reklama

Koronea sponsorem Klubu Sportowego Hetman Włoszczowa

Rafał BanaszekZaktualizowano 
Spółki z Grupy Koronea od kilku lat aktywnie wspierają Klub Sportowy HETMAN Włoszczowa. W styczniu podpisano kolejną umowę na sponsoring w 2017 roku. Zarówno Klubowi jak i lokalnemu biznesowi zależy na promocji sportowego stylu życia wśród włoszczowskiej młodzieży, rozwijaniu pasji czwartoligowych piłkarzy Hetmana oraz dziecięcych drużyn piłkarskich.

Koronea wzięła pod swoje skrzydła drużynę orlików starszych (dzieci z rocznika 2006 i młodsze) i drużynę seniorów - Hetman Włoszczowa, która zajęła w poprzednim sezonie (2016/2017) ósme miejsce w tabeli czwartej ligi w grupie świętokrzyskiej.

Młodych zawodników mogliśmy oglądać w sobotę, 18 lutego w hali przy ulicy Wiśniowej we Włoszczowie podczas rozgrywek X Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Hetman Cup 2017 organizowanego przez klub. Wśród sponsorów wydarzenia znalazła się Grupa Koronea, która przekazała nagrody dla wszystkich zawodników i wsparła finansowo sportową imprezę.

Nie wyobrażają sobie nie wspierać Hetmana

Misją Klubu Sportowego Hetman Włoszczowa jest rozwijanie działalności szkoleniowo-wychowawczej wśród dzieci i młodzieży, bo to zawodnicy tych drużyn stanowią ogromną większość klubu. Wpajanie pasji do sportu, propagowanie zdrowego stylu życia, nauka współdziałania i sportowej rywalizacji to, obok rozgrywek, najważniejsza klubowa ambicja. Na tym także zależy lokalnym firmom – sponsorom, bez których klub nie mógłby istnieć. Wśród nich są spółki z Grupy Koronea, które od lat wspierają działalność Klubu Sportowego Hetman Włoszczowa.

– Obok naszej działalności charytatywnej, którą realizujemy dzięki powołanej sześć lat temu Fundacji „Jesteśmy Blisko” i naszym pracownikom, którzy aktywnie włączają się w fundacyjne inicjatywy wiele uwagi poświęcamy wspieraniu sportowców w różnej formie i w różnych obszarach. Wspieramy Hetmana, bo chcemy mieć swój wkład w sportowy rozwój naszych dzieciaków i młodzieży. Zależy nam także na rozwoju klubu - tworzą go fantastyczni ludzie, pełni pasji, determinacji i entuzjazmu. Jako największa firma w regionie czujemy się odpowiedzialni za działania społeczne. Hetman Włoszczowa jest dla nas symbolem włoszczowskiej piłki nożnej, ten klub działa od 70 lat! Nie wyobrażamy sobie nie wspierać jego działalności – mówi Bogusław Wypychewicz, prezes rady nadzorczej ZPUE.

Ścisła współpraca klubu z ZPUE rozpoczęła się dziesięć lat temu. Wsparcie polega na comiesięcznym przekazywaniu pieniędzy na działalność klubu w zamian za reklamę podczas wydarzeń sportowych. ZPUE często sponsoruje także organizowane przez klub turnieje przekazując gadżety, nagrody dla zawodników czy celowe wsparcie finansowe. Inaczej sprawa wygląda, jeśli chodzi o Stolbud Koronea. Ten swoją przygodę z Hetmanem zaczął jeszcze, jako Zakład Stolarki Budowlanej w 1974 roku stając się jego głównym sponsorem i wspierając działalność klubu przez następnych trzydzieści lat.

Ludzie pełni pasji

Klub Sportowy Hetman Włoszczowa skupia ludzi, którzy są pasjonatami sportu, przede wszystkim piłki nożnej i siatkowej.

- Chcemy zarażać sportem dzieci i młodzież. W ostatnich latach znacznie zwiększyła nam się liczba drużyn, ale radzimy sobie. Trudno nam sobie wyobrazić, że odmawiamy dzieciom możliwości uczestnictwa w zorganizowanych, systematycznych zajęciach. Dlatego wiele osób ze Stowarzyszenia i z otoczenia Hetmana bardzo angażuje się w działania na rzecz klubu i robi wszystko, by utrzymać zajęcia na odpowiednim poziomie, dodam, że treningi są bezpłatne – mówi Sławomir Rogula, kierownik organizacyjny Klubu Sportowego Hetman Włoszczowa.
Stowarzyszenie zatrudnia dziesięciu trenerów – siedmiu w sekcji piłki nożnej
i trzech w sekcji piłki siatkowej. Pozostałe osoby - opieka medyczna, kierownicy drużyn itp. pracują na zasadzie wolontariatu. To członkowie Stowarzyszenia pozyskują sponsorów, piszą projekty o dofinansowanie do lokalnych i wojewódzkich władz, Ministerstwa Sportu i Turystyki, zdobywają środki na działalność klubu.

