 13 mniej niż dzień wcześniej, w poniedziałek 18 maja w kwarantannie było 85 osób - o 1 mniej niż dzień wcześniej, w niedzielę 17 maja w kwarantannie było 86 osób - o 8 mniej niż dzień wcześniej, w sobotę 16 maja w kwarantannie były 94 osoby - o 27 mniej niż dzień wcześniej, w piątek 15 maja w kwarantannie było 121 osób - o 7 mniej niż dzień wcześniej, w czwartek 14 maja w kwarantannie było 128 osób - o 33 mniej niż dzień wcześniej, w środę 13 maja w kwarantannie było 161 osób - o 32 mniej niż dzień wcześniej, we wtorek 12 maja w kwarantannie były 193 osoby - o 3 więcej niż dzień wcześniej, w poniedziałek 11 maja w kwarantannie było 190 osób - o 18 mniej niż dzień wcześniej, w niedzielę 10 maja w kwarantannie było 208 osób - o 2 mniej niż dzień wcześniej, w sobotę 9 maja w kwarantannie było 210 osób - o 53 więcej niż dzień wcześniej, w piątek 8 maja w kwarantannie było 157 osób - o 8 więcej niż dzień wcześniej, w czwartek 7 maja w kwarantannie było 149 osób - o 1 mniej niż dzień wcześniej, w środę 6 maja w kwarantannie było 150 osób - o 10 więcej niż dzień wcześniej, we wtorek 5 maja w kwarantannie było 140 osób - o 1 mniej niż dzień wcześniej, w poniedziałek 4 maja w kwarantannie było 141 osób - o 7 mniej niż dzień wcześniej, w niedzielę 3 maja w kwarantannie było 148 osób - o 2 mniej niż dzień wcześniej, w sobotę 2 maja w kwarantannie było 150 osób - o 20 więcej niż dzień wcześniej, w piątek 1 maja w kwarantannie było 130 osób - o 4 mniej niż dzień wcześniej, w czwartek 30 kwietnia w kwarantannie były 134 osoby - o 21 więcej niż dzień wcześniej, w środę 29 kwietnia w kwarantannie były 113 osoby - o 2 więcej niż dzień wcześniej, we wtorek 28 kwietnia w kwarantannie było 111 osób - o 3 osoby więcej niż dzień wcześniej, w poniedziałek 27 kwietnia w kwarantannie było 108 osób - o 14 osób więcej niż dzień wcześniej, w niedzielę 26 kwietnia w kwarantannie były 94 osoby - o 7 osób więcej niż dzień wcześniej. Przedtem przez kilka dni notowaliśmy spadki. W sobotę 25 kwietnia w kwarantannie było 87 osób - o 30 osób mniej niż dzień wcześniej, w piątek 24 kwietnia w kwarantannie było 117 osób - o 39 osób mniej niż dzień wcześniej, w czwartek 23 kwietnia w kwarantannie było 156 osób - o 25 osób mniej niż dzień wcześniej. Przedtem przez kilka dni były wzrosty. W środę 22 kwietnia w kwarantannie było 181 osób - o 14 osób więcej niż dzień wcześniej, we wtorek 21 kwietnia w kwarantannie było 167 osób - o 6 więcej niż dzień wcześniej, w poniedziałek 20 kwietnia w kwarantannie było 161 osób - o 6 więcej niż dzień wcześniej. Z kolei przedtem, przez kilka dni, notowaliśmy spadki. W niedzielę 19 kwietnia w kwarantannie było 155 osób - o 52 osoby mniej niż w piątek 17 kwietnia, z kolei w piątek w kwarantannie było 207 osób, o 5 osób mniej niż dzień wcześniej, w czwartek 16 kwietnia w kwarantannie było o 15 osób mniej niż dzień wcześniej, w środę 15 kwietnia w kwarantannie było o 12 osób mniej niż dzień wcześniej, we wtorek 14 kwietnia w kwarantannie było o 5 osób mniej niż dzień wcześniej, w poniedziałek 13 kwietnia w kwarantannie było o 9 osób mniej niż dzień wcześniej, w niedzielę 12 kwietnia w kwarantannie były o 22 osoby mniej niż dzień wcześniej, w sobotę 11 kwietnia w kwarantannie były o 3 osoby mniej niż dzień wcześniej. Z kolei w piątek, 10 kwietnia w kwarantannie były o 2 osoby więcej niż dzień wcześniej, w czwartek 9 kwietnia liczba osób w kwarantannie była taka sama, jak dzień wcześniej. W środę 8 kwietnia odnotowaliśmy spadek osób w kwarantannie - o 15. Wcześniej przez kilka dni notowaliśmy wzrost przypadków kwarantanny - we wtorek 7 kwietnia o 11 osób, w poniedziałek 6 kwietnia - o 6, w niedzielę 5 kwietnia - o 10 i w sobotę 4 kwietnia - o 7 osób. Jeszcze wcześniej przez kilka dni były spadki - w piątek 3 kwietnia ta liczba spadła o 12, a w czwartek 2 kwietnia o 25 w porównaniu do dnia poprzedniego. Wiąże się to z tym, że część osób, która wróciła z zagranicy, zakończyła już dwutygodniową kwarantannę.

