Krótkie święta trenera Dariusza Daszkiewicza

  Krótkie święta trenera Dariusza Daszkiewicza

  Sławomir STACHURA, stachura@echodnia.eu

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Trener Farta Dariusz Daszkiewicz

  Trener Farta Dariusz Daszkiewicz ©Fot. archiwum

  Dariusz Daszkiewicz w wolnym czasie uwielbia bawić się z trzema swoimi synami - bliźniakami Mikołajem i Maćkiem oraz rok starszym od nich Michałem. W tym roku w Wielkanoc miał jednak mało czasu dla swoich bliskich.
  Trener Farta Dariusz Daszkiewicz

  Trener Farta Dariusz Daszkiewicz ©Fot. archiwum

  Trener Dariusz Daszkiewicz najchętniej spędza czas wolny ze swoimi synami - Michałem (7 lat) oraz bliźniakami Mikołajem i Maciejem (5 lat). Fot. archiwum

  Trener Dariusz Daszkiewicz najchętniej spędza czas wolny ze swoimi synami - Michałem (7 lat) oraz bliźniakami Mikołajem i Maciejem (5 lat).
  (fot. Fot. archiwum )

  Dariusz Daszkiewicz

  Ma 42 lata. W siatkówkę grał w Lechii Tomaszów Mazowiecki a później w Rafako Racibórz. W latach 2003-2007 pracował w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale i z kadetami oraz juniorami reprezentacji Polski. W 2005 roku wywalczył z polską drużyną mistrzostwo Europy kadetów, a w drużynie tej grali między innymi mistrzowie Europy seniorów z minionego roku - Bartosz Kurek, Zbigniew Bartman i Jakub Jarosz. Od 2007 roku trener Farta Kielce, z którym w minionym sezonie wywalczył historyczny, pierwszy dla Kielc awans do pierwszej ligi. Na stałe mieszka w Oświęcimiu. Żona Edyta. Ma trzech synów bliźniaków Mikołaja i Macieja (5 lat) oraz Michała (7 lat).  Drugie miejsce w plebiscycie Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu wśród trenerów zdobył w 2009 roku Dariusz Daszkiewicz. Od szkoleniowca siatkarzy Farta Kielce więcej głosów od czytelników uzyskał jedynie Bogdan Wenta, szkoleniowiec szczypiornistów Vive Targi Kielce.

  - Byłem naprawdę bardzo mile zaskoczony po ogłoszeniu wyników. Trener Wenta był poza zasięgiem, gdyż wiadomo jak popularna jest w Kielcach piłka ręczna. Ale to naprawdę powód do wielkiej satysfakcji, że kibice tak docenili męską siatkówkę, której w Kielcach jeszcze kilka lat temu właściwie nie było - mówi z uśmiechem trener Daszkiewicz.

  PIERWSZY RAZ W KIELCACH

  Szkoleniowiec Farta i cała kielecka siatkówka doceniona została jednak nie bez powodu, bo właśnie w maju 2009 roku Fart osiągnął wielki sukces - awansował po raz pierwszy w historii Kielc do pierwszej ligi. Drużyna powstała w 2007 roku i już po dwóch sezonach gry potrafiła przebić się na zaplecze ekstraklasy. Mało tego, grając jako beniaminek pierwszej ligi, ma szansę awansu do PlusLigi! Od początku, a więc od 2007 roku drużynę budował i prowadził Dariusz Daszkiewicz, który wcześniej odnosił sukcesy z kadrą Polski kadetów. W 2005 roku wywalczył z nią mistrzostwo Europy.

  - Lubię pracę z młodzieżą. Zespół Farta też oparliśmy właściwie na młodych, perspektywicznych zawodnikach i dobrze na tym wyszliśmy. Byłoby super, gdyby w tym sezonie udało się wywalczyć awans do PlusLigi. Nie jesteśmy faworytem, bo w play off jest nim Trefl Gdańsk, ale powalczymy. Mamy dobrego sponsora, przychylność władz Kielc i dużą grupę wiernych kibiców. Trzeba to wykorzystać. Na razie jednak przed nami pierwsze runda play off i mecze z Jokerem Piła. To też będzie bardzo trudna konfrontacja, ale jeśli chcemy marzyć o PlusLidze, to musimy ograć Jokera, a potem w decydującej potyczce zmierzyć się z Treflem - dodaje Daszkiewicz.

  TRZECH URWISÓW NA M.

  Szkoleniowiec kieleckich siatkarzy mieszka w Oświęcimiu, ale w sezonie nie bywa tam zbyt często. Gdy więc wraca, to trzech synów - pięcioletni bliźniacy Mikołaj i Maciek oraz o rok starszy Michał, nie dają mu żyć. Akurat tak się złożyło, że wszystkich imiona zaczynają się od litery M.

  - Takie imiona nam się po prostu z żoną najbardziej podobały. Jakie to są chłopaki? Kochane! Ale mają tyle energii, że potrafią wykończyć w godzinę. Uwielbiam się jednak z nimi bawić. Spędzam z rodziną każdą wolną chwilę i takie świąteczne dni są dla mnie najpiękniejsze - mówi z uśmiechem trener Daszkiewicz.

  Święta wielkanocne były jednak w tym roku w rodzinnym gronie dla niego krótkie, gdyż jeszcze w piątek Fart rozgrywał kontrolny mecz z Avią, a już w wielkanocny poniedziałek po południu siatkarze mieli trening.

  - Nie ma rady. W weekend gramy już dwa pierwsze mecze play off z Jokerem w Kielcach, więc musimy być w odpowiednim rytmie treningowym. Ale i tak te dwa wolne dni pozwoliły złapać trochę oddechu i pobyć z rodziną - kończy trener Daszkiewicz.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Gwiazdy bez tajemnic

  Twoje miasto

  Styl życia

  Wideo

  Studniówki

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Sonda

  Czy uważasz, że surowe kary za przekręcenie licznika samochodowego to dobry pomysł?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zdrowie i uroda

  Jedzenie i zabawa

  Turystyka