KSZO Ostrowiec sprawił miłą niespodziankę. Zremisował z Piastem Gliwice 0:0

/dor/
W rozegranym w piątek meczu I ligi piłkarskiej KSZO Ostrowiec zremisował na wyjeździe z prowadzącym w tabeli Piastem Gliwice 0:0.

Piast Gliwice - KSZO Ostrowiec 0:0

KSZO rozegrał najlepszy mecz w tym sezonie i wywalczył cenny punkt w pojedynku ze spadkowiczem z ekstraklasy. Wczoraj nie wyjaśniła się sprawa Pawła Wasilewskiego. Miał się skontaktować z prezesem Piotrem Zielińskim i porozmawiać o swojej przyszłości w KSZO, ale od kilku dni zawodnik milczy. -Sprawa jest w zawieszeniu, ale w przyszłym tygodniu musi się wyjaśnić - stwierdził prezes Zieliński.

Trener Czesław Jakołcewicz wystawił taką samą "jedenastkę" jak w zwycięskim pojedynku z Dolcanem Ząbki. W Piaście Marcin Brosz dokonał jednej zmiany w porównaniu do poprzedniego meczu - w miejsce Romana Maciejaka desygnował do gry Michała Chałbińskiego. Zespół z Ostrowca grał mądrze w defensywie, wyróżniali się zwłaszcza Mikołaj Skórnicki i Daniel Dybiec. A jeśli już gospodarze dochodzili do pozycji strzeleckich, świetnie spisywał się Michał Wróbel - obronił między innymi groźne uderzenie Jakuba Smektały w 37 minucie, był też bezbłędny na przedpolu.

W pierwszej połowie KSZO kilka razy zagroził bramce gospodarzy. W 29 minucie ładnie uderzył Tomasz Persona, który wczoraj rozegrał najlepszy mecz w tym sezonie, ale Jakub Szmatuła był na posterunku. W 36 minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Jakub Cieciura, ale trafił w boczną siatkę. Po przerwie ostrowiecki zespół kontrolował to, co działo się na boisku, a niedokładnie grający gospodarze nie potrafili znaleźć sposobu na zaskoczenie pewnie grającej defensywy KSZO.

-Wieczór jest dobry, a mógł być jeszcze lepszy. W pierwszej połowie mieliśmy bardziej klarowne okazje od Piasta, mam na myśli strzały Białka, Persony i Cieciury, zabrakło trochę precyzji. Cieszy mnie to, że zaczynamy grać bardzo mądrze w defensywie. Cieszymy się z punktu, to dla nas cenna zdobycz - z zadowoleniem mówił trener Czesław Jakołcewicz.

W innych piątkowych meczach: Warta Poznań - ŁKS Łódź 4:1 (0:1), Podbeskidzie Bielsko-Biała - Odra Wodzisław 1:0 (1:0).

KSZO: Wróbel 8 - Stachurski 7, Skórnicki 8, Dybiec 8, Lasocki 7 Ż - Cieciura 7, J. Białek 7, Dziewulski 7, Persona 7 - W. Białek 7, Kanarski 7.

Piast: Szmatuła - Kaszowski, Klepczyński, Buryan, Szary - Smektała, Zganiacz, Muszalik, Iwan, Biskup - Chałbiński.

Zmiany: KSZO: 87' Mąka nie klas. za W. Białka, 88' Kapsa nie klas. za Kanarskiego 90'+4 Łatkowski nie klas. za Personę. Piast: 61' Maciejak za Chałbińskiego, 65' Podgórski za Muszalika, 75' Gamla za Iwana.

Sędziował: Marek Karkut z Warszawy. Widzów: 3000.

Żółta kartka: Lasocki (KSZO). Sędziował: Marek Karkut z Warszawy. Widzów: 3000.