Żadna z poddanych kwarantannie osób nie wykazywała objawów koronawirusa, w zdecydowanej większości zostały objęte obowiązkową kwarantanną w związku z powrotem z zagranicy. Przypomnijmy, że na mocy obowiązującego w Polsce od soboty, 14 marca stanu zagrożenia epidemicznego (obecnie obowiązuje stan epidemii - o poziom wyższy), na obowiązkową 14-dniową kwarantannę od niedzieli, 15 marca, od godziny 0.00 kierowani są wszyscy obywatele polscy wracający do kraju z zagranicy.

Przypomnijmy, że pierwszy przypadek kwarantanny w powiecie włoszczowskim dotyczył mężczyzny, który jeszcze w sobotę, 14 marca, przed północą wrócił do Polski z zagranicy, gdzie pracował. Mimo, że nie podlegał jeszcze obowiązkowej kwarantannie, sam się na nią zgłosił. Ze względu na to, że ma małe dzieci zdecydował się odbywać ją poza domem.

W kwarantannie przebywali też dwaj lekarze z włoszczowskiego szpitala. Zostali nią objęci, gdy okazało się, że podczas szkolenia w Warszawie, mieli kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Nie mieli żadnych objawów koronawirusa, ale pobrany został od nich materiał do badań. - Wyniki były negatywne, lekarze nie są zarażeni koronawirusem. Obaj zostali zwolnieni z obowiązku kwarantanny - poinformował Rafał Krupa, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie.

Koronawirusa stwierdzono też u lekarki z województwa śląskiego, która dyżurowała na jednym z oddziałów włoszczowskiego szpitala. Jak poinformował dyrektor Rafał Krupa, żaden pacjent, ani nikt z personelu szpitala nie został zakażony.

Zarząd Powiatu Włoszczowskiego wydał oświadczenie, w którym wyraża pełne poparcie dla pracowników ochrony zdrowia i stanowczo sprzeciwia się przejawom negatywnego traktowania i dyskryminowania personelu medycznego. Całość oświadczenia publikujemy w galerii.

Włoszczowscy policjanci ujawnili w naszym powiecie 12 przypadków złamania zasad kwarantanny, związanej z epidemią koronawirusa. Za lekkomyślność tym mieszkańcom powiatu włoszczowskiego grozić może kara do 30 tysięcy złotych.

Z kolei w czwartek, 2 kwietnia włoszczowscy policjanci ukarali dziewięć osób, które zignorowały zaostrzone przepisy dotyczące wychodzenia z domu, grupowania się i zachowania dystansu minimum dwóch metrów. Wysokie mandaty dostały cztery osoby, między innymi kobieta i mężczyzna, którzy umówili się na spotkanie w lesie. Przed sądem odpowie pięć osób. - To między innymi dwaj panowie, którzy umówili się na spotkanie związane z pracą. Nie zachowali dystansu dwóch metrów. Doszło do kłótni i szarpaniny. Jeden z mężczyzn zgłosił nam później, że mu grożono. Przyniósł nagranie z samochodowej kamery – opowiadała sierżant sztabowy Monika Jałocha, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie. O wszystkich tych przypadkach policjanci poinformowali dodatkowo służby sanitarne, które mogą karać grzywną nawet 30 tysięcy złotych.

W związku z kolejnymi stwierdzonymi na terenie naszego powiatu przypadkami zakażenia koronawirusem SARS-CoV–2, starosta włoszczowski Dariusz Czechowski wystosował apel do mieszkańców powiatu włoszczowskiego. Publikujemy go w całości.

