KSZO Ostrowiec – Developres SkyRes Rzeszów 1:3

Rafał Soboń
Jeszcze przed meczem ekipa KSZO została osłabiona wskutek urazu stopy Anny Korabiec, którego ostrowiecka libero nabawiła się na rozruchu. Tak więc walkę o ligowe punkty podopieczne trenera Dariusza Parkitnego rozpoczęły tylko z jedną libero – Angeliką Bulbak.

KSZO Ostrowiec – Developres SkyRes Rzeszów 1:3 (15:25, 25:23, 12:25, 25:27)

Spotkanie lepiej rozpoczęły ostrowczanki, które otworzyły wynik spotkania po skutecznej akcji Doroty Ściurki. Jednak dość szybko zmobilizowały się rywalki, które po błędzie w przyjęciu KSZO były lepsze na pierwszej przerwie technicznej o trzy punkty (5:8). Ostrowczanki coraz częściej myliły się, a goście świetnie to wykorzystywali (6:11, 9:14), by na drugiej przerwie technicznej prowadzić już sześcioma oczkami (10:16). Ostrowczanki ciągle popełniały mnóstwo błędów, wobec czego przewaga rywalek rosła (14:22). Stało się oczywiste, ze pomarańczowo-czarne nie wygrają tej partii. Ostatni punkt asem serwisowym zdobyła Ewa Cabajewska i Developres zdeklasował KSZO do 15!

Druga partia od początku układała się po myśli ekipy Developresu, która na pierwszej przerwie technicznej wypracowała sobie czteropunktową przewagę, po tym jak asem serwisowym popisała się Agata Skiba (4:8). KSZO jednak zaczął odrabiać straty i spora w tym zasługa Roksany Brzóski, która coraz lepiej radziła sobie w ataku (8:10). Ostrowczanki prezentowały się coraz lepiej, co przyniosło wyrównanie po 10 po ataku Julii Piotrowskiej. Developres jednak na drugiej przerwie technicznej odskoczył gospodyniom blokując wspomnianą Piotrowską (12:16) i kiedy po ataku Magdaleny Hawryły na 13:20 wydawało się, że przyjezdne mają seta na wyciągniecie ręki, w ekipie KSZO nastąpił przełom. Po asie serwisowym Kingi Dybek KSZO wyrównał po 22, a prowadzenie efektownym atakiem dała pomarańczowo-czarnym Karolina Bednarek. Ostatecznie to ekipa gospodyń lepiej wytrzymała końcówkę seta i po odgwizdaniu dotknięcia siaki przez rzeszowianki (choć i bez tego atak Doroty Ściurki znalazł się w boisku) wygrała do 23 i wyrównała stan meczu na 1:1.

Początek trzeciego seta najchętniej ostrowczanki wymazałyby z pamięci. To popis gry Developresu, który prowadziła sześcioma oczkami (0:6) i na pierwszej przerwie technicznej był zdecydowanie lepszy od KSZO, gdy po asie serwisowym Ewy Śliwińskiej prowadził 8:1, a na drugiej po bloku tej samej siatkarki na Sandrze Szczygioł 16:5. W kolejnych akcjach rywalki KSZO tylko potwierdzały kto panuje na boisku, a kiedy na tablicy wyników widniało 8:20 i 9:22 stało się jasne, że tej patii nie da się już uratować. Zagrywka w siatkę Julii Piotrowskiej dopełniła dzieła i ostrowczanki zostały rozbite do 12.

Koncertowa gra ostrowczanek w czwartym secie sprawiła, ze początek należał w zdecydowanej mierze do KSZO (3:0), który na pierwszej przerwie technicznej po bloku Sandry Szczygioł na Agacie Skibie prowadził 8:3, zaś na drugiej po zagrywce w siatkę Ewy Śliwińskiej 16:13. Mimo ambitnej gry rzeszowianek, ciągle na prowadzeniu był zespół KSZO (20:18 po skutecznym ataku Kingi Dybek). Emocji w końcówce nie zabrakło, ale lepiej tę wymianę ciosów wytrzymała drużyna z Rzeszowa, która po zdobyciu punktu blokiem wygrała do 25 i cały mecz 3:1. MVP spotkania została Agata Skiba.

KSZO: Szczygioł 16, Polak 1, Brzóska 5, Ściurka 14, Piotrowska 4, Bednarek 6, Bulbak (libero) oraz Mielczarek, Szpak 3, Dybek 6.

Developres: Jagodzińska 17, Cabajewska 7, Skiba 14, Śliwińska 13, Ostasević 9, Hawryła 7, Borek (libero) oraz Nowakowska, Kapturska 5, Warzocha.

Sędziowali: Janusz Cyran, Marcin Weiner.