KSZO Odlewnia Ostrowiec pokonał rezerwy Azotów Puławy 33:24 [ZDJĘCIA]

mir
W meczu inaugurującym rozgrywki I ligi szczypiornistów, KSZO Odlewnia Ostrowiec pokonał rezerwy Azotów Puławy 33:24 (18:10).

KSZO: Piątkowski, Kijewski – Włoskiewicz 12, Grabowski 10, Włodarski 5, Chmielewski 2, Rusin 1, Kogutowicz 1, Zielonko 1, Hubka 1, Cukierski, Granat, Dwojak, Pawlik, Kowalczyk.

Ostrowieccy szczypiorniści bardzo dobrze rozpoczęli nowy sezon, pewnie pokonując młody zespół z Puław. Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli sobotnie spotkanie, prowadząc po pięciu minutach 4:1. KSZO świetnie grał w obronie, skutecznie interweniował Michał Piątkowski, a skutecznymi atomowymi rzutami imponował Sebastian Włoskiewicz (12 bramek w całym meczu !). Równie skuteczny byt Kacper Grabowski (10 bramek). Taka skuteczność lewego skrzydła ostrowieckiego zespołu pozwoliła szybko uzyskać duża przewagę, która pod koniec pierwszej połowy wzrosła do 8 bramek. Po przerwie goście zagrali nieco mniej „bojaźliwie”, byli nieco skuteczniejsi i na dziesięć minut przed końcem meczu zmniejszyli stratę do sześciu bramek (26:20). Gospodarze byli jednak do końca skoncentrowani i szybko pozbawili gości złudzeń. Zwycięstwo KSZO mogło być jeszcze bardziej okazałe, bo w całym, meczu gospodarze nie wykorzystali aż ośmiu sytuacji sam na sam z bramkarzem

-Jestem bardzo zadowolony z postawy moich zawodników, którzy zrealizowali założenia przedmeczowe w stu procentach. Uczulałem w przerwie by byli do końca skoncentrowani i tak też było, choć oczywiście były momenty naszej słabszej gry, co natychmiast wykorzystywali rywale. Walczyliśmy jednak do końca, byliśmy skuteczni i wygraliśmy w pełni zasłużenie – powiedział po meczu trener KSZO Odlewnia, Tomasz Radowiecki.