KSS Kielce przegrało w Jeleniej Górze. Zagra o siódme miejsce

/PK/
W rewanżowym meczu o miejsca 5-8 w PGNiG Superlidze piłkarek ręcznych, KPR Jelenia Góra pokonał KSS Kielce 29:24 (18:12). Kielczanki zagrają o siódme miejsce.

KPR Jelenia Góra - KSS Kielce 29:24 (18:12)

KSS Kielce: Staś, Wawrzynkowska - Syncerz 6, Grzesik 3, Paszowska 4, Lalewicz, Skrzyniarz 10, Kot, Młynarska, Młynarczyk, Nowak, Woźniak 1. Kary: 8 minut.
KPR: Kozłowska, Szałek - Uzar 1, Buklarewicz 3, Fursewicz 3, Żakowska, Załoga 6, Galińska 8, Mączka 3, Wiertelak 5, Kary: 6 minut.

Pierwszy mecz w Kielcach zakończył się remisem 32:32, więc KPR zagra o piąte miejsce, a KSS o siódme. Kielczanki nie powtórzą osiągnięć z dwóch poprzednich sezonów, kiedy zajmowały w lidze piąte miejsce, oznacza to również, że nie zagrają trzeci raz z rzędu w europejskich pucharach.
O porażce KSS w Jeleniej Górze zadecydowała ostatnia faza pierwszej połowy, kiedy KPR, wykorzystując kilka wykluczeń naszych zawodniczek, powiększył prowadzenie z jednej do sześciu bramek. Po przerwie drużyna trenera Pawła Tetelewskiego, w dużej mierze dzięki dobrej grze bramkarki Marty Wawrzynkowskiej, zmniejszała straty do cztery bramek, ale na więcej nie było jej stać.

W dwumeczu o siódme miejsce nasz zespół zagra z gorszym z pary Olimpia beskid Nowy Sącz - Pogoń Baltica Szczecin. Pierwszy mecz w Nowym Sączu wygrała Olimpuia 26:22.