KSZO Odlewnia Ostrowiec przegrał z Piotrkowianinem

Rafał SOBOŃ
KSZO Odlewnia Ostrowiec przegrał z Piotrkowianinem Piotrków w meczu I ligi piłkarzy ręcznych

KSZO Odlewnia Ostrowiec – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 24:30 (16:15)
KSZO: Szewczyk, Piątkowski – Kożeniewski 1, Jeżyna 2, Fugiel 2, Sękowski 3, Bajwoluk 2, Afanasjew 6, Kwiatkowski 1, Wojkowski 6, Kalita 1.

Piotrkowianin: Procho, Banisz – Mróz 4, Zinchuk 5, Woynowski 3, Iskra 1, Chełmiński, Pakulski 1, Swat 3, Góralski 4, Cichocki, Surosz 5, Szczukocki, Pożarek 1, Pacześny 3.

Spotkanie otworzyła drużyna gości, dla których po kontrze trafił Mateusz Góralski. Ekipa KSZO miała okazje wyrównać, ale przy rzucie karnym pomylił się Witalij Kożeniewski. Po pięciu minutach na tablicy wyników prowadził lider rozgrywek (1:2), ale szybko bramkę wyrównującą zdobył Paweł Kwiatkowski. Kolejne dwa trafienia dołożyli Dmitrij Afanasjew i Maciej Jeżyna, co dało ekipie z Ostrowca Świętokrzyskiego prowadzenie dwoma golami (4:2). Kolejne minuty to akcja za akcję z obu stron, ale po kwadransie gry gospodarze mieli minimalną przewagę nad rywalami (8:7).

Po kolejnych pięciu minutach żadna z drużyn nie chciała oddać pola gry przeciwnikowi (10:10), a na pięć minut przed końcem pierwszej połowy drużyna trenera Aleksandra Malinowskiego prowadziła dwoma bramkami (14:12). Wydawać by się mogło, że KSZO dowiezie taką przewagę do końca pierwszej połowy, ale po tym jak Afanasjew rzucił w bramkarza, Piotrkowianin ruszył z kontrą i na jedną sekundę przed syreną dystans do jednego gola zmniejszył Adam Pacześny (16:15). Ten sam zawodnik, który zakończył poprzednią część meczu, wyrównał chwilę po wznowieniu na 16:16. Na dwadzieścia minut przed końcem meczu drużyna gości wyszła na prowadzenie, trener Malinowski poprosił o czas.

Nic to jednak nie dało, bo to ekipa Piotrkowianina dyktowała już warunki na boisku (18:23). Na dziesięć przed końcem meczu ekipa faworyzowanych gości wypracowała sobie przewagę trzech goli (22:25) i pewnie zmierzała po zwycięstwo, choć gospodarze starali się zmniejszyć dystans. Niestety, pogoń za przeciwnikiem nie przyniosła oczekiwanego rezultatu i to zespół z Piotrkowa Trybunalskiego wygrała potyczkę w Ostrowcu po celnym rzucie Filipa Surosza 30:24.

W innych meczach: MOSiR Bochnia - Ostrovia Ostrów Wlkp. 23:30 (11:14), Nielba Wągrowiec - SPR Tarnów 28:24 (14:12), Olimp Grodków - Siódemka Legnica 23:28 (13:16), Viret CMC Zawiercie - Moto-Jelcz Oława 25:22 (11:11), MTS Chrzanów - Olimpia Piekary Śląskie przełożony na13.04, KSSPR Końskie - Czuwaj Przemyśl 39:33 (18:16).