Kostaryka uzupełniła stawkę Mundialu w Katarze. Zwycięski baraż z Nową Zelandią

Jacek Czaplewski
Kostaryka jako ostatnia awansowała na mistrzostwa świata w Katarze. W barażu wyeliminowała Nową Zelandię. Jedyna bramka padła w 3 minucie.

Baraże MŚ 2022: Kostaryka - Nowa Zelandia 1:0
Ten mecz był inny niż wczorajszy baraż Australii z Peru. Na konkrety nie trzeba było długo czekać. Kostaryka objęła prowadzenie już w 3 minucie. Po wznowieniu z autu ekspresowo przedostała się pod bramkę. Joel Campbell mimo obecności trzech rywali zdołał umieścić piłkę w siatce.

Po straconym golu Nowa Zelandia zwarła szyki. Bogiem a prawdą do końca pierwszej odsłony sprawiła lepsze wrażenie. Chris Wood doprowadził nawet do wyrównania, lecz po analizie VAR jego trafienie anulowano. Sędzia z Emiratów Arabskich na ekranie dojrzał faul, który poprzedził uderzenie. Po zmianie stron Nowej Zelandii gonitwę zepsuł zmiennik - Kosta Barbarouses. Siedem minut po wejściu dostał czerwoną kartkę za nierozważny faul na kostkę przeciwnika. Jego koledzy dzielnie walczyli o zmianę wyniku, ale ten nie drgnął.

Kostaryka zagra na mistrzostwach w grupie E. Na początek (23 listopada) zmierzy się z Hiszpanią, potem powalczy z Japonią, a na koniec tej fazy przyjdzie jej zagrać z Niemcami.

Dla Kostaryki to piąty mundial w historii i zarazem trzeci z rzędu. Najlepiej wyszedł jej turniej w Brazylii, gdy w 2014 roku dotarła do ćwierćfinału. Walkę o strefę medalową przegrała po karnych z Holandią.

Kostaryka - Nowa Zelandia 1:0 (1:0)
Bramka: Cambpell 3'
Czerwona kartka: Barbarouses 67' (za faul)
Żółte kartki: Contreras, Ruiz - Reid
Sędziował: Mohammed Abdulla Hassan (Zjednoczne Emiraty Arabskie)
Mecz odbył się na neutralnym terenie, na stadionie w Dosze (Katar)

Kostaryka: Navas - Fuller (46' Martinez), Duarte, Calvo, Oviedo - Tejeda, Borges (78' Chacon), Bennette (46' Ruiz) - Campbell (93' Venegas), Torres (46' Weston), Contreras.

Nowa Zelandia: Sail - Pijnaker, Reid (72' Just), Tuiloma, Cacace - Kirwan (79' Payne), Bell, Lewis (79' Stamenic), Garbett (60' Waine)- Greive (60' Barbarouses), Wood.

Reprezentacja Polski zremisowała 2:2 z Holandią w 3. kolejce meczów Ligi Narodów. Biało-Czerwoni prowadzili już 2:0, ale porzekadło selekcjonera niestety się sprawdziło. Wynik z pewnością jest rehabilitacją za pogrom w Brukseli, ale gra nie cieszyła oczu. Po meczu pojawił się wysyp memów. Kibice chwalą Matty'ego Casha i Łukasza Skorupskiego.

2:0 to niebezpieczny wynik. MEMY po meczu Holandia - Polska