Krzysztof Piątek gol z meczu Roma - Milan na YouTube (WIDEO). Trafienie Polaka! LIGA WŁOSKA, SERIE A.

DW
Krzysztof Piątek się nie zatrzymuje! Polski napastnik w trzecim meczu w barwach Milanu strzelił trzeciego gola!

Polak rozpoczął strzelanie podczas tego spotkania. W 26. minucie gry po dośrodkowaniu Lucasa Paquety z lewej strony boiska ubiegł skutecznie obrońcę Romy i pokonał bramkarza.

Piątek w całym meczu był aktywny, starał się pokazywać do gry, ale nie dostawał odpowiedniej liczby podań, by móc powiększyć swoje konto strzeleckie. Oprócz gola oddał jedno uderzenie na bramkę, a do tego podawał ze skutecznością niemal 91% i miał 24 kontakty z piłką.

Dla Piątka był to już 14 gol w tym sezonie ligowym. Pierwszy w klasyfikacji strzelców włoskiej Serie A, Cristiano Ronaldo, ma ich 17.

Cały Milan był tego dnia słabszym zespołem od Romy. Po szybkim objęciu prowadzenia oddał przeciwnikowi inicjatywę i ten niemal od razu po przerwie doprowadził do wyrównania. Po zamieszaniu, jakie rossoneri sami sprawili sobie we własnym polu karnym, gola zdobył Nicolo Zaniolo.

Mimo przewagi rzymian nie potrafili oni już ani razu pokonać bramkarza Milanu i mecz skończył się wynikiem 1:1.

W tabeli Serie A Milan pozostaje na bardzo ważnym dla siebie czwartym miejscu, które gwarantuje mu powrót do Ligi Mistrzów. Legendarny włoski klub nie grał w tych rozgrywkach już od pięciu lat. Wtedy w 1/8 finału rozgrywek 2013/2014 odpadł z Atletico Madryt. Teraz ma na koncie 36 punktów.

Roma pozostaje piąta z jednym punktem straty do swojego dzisiejszego rywala. W grze o Champions League pozostaje także Sampdoria, która traci do czwartego miejsca trzy oczka.