"Mieszkańcy Powiatu Włoszczowskiego!

W związku z kolejnymi stwierdzonymi na terenie naszego Powiatu przypadkami zakażenia koronawirusem SARS-CoV–2 zwracam się do Państwa z gorącą prośbą o odpowiedzialność i rygorystyczne stosowanie się do obowiązujących zakazów, ograniczeń i zaleceń, wprowadzanych w skali całego kraju, ale i na szczeblu lokalnym, a mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa.

Proszę o zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa, higieny i profilaktyki. Na obecnym etapie epidemii nie możemy być pewni, gdzie możemy ulec zarażeniu. Dbajmy o higienę osobistą, często myjmy dokładnie dłonie, przebywając w przestrzeni publicznej nośmy maseczki, a tam gdzie wynika to z przepisów, również rękawiczki.

Apeluję także o ograniczenie naszej codziennej aktywności, szczególnie tej związanej z kontaktem z innymi osobami: w postaci organizacji lub udziału w imprezach, spotkaniach w licznym gronie i innych tego typu wydarzeniach. Rozluźnienie niektórych rygorów nie oznacza, że zagrożenie ze strony koronawirusa minęło. Zwracam się też do osób starszych, które są najbardziej narażone na zakażenie, aby starały się jak najbardziej ograniczyć swoje wyjścia do sklepów, marketów itp. Jednocześnie proszę o zachowywanie się w sposób racjonalny i spokojny, nie popadajmy w panikę.

W dniach pandemii najważniejsze, decydujące o naszym zdrowiu i życiu jest przestrzeganie zasady „zostań w domu”.

Serdecznie dziękuję ludziom, którzy teraz walczą o nasze zdrowie - pracownikom instytucji ochrony zdrowia, inspekcji sanitarnej, jak również opiekunom osób niesamodzielnych, osobom sprzedającym w sklepach i świadczącym usługi w zakresie możliwym w czasie epidemii. Chcę podziękować także dbającym o nasze bezpieczeństwo funkcjonariuszom Policji i Straży Pożarnej, pracownikom instytucji powiatowych i gminnych zapewniającym nasze normalne funkcjonowanie.

Przed nami jeszcze tygodnie wysiłku i samodyscypliny, ale tylko dzięki wspólnemu zaangażowaniu wrócimy do normalnego życia. Pamiętajmy, że Nasze zdrowie jest najważniejsze!"

Starosta włoszczowski Dariusz Czechowski apeluje również o przestrzeganie zasad i komunikatów dotyczących kwarantanny oraz dziękuje osobom, które przebywają w kwarantannie i nie narażają zdrowia i życia innych. Napisał między innymi: "Dziękujemy osobom, które przebywają w kwarantannie i nie narażają zdrowia i życia innych. Jesteście wzorem do naśladowania, że dbacie o dobro swoich rodzin, bliskich i całego społeczeństwa". Całość publikujemy w galerii.

Przypomnijmy, że mieszkańcy powiatu włoszczowskiego wracający z zagranicy lub obserwujący u siebie niepokojące objawy wskazujące na możliwość zakażenia koronawirusem powinni jak najszybciej zgłosić to do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Włoszczowie pod numerem telefonu 41 39 42 741 (w godzinach 7.25 - 22.00) lub pod numerem telefonu alarmowego 509 418 315.

Z opublikowanego niedawno raportu Centrum Badania Opinii Społecznej wynika, że obostrzenia dotyczące niewychodzenia z domu najczęściej bagatelizują osoby młode. Pracownia zalecała w swoim opracowaniu, by apele o przestrzeganie ograniczeń kierować w dużej mierze do ludzi poniżej 35. roku życia. Specjaliści na całym świecie są zgodni, że pozostanie w domach i ograniczenie spotkań do minimum może pomóc w powstrzymaniu rozprzestrzenianie się koronawirusa. Zostańcie w domach! Przestrzegajcie kwarantanny!

Polecamy: Epidemia koronawirusa - raport minuta po minucie najnowszych informacji dotyczących wirusa w Polsce i na świecie

Ważne telefony: Koronawirus w Świętokrzyskiem. Gdzie dzwonić po pomoc i informacje? Ważne telefony

🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację Echa Dnia i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.

Jakie są objawy i jak się chronić? Zobaczcie

Zobacz też, jak prawidłowo myć ręce:

Koronawirus: sprawdź czy Twój powiat jest "czerwony".

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3