W sekcji piłki nożnej w dziesięciu drużynach trenuje blisko 250 osób, w sekcji piłki siatkowej w 6 drużynach około 80 zawodników. To ponad 300 osób, które dzięki pracy i zaangażowaniu wielu ludzi oraz sponsorów może rozwijać swoje zainteresowania.

- Osobiście mnie, jako lokalnemu patriocie podoba się polityka klubu - w drużynie seniorskiej grają przede wszystkim wychowankowie. Obecnie spośród 24 zawodników, aż 21 jest wychowankami klubu, z tego, co wiem, to dość rzadko spotykane. Mamy w drużynie także naszych pracowników oraz kierownika pierwszej drużyny Grzegorza Włodarczyka – mówi Bogusław Wypychewicz.

Ubiegły sezon drużyn Hetmana

Ubiegły rok był udany, zarówno jeśli chodzi o grę seniorów jak i grupy młodzieżowe. Drużyna seniorów była pewna swojego utrzymania w IV lidze poprawiając znacznie wyniki i kończąc sezon spokojnie, na mocnym ósmym miejscu w tabeli.
Celem piłkarzy, wychowanków doświadczonego trenera Jacka Pawlika z Kielc
(były zawodnik min. Korony Kielce, Błękitnych Kielce, Bucovii Bukowa, Lublinianki Lublin) jest utrzymanie się w górnej części tabeli IV ligi, która po ostatnim sezonie wzmocniła się spadkowiczami trzecioligowców. Również drużyny młodzieżowe mają się czym pochwalić: III miejsca w Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w swoich kategoriach wiekowych zajęli Trampkarze Starsi (rocznik 2001, Trener Dariusz Dąbrowski) i Orlik Starszy (rocznik 2005, Trener Hubert Wójcik). Pozostałe grupy młodzieżowe także uplasowały się na wysokich miejscach.

Rok ubiegły był udany także dla drużyn sekcji piłki siatkowej, drużyna seniorów wywalczyła trzecie miejsce w III lidze, a juniorzy wygrywając swoją ligę uczestniczyli w półfinałach Mistrzostw Polski Juniorów w Jastrzębiu. Zawodnicy pierwszej drużyny trenują pod okiem bardzo doświadczonego trenera Andrzeja Urbańskiego, który jako zawodnik występował min. w Płomieni Milowice, Baildon Katowice czy w Węgierskiej drużynie Csepel Budapeszt, z którą zdobył mistrzostwo Węgier. Jako trener w swojej wieloletniej karierze trenował między innymi Kazimierz Płomień Milowice z którymi zdobył Mistrzostwo Polski, trenował seniorki Florencji (Włochy), był również II trenerem seniorów Reprezentacji Polski, oraz I trenerem Kadetek i Juniorek Reprezentacji Polski.

- Wsparcie sponsorskie to być albo nie być naszego klubu, tak jak w przypadku wielu innych klubów w kraju. Pieniądze, które dostajemy od Grupy Koronea są ogromnie ważnym uzupełnieniem pieniędzy pozyskiwanych z dotacji publicznych. Dzięki stałym wpływom zabezpieczamy pieniądze na wkłady własne - bez nich klub nie mógłby starać się o dofinansowanie projektów obejmujących organizację treningów i turniejów w całym roku piłkarskim. To zabezpieczenie dodaje nam skrzydeł do działania i odważnego sięgania po pieniądze z innych źródeł – mówi prezes klubu Ireneusz Stawowczyk.

Z historii Klubu

Dzisiejszy Hetman powstał w 1947 roku dzięki inicjatywie włoszczowskich spółdzielców. Wtedy to w powojennej Włoszczowie odbywa się pierwszy mecz, który otwiera pełną zwycięstw, walki i sportowych emocji historię włoszczowskiej piłki nożnej. Tęcza, Spójnia, Kłos, Sparta – na przestrzeni lat klub kilka razy zmienia nazwę po to by w 1974 roku stać się dzisiejszym Klubem Sportowym Hetman Włoszczowa. Już w latach siedemdziesiątych Zakłady Stolarki Budowlanej Stolbud Włoszczowa obejmują klub swoim patronatem i stają się jego głównym sponsorem. Piłkarze mają zapewnioną pracę, firma finansuje transport, stroje, dresy i sprzęt piłkarski. Od tego czasu Hetman staje się marką rozpoznawalną w województwie, kojarzoną ze swoim sponsorem. Przychodzą spektakularne wygrane, a wraz z nimi awanse. Najlepsza era w historii klubu zaczyna się w roku 1992. Sezon 92/93 Hetman kończy sukcesem i po raz pierwszy awansuje do IV ligi! Po kolejnych dwóch sezonach cała Włoszczowa żyje piłką nożną. Czerwiec 1995 roku pamiętają w Hetmanie do dziś. Wygrana w ostatnim meczu w sezonie z Alitem Ożarów daje piłkarzom awans do III ligi! Do Włoszczowy przyjeżdża Korona Kielce, a na trybunach kibicuje 4 tysiące widzów! Zwycięski mecz otwiera dobrą passę – Hetman przez kolejnych osiem kolejek III ligi jest niepokonany! Po trzech latach piłkarze opuszczają III ligę i przez wiele sezonów są czołową drużyną IV ligi świętokrzyskiej. Lata 2005 - 2008 to kryzys i chude lata w okręgówce. Klub wyprowadza na prostą obecny zastępca burmistrza, ówczesny prezes Klubu Sportowego Hetman Włoszczowa - Sławomir Owczarek. Piłkarze odzyskują formę i pod wodzą Jarosława Groszka dwukrotnie awansują - najpierw w 2008 z "okręgówki" do IV ligi, a rok później ponownie w swojej historii grają w III lidze. Po trudnym sezonie w mocnej III lidze wracają do IV Ligi Świętokrzyskiej. Sezon 2015/2016 kończą na ósmym miejscu w tabeli. Obecnie klubowi prezesuje Ireneusz Stawowczyk, w skład zarządu wchodzą osoby które zawodowo i społecznie są ściśle związane ze sportem, a zawodnikami Hetmana, w znakomitej większości, są chłopcy z naszej gminy i powiatu. Prócz sekcji piłkarskiej działa tu od 5 lat i to na poziomie III ligi sekcja siatkówki.

Zima 30-lecia w Polsce, zasypie nas śnieg

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 41

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
W dniu 21.05.2017 o 21:37, DZC napisał:

Wypowiadają się 2 osoby w koło tylko jedna nie ma konta tutaj i podpisuje się za każdym razem inaczej więc zakończyłem rozmowę z osobą o nie rozdwojonej jaźni a rozmnożonej.

ale bredzisz , właśnie że nie

D
DZC
W dniu 21.05.2017 o 20:25, były zwolennik napisał:

DZC ale utarły ci nosa.Od tej chwili straciłem do Ciebie zaufanie i nie uznaję cię za mądrego gościa na tym forum

Wypowiadają się 2 osoby w koło tylko jedna nie ma konta tutaj i podpisuje się za każdym razem inaczej więc zakończyłem rozmowę z osobą o nie rozdwojonej jaźni a rozmnożonej.

b
były zwolennik

DZC ale utarły ci nosa.Od tej chwili straciłem do Ciebie zaufanie i nie uznaję cię za mądrego gościa na tym forum

r
rozjemca
W dniu 21.05.2017 o 16:30, DZC napisał:

Nie masz z kim gadać?

Bo nie dorastasz jej poziomem inteligencji, widać to jak na dłoni po waszych wpisach.

G
Gość
W dniu 21.05.2017 o 08:54, dr. napisał:

Masz szczęście że są krowy na świecie, to mogłeś zobaczyć.

Tylko na tyle cię stać?,dzieci w piaskownicy opowiadają sobie takie kawałki.

D
DZC
W dniu 21.05.2017 o 11:46, prostaczka napisał:

A ty poza nielogicznym myśleniem, jedyną rzeczą , którą jesteś w stanie napisać, jest stek bzdur. I z reguły jedyne co po nich pozostaje to niesmak..

Nie masz z kim gadać?

p
prostaczka
W dniu 21.05.2017 o 11:14, DZC napisał:

     Nic poza obrażaniem nie potrafisz? Prostaczka, zwyczajna i tyle w temacie. 

A ty poza nielogicznym myśleniem, jedyną rzeczą , którą jesteś w stanie napisać, jest stek bzdur. I z reguły jedyne co po nich pozostaje to niesmak..

D
DZC
W dniu 21.05.2017 o 06:53, bystra napisał:

Mamroczesz coś pod nosem ( chore urojenia o swojej wielkości ) a zwalasz winę na mnie. Nie posiadasz elementarnej wiedzy a rżniesz bardzo mądrego który na wszystkim się zna.Sam pisałeś o nieistniejącym klubie a teraz  wmawiasz mi brak wiedzy. Dla czytelników tego forum jesteś obleśnym pawianem, który pcha się na salony mądrości z bardzo niskim ilorazem inteligencji.

 

Katolik a nie wie że takich związków się nie chrzci?................Jeden wielki bełkot, bez żadnego zrozumienia.A uważa się za "Szarą Eminencję która wszystko komentuje w imię chorych i pokrętnych ambicyjek

 

Nic poza obrażaniem nie potrafisz? Prostaczka, zwyczajna i tyle w temacie.

d
dr.
W dniu 21.05.2017 o 08:42, Gość napisał:

dr.Irena Eris wynalazła maść na swędzenie pochwy,którą teraz tak reklamują

Gdy rozum śpi rodzą się idiotyzmy..Gościu obudż się!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

G
Gość
W dniu 20.05.2017 o 16:15, Gość napisał:

dr. Irena Eris ..............A odnośnie w)w wpisu to musi pisać kolorowy pedał kochający inaczej.

dr.Irena Eris wynalazła maść na swędzenie pochwy,którą teraz tak reklamują

b
bystra
W dniu 20.05.2017 o 22:11, DZC napisał:

Bystra kto ochrzcił klub "Hetman Włoszczowa" i z jakich powodów, głupio tłumaczysz swój brak wiedzy, a kilka postów temu miałaś się za taką znawczynię historii swojego miasta? Wujek google nie miał na to poprawnej odpowiedzi? Wolisz pół na pół czy pytanie do publiczności???

Katolik a nie wie że takich związków się nie chrzci?................Jeden wielki bełkot, bez żadnego zrozumienia.A uważa się za "Szarą Eminencję która wszystko komentuje w imię chorych i pokrętnych ambicyjek

a
anna
W dniu 20.05.2017 o 22:11, DZC napisał:

Bystra kto ochrzcił klub "Hetman Włoszczowa" i z jakich powodów, głupio tłumaczysz swój brak wiedzy, a kilka postów temu miałaś się za taką znawczynię historii swojego miasta? Wujek google nie miał na to poprawnej odpowiedzi? Wolisz pół na pół czy pytanie do publiczności???

Należysz do szczekającego motłochu i pokazujesz innym swoje prymitywne oblicze.

b
bystra
W dniu 20.05.2017 o 22:11, DZC napisał:

Bystra kto ochrzcił klub "Hetman Włoszczowa" i z jakich powodów, głupio tłumaczysz swój brak wiedzy, a kilka postów temu miałaś się za taką znawczynię historii swojego miasta? Wujek google nie miał na to poprawnej odpowiedzi? Wolisz pół na pół czy pytanie do publiczności???

 

Mamroczesz coś pod nosem ( chore urojenia o swojej wielkości ) a zwalasz winę na mnie. Nie posiadasz elementarnej wiedzy a rżniesz bardzo mądrego który na wszystkim się zna.Sam pisałeś o nieistniejącym klubie a teraz  wmawiasz mi brak wiedzy. Dla czytelników tego forum jesteś obleśnym pawianem, który pcha się na salony mądrości z bardzo niskim ilorazem inteligencji.

D
DZC
W dniu 19.05.2017 o 19:57, anna napisał:

Nieistniejący kraj San Eskobar = nieistniejący klub Kolporter Korona Kielce-ale kreatywność tylko pogratulować takiej tępoty. Myślałam że nie ma w XXIw.  tak tępych osobników, a jednak się myliłam

Bystra kto ochrzcił klub "Hetman Włoszczowa" i z jakich powodów, głupio tłumaczysz swój brak wiedzy, a kilka postów temu miałaś się za taką znawczynię historii swojego miasta? Wujek google nie miał na to poprawnej odpowiedzi? Wolisz pół na pół czy pytanie do publiczności???

G
Gość
W dniu 20.05.2017 o 16:08, Gość napisał:

Proszę podać nazwiska kobiet które coś wynalazły,wymyśliły,oprócz Kopernika który był kobietą.

dr. Irena Eris ..............A odnośnie w)w wpisu to musi pisać kolorowy pedał kochający inaczej